Kas ir augos sastopamās fitovielas?

FitonutrientsFitovielas – ir organiski komponenti un savienojumi, kuri aizsargā augus un nokrāso tos košās krāsās.

Tām piemīt vērtīgas īpašības un tās sniedz pozitīvu iedarbību uz cilvēka organismu.

Fitovielu avoti ir visi augļi, dārzeņi, visu veidu pupiņas, ogas, rieksti un zālītes.

Tās pozitīvi ietekmē lielāko daļu mūsu organisma orgānu un sistēmu darbību. Darbojas kā antioksidanti, pagarinot šūnu dzīves ilgumu un to jaunību. Paaugstina vitamīnu uzsūkšanos organismā un veicina to labāku iedarbību.

Augu koncentrāti Nutrilite satur visu fitovielu spektru.

 • uztura bagātinātāji Nutrilite var palīdzēt papildināt jūsu uzturu ar nepieciešamajām uzturvielām. Tie ir bagātināti ar augu koncentrātiem, kuri satur lielu fitovielu daudzumu.
 • augi, kurus izmanto koncentrātu iegūšanai, tiek audzēti sertificētās organiskās Nutrilite saimniecībās. Augi tiek novākti laikā, kad satur barības vielu maksimumu un tiek pārstrādāti 2-4 stundu laikā. Pateicoties tam, Nutrilite augu koncentrātos tiek sasniegts augsts organisko uzturvielu un fitovielu satura līmenis.

Augos ir atrastas vairāk kā 25 000 fitovielu, no kurām pazīstamākās un pētītākās ir karotinoīdi, luteīns. likopēns, reservatrols, flavonoīdi, ellagīnskābe, polifenoli, hespardīns un citas.

Karotinoīdi.

Karotinoīdi ir svarīgi acu veselībai un var ierobežot plankumu parādīšanos uz acs radzenes. Darbojas kā antioksidanti, aizsargājot šūnas no brīvo radikāļu iznīcinošās iedarbības. Var tikt pārveidoti par A vitamīnu, kuru organisms pats nevar sintezēt.

Karotinoīdi ir dzelteno, sarkano un oranžo ziedu pigmenti. Ir atpazīti vairāk kā 50 karotinoīdu, bet lielāko ietekmi uz veselību sniedz 10 no tiem. Starp tiem ir likopēns, luteīns, karotīns, beta-karotīns, beta-kriptoksantīns, zeaksantīns, hesperdīns un citi.

Diennakts normas pieaugušam cilvēkam:

 • 5 mg beta-karotīna, likopēna un luteīna.
 • 1 mg zeaksantīna.

Karotinoīdu avoti:

 • dzīvnieku izcelsmes produkti: lašveidīgās zivis, garneles, vēži.
 • augu izcelsmes produkti: sarkanie, oranžie un dzeltenie dārzeņi un augļi (burkāni, ķirbji, tomāti, kukurūza, saldais pipars, citrusaugļi, aprikozes, hurma, arbūzi un citi).

Karotinoīdi ir taukos šķīstoši savienojumi, tāpēc, lai tie veiksmīgi uzsūktos, nepieciešams ar ēdienu uzņemt pietiekošu tauku daudzumu.

karotinoīdi pārtikas produktos

Karotinoīdus satur šādi Nutrilite uztura bagātinātāji:

 • Double X – vitamīnu, minerālvielu un fitovielu komplekss. Satur 3 mg beta-karotīna, kas ir 60% no ieteicamās diennakts devas (IDD)
 • Košļājamās multivitamīnu tabletes bērniem. Satur 1 mg beta-karotīna divās tabletēs, kas ir 20% no IDD
 • Multikarotīns. Satur 4.25 mg beta-karotīna (85% no IDD), 1.2 mg luteīna (24% no IDD) un 0.05 mg zeaksantīna (5% no IDD).
 • Augļu un dārzeņu koncentrāts. Satur 3.1 mg likopēna, kas ir 62% no IDD.
 • Mellenes ar luteīnu. Satur 3.6 mg luteīna 3 kapsulās, kas ir 72% no IDD.
 • Daily ikdienas multivitamīnu komplekss. Satur 2.1 mg beta-karotīna, kas ir 42% no IDD.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *