Ko darīt ja iekodusi ērce?

erceVasaras un Līgo svētku laikā šis varētu būt ļoti aktuāls jautājums, jo Jāņu zāles lasīs visi un pa zāli arī vārtīsies visi.

Ērces parasti sēž uz zāles stiebriem un gaida savus upurus izslējušas priekšējos taustekļus, lai varētu pieķerties. Ideāli ērces var pieķerties mīkstām un pūkainām drēbēm un dzīvnieku vilnai, tāpēc arī dzīvniekos mēs atrodam tik daudz ērces. Sintētiskām un gludām drēbēm pieķerties ir grūtāk, tāpēc, ejot zaļumos, izvēlieties tādas. Augstāk par 1.50 m no zemes ērces nerāpjas, jo tad tās apdraud putni.

Ja ērce tomēr ir piesūkusies, tad ziniet, ka inficēšanās parasti notiek brīdī, kad cenšaties no tās nemākulīgi atbrīvoties. Iespējams inficēties ir arī ērci saspiežot, ja tā atrodas zem drēbēm un neesat to pamanījis. Tāpēc, ja jūtat, ka uz ķermeņa kaut kas rāpo, tad vēlams pēc iespējas saudzīgāk pārbaudīt vai tā tomēr nav ērce.

Kā izraut ērci viegli un neinficēties?

Šādiem gadījumiem lieti noder vienreizējā plastmasas šļirce. Tās nemaksā daudz, bet var lieti noderēt, ja braucat uz laukiem un arī vietu daudz neaizņem. Ērci vēlams noņemt maksimāli ātri, saudzīgi un droši. Tālāk uzskatāmi parādīts, kā to izdarīt ar vienreizējās šļirces palīdzību.

 erces1erces2

Principā der jebkura maza caurulīte, ko var uzlikt ērcei un iesūkt, tikai jāuzmanās lai to nenorītu. Ērces izņemšanai var izmantot arī vakuuma principu. Nelielam stikla traukam, piemēram burciņai, apakšā dedzina sērkociņu vai šķiltavas, lai no tās izdedzinātu gaisu un iegūtu vakuumu. Tad to uzliek uz ērces un patur 5 minūtes vai kamēr ērce ārā. Iespējams paliks zilumiņš, bet vismaz nebūsiet inficējies. Ērces pārnēsā ne tikai encefalītu un Laima slimību, bet vēl veselu lērumu infekciju, tāpēc laicīgi jāparūpējas par profilaksi, kad esat ticis no ērces vaļā.

Lai noteiktu vai ērce ir inficēta, paiet ļoti ilgs laiks, taču šajā gadījumā laiks ir ļoti dārgs, jo infekcija ļoti ātri izplatās (laimu var noteikt pēc sarkana laukuma ap koduma vietu, encefalītu tikai laboratorijā, bīstamas ir galvassāpes)! Kādreiz uzreiz tika potēta imunglobulīna pote.

Ko iesaka veselības speciālisti un cilvēki rezultatīvi pielieto jau vairākus gadus: uzreiz, nekavējoties (vislabāk, ja ātrās palīdzības komplekts jau ir mājās, lietojam spēcīgas dabas vielas:

  • Colostrum Plus (praktiski tas pats imūnglobulīns tikai kapsulās) 2 kaps. 3 x dienā;
  • Pau D`Arco (Skudru koka miza – dabīgais antibiotiķis) – pa 2 kaps. 5 x dienā;
  • Koloidālais Sudrabs Silver Max(plaša spektra antibakteriāls līdzeklis) – pa 1 tējk. 4 x dienā;
  • Coral Mine + H-500 – antioksidantu un mikro/makro elementu maisījums ir neatsverams ikdienā – kur nu vēl šajā gadījumā kad nepieciešams izvadīt infekciju un uzturēt sārmainu pH ! Uz 1,5 litru 1-2 maisiņi Coral Mine + 2-3 kapsulas H-500.

Ja saņemam atbildi, ka ērce nav inficēta un jūtamies labi, visu kursu var nedzert. Ja nē, dzeram visu aptuveni 1,5 mēnesi.

Ērces koduma vietu vajag apstrādāt ar Tējas koka eļļu, kas ir labs antiseptiķis, kā arī antibakteriāls un pretiekaisuma līdzeklis.

Tējas koka eļļa lieliski noder arī citu kukaiņu atbaidīšanai, tāpēc, pirms ejat zaļumos vai mežā, Tējas koka eļļu iepiliniet plaukstās un saberzējiet tās un pārbrauciet augumam no galvas līdz pat kājām un arī matiem. Tējas koka ēteriskās eļļas atbaidīs ērces un citus kukaiņus. Šādi var arī apstrādāt mājdzīvnieku spalvu, lai pasargātu tos no ērcēm. Vēl pirms iešanas mežā iesaka apēst kādu sauju jauno gaiši zaļo egļu dzinumus, jo to ēteriskās eļļas arī aizbaida insektus un ērces.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *