Kas ir Spirulīna?

Spirulina  Kas ir Spirulīna?

Pēdējā laikā, interesējoties par dažādiem vitamīniem, minerālvielām, uztura bagātinātājiem un veselīgu uzturu, esmu uzdūries arī spirulīnai un pat bija iespēja to pamēģināt.

Spirulīna ir maza zilganzaļa aļģe, kas ir ļoti bagāta ar dažādām uzturvielām un tāpēc to dēvē par vienu no visbarojošākiem augiem pasaulē. Spirulīna satur ap 60-70% olbaltumvielu (proteīna), kas ir daudz vairāk kā jebkurā  citā olbaltumvielu avotā pat sojā. Spirulīna satur 18 no 22 aminoskābēm no kurām 9 neaizvietojamās, kas katru dienu nepieciešamas mūsu uzturā. No tām tiek veidotas olbaltumvielas no kurām savukārt sastāv visas mūsu organisma sistēmas – muskuļi, audi, orgāni, āda, mati utt. Un proteīns no Spirulīnas ir viegli uzņemamā formā tāpēc to ir vieglāk izmantot un nav jāpatērē lieka enerģija.

Kāpēc Spirulīna ir tik vērtīga?

Spirulīna satur arī neaizvietojamās taukskābes Omega-3 un Omega-6. Pārsvarā mums tiek stāstīts, ka Omega-3 var uzņemt no zivīm. Kur zivis ņem šo Omega-3 ? Tā kā zivis pārtiek no dažādiem ūdens augiem, tad Spirulīna ir viens no to galvenajiem uztura avotiem.

Spirulīna ir viskoncentrētākais dabiskais beta karotīna avots. Tajā ir 10 reizes vairāk beta karotīna kā burkānos, bet beta karotīns un A vitamīns palīdz izsargāties no saslimšanas ar vēzi.

Spirulīna ir vienīgais augs, kas satur Gamma linoleīnskābi (GLS), kas ir neaizvietojamā taukskābe Omega-6. GLS koncentrētā veidā vēl ir pieejama tikai mātes krūts pienā un ir ļoti svarīga mazuļu attīstībai.

Spirulīna ir ļoti bagāta ar vitamīniem un minerālvielām. Tā satur gandrīz visus zināmos vitamīnus, izņemot vitamīnu D.  1g spirulīnas satur tik pat daudz vitamīnu un minerālvielu cik 1 kg dažādu augļu un dārzeņu. Spirulīna ir bagātīga ar  vitamīniem B12, E, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, K1, K2. Dzelzs saturs tajā daudzas reizes pārsniedz jebkuru citu dabīgu dzelzs avotu. Tā bagātīgi satur arī mikroelementus mangānu, kalciju, varu, sudrabu, nātriju, kāliju, selēnu, jodu, fosforu u.c.

B grupas vitamīni nepieciešami asinsradei, nervu sistēmas funcionēšanai, ādas un redzes veselībai. B grupas vitamīni ir ūdenī škīstoši un ātri izvadās no organisma tāpēc tie jāuzņem katru dienu un Spirulīna ir lielisks to papildināšanas avots.

Spirulīnā arī ir liels daudzums karotinoīdu, kas ir dabīgie antioksidanti, kas cīnas ar kaitīgajām vielām mūsu organismā, kas rodas stresa un slodzes laikā. Sevišķi tie nepieciešami slimības laikā, jo tie pastiprina imūnsistēmu un reproduktīvo sistēmu. Nākošā bildē redzams spirulīnas sastāvs.

Spirulīnas sastāvs

Kāpēc lietot Spirulīnu?

Spirulīna lieliski palīdz imunitātes stiprināšanai, kā arī sportistiem un visiem, kam nepieciešams papildus proteīns. Tā ir noderīga aptaukošanās slimību gadījumos, jo tās sastāvā esošās aminoskābes iedarbojas uz smadzenēm un mazina bada sajūtu un normalizē vielmaiņu, bet šķiedrvielas veicina zarnu trakta darbību. Spirulīnu izmanto profilaksei kuņģa un zarnu trakta saslimšanu gadījumos.

Lielisku efektu var panāk jau lietojot 1-5g spirulīnas dienā. Tā ir pieejama gan pulverveidā, ko var pievienot salātiem un citiem ēdineiem, gan arī tabletēs.

Manuprāt tā ir laba iespēja papildināt savu ikdienas uzturu ar tik vērtīgu augu it sevišķi zinot, ka mēs ne vienmēr ēdam tik daudz augļus un dārzeņus cik nepieciešams. Vismaz man lietojot spirulīnas tabletes nebija vairs bada sajūtas starp ēdienreizēm un arī vakaros pēc pulksten 18.00 vairs īpaši negribējās ēst, kaut gan parasti mēdzu kaut ko ieēst vēl pašā vakarā pēc deviņiem.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *