PRENATAL+ visvērtīgākais māmiņai un bērnam

Prenetal+ grūtniecēmPRENATAL + – Sabalansēts vitamīnu un minerālvielu komplekss grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā

Grūtniecības un zīdīšanas laikā nepieciešamība pēc uzturvielām (vitamīniem, minerālvielām, PNT(polinepiesātinātās taukskābes) un citām uzturvielām) palielinās, jo tās tiek patērētas ne tikai mātes veselības saglabāšanai, bet arī bērna attīstībai. Piemēram, dienas folskābes (vitamīna B9)  deva grūtniecības laikā palielinās gandrīz 2 reizēs!

Papildu vitamīnu uzņemšana ir svarīga arī tiem, kas tikai plāno grūtniecību: organismu ir nepieciešams iepriekš sagatavot ieņemšanai un iznēsāšanai. Ja pirms grūtniecības sieviete izjuta pat nelielu vitamīnu trūkumu, pēc ieņemšanas tas var viegli pārvērsties par izteiktu hipovitaminozi. Tipiski simptomi ir: ādas, nagu un matu stāvokļa pasliktināšanās, nogurums un apātija.

Vitamīnu trūkums tieši grūtniecības laikā kaitē mātes un bērna veselībai. Pirmajā trimestrī vitamīnu un minerālvielu trūkums var kļūt par iemeslu augļa attīstības anomālijām līdz pat tā nāvei. 2. un 3. trimestros vitamīnu trūkums bieži noved pie orgānu veidošanās traucējumiem un rada problēmas bērna sirds un asinsvadu, nervu, endokrīnās, gremošanas sistēmu darbībā. PNT Omega 3 trūkums mātes organismā var ietekmēt bērna redzes kvalitāti.

Pēc pētījumu datiem topošām grūtniecēm bieži rodas viegla vai smaga hipovitaminoze. Piemēram, Krievijā grūtnieču vidū visizplatītākais ir B6 (100%), B1 vitamīnu (96%), folskābes (77%) un C vitamīna (64%) trūkums. 70-80% sievietēm ir novērojams trīs vai vairāku vitamīnu deficīts.

Zīdīšanas laikā vitamīni un citas uzturvielas tiek aktīvi tērētas mātes piena veidošanai, tāpēc māte bieži cieš no hipovitaminozes.

Grūtniecei tuvie cilvēki bieži vien iesaka vairāk ēst, tomēr ir pierādīts, ka “ēšana par diviem” nekādā ziņā nedivkāršo izredzes vesela bērna piedzimšanai. Bet tā noved pie ievērojama svara pieauguma, kura dēļ palielinās grūtniecības un dzemdību sarežģījumu risks. Jo īpaši tas attiecas uz pirmo trimestri: ja sievietei ir veselīgs svars, šajā laikā viņai vispār nav nepieciešamas papildu kalorijas “bērnam”. Toties viņai ir nepieciešams lielāks vitamīnu daudzums! Pie tam pastiprināts uzturs (pat ar produktiem no laukiem vai tirgus) negarantē visu nepieciešamo barības vielu uzņemšanu.

Ir zināms, ka mūsdienu pārtika ir bieži vitamīniem un minerālvielām nabadzīga un “bagāta” ar kaitīgām vielām, kuras ir īpaši nevēlamas grūtniecības laikā. Lai uzņemtu ikdienas PNT normu, ir nepieciešams katru dienu ēst augstas kvalitātes zivi, kuru ir grūti atrast veikalu plauktos.

Augļi un dārzeņi no lielveikala izskatās skaisti, bet no vitamīna vērtības viedokļa tie pavisam nav pievilcīgi; turklāt daudzi no tiem satur pesticīdus un nitrātus, kas ir daļa no slāpekļa minerālmēsliem. Lai pagarinātu to glabāšanas laiku, tos apstrādā ar speciālām vielām. Īpaši piesardzīgiem jābūt pret ārpus sezonas augļiem. Dārzeņi un augļi no tirgus vai laukiem – vislabākā izvēle, tomēr arī to veselīgums ir atkarīgs no augsnes kvalitātes un audzēšanas apstākļiem.

Vēl viens vitamīnu un minerālvielu trūkuma iemesls – neiecietība pret noteiktiem pārtikas produktiem, vai alerģija pret tiem. Piemēram, ja sakarā ar laktozes nepanesamību grūtniece izslēdz no uztura piena produktus, var rasties izteikts kalcija un D vitamīna deficīts. Turklāt, šajā laikā var ievērojami mainīties garša vai pastiprināties jūtīgums pret smakām. Daudzas sievietes pēkšņi pārstāj ēst zivis vai citus pārtikas produktus, kurus viņas labprāt ēda pirms grūtniecības. Veģetārietēm pastāv liels risks neuzņemt uzturvielas, kuras ir dzīvnieku izcelsmes produktos. Visbeidzot, sievietes, kuras ir pieradušas pie neveselīgas pārtikas, nevar grūtniecības laikā pēkšņi pielāgotos pareizam uzturam un turpina ēst to, ko ēda.

Vitamīnu un minerālvielu komplekss Prenatal + – gatavs problēmas risinājums!

                ©  Kompensē uzturvielu trūkumu, kuras ir īpaši nepieciešamas grūtniecības un zīdīšanas laikā

                ©  Nodrošina harmonisku augļa attīstību

                ©  Novērš grūtniecēm tipiskas veselības problēmas

                ©  Samazina iespējamo grūtniecības un dzemdību sarežģījumu risku

Prenatal + satur visus grūtniecības laikā visvairāk nepieciešamus vitamīnus, minerālvielas un PNT – optimālajā koncentrācijā. Tas atbalsta sievieti tajā laikā, kad tas ir īpaši svarīgs, un palīdz viņai veiksmīgi iznēsāt un dzemdēt veselu bērnu!

1 kapsula vienreiz dienā – ērtāk un vieglāk nekā atsevišķa zivju eļļas un dažu vitamīnu kapsulu vai tablešu uzņemšana.

Prenatal + produktā zivju eļļa ir dokozaheksaēnskābes (DHS) formā – organismam vērtīgākais Omega 3 veids. Pietiekams DHS daudzums grūtnieces organismā samazina priekšlaicīgu dzemdību risku. DHS ir nepeiciešama harmoniskai augļa attīstībai un bērna veselībai pirmajos dzīves gados: pētījumi liecina, ka bērniem, kas  intrauterīnājā periodā saņēma daudz DHS, ir labākā redze. DHS ir nepieciešama arī augļa galvas smadzenēm, kas sāk attīstīties jau pirmajās grūtniecības nedēļās.

DHS ir arī noderīga zīdaiņiem – piecgadīgie bērni, kas saņēma DHS ar mātes pienu pirmajos 4 dzīves  mēnešos, parādīja labāku uzmanīgumu un paaugstinātās koncentrēšanās spējas. DHS atbalsta sirds un asinsvadu veselību, kas palīdz stiprināt asinsvadu un kapilāru sienas, normalizē sirds darbību, pazemina “slikta” holesterīna līmeni.

Ja ir izteikts selēna trūkums grūtnieces organismā, pastāv risks, ka bērns piedzims ar iedzimtām anomālijām. Šādiem bērniem var būt muskuļu vājums, mugurkaula nepilnīga attīstība, sirdskaites, elpošanas sistēmas slimības, nervu un garīgās veselības traucējumi. Selēna deficīts var arī izraisīt vēlu toksikozi un priekšlaicīgas dzemdības. Palielinās asinsvadu un muskuļu hipertensijas, tūskas, anēmijas, depresijas stāvokļu, vēlās toksikozes, vājas dzemdību darbības iespējamība.

Hronisks cinka trūkums grūtniecības laikā var izraisīt sarežģījumus dzemdību laikā (dzemdību ieilgšana, pēcdzemdību asiņošana, iedzimtu anomāliju attīstība bērnam, mazuļa novājināta veselība). Cinks, kā arī selēns, uztur imunitāti, paaugstina organisma izturību pret infekcijām (kas ir īpaši svarīgi grūtniecības laikā, kad ir nepieciešams  piesardzīgi lietot daudzus medikamentus).

Jods ir svarīgs normālai vairogdziedzera darbībai. Nepietiekama šī elementa uzņemšana grūtniecības laikā var novest pie strumas veidošanās un turpmākām vairogdziedzera funkciju izmaiņām. Joda uzņemšana palīdz novērst tireoīdu traucējumu veidošanās arī bērnam. Joda esamība organismā – obligāts priekšnosacījums tireoīdo hormonu producēšanai, kam ir svarīga loma galvas smadzeņu veidošanās intrauterīnājā periodā.

Prenatal + sastāvā ir ietverti vissvarīgākie vitamīni grūtniecēm:

B grupas vitamīni nodrošina normālu nervu sistēmas darbību, atbild par enerģijas maiņu, palielina izturību pret stresu. Šīs grupas vitamīnu deficīts var negatīvi ietekmēt mātes veselību un augļa nervu sistēmas attīstību. Viens no svarīgākajiem šis grupas vitamīniem – folijskābe (vitamīns B9), kā arī – vitamīns B12.

Folijskābei ir svarīga loma aminoskābju un nukleīnskābju biosintēzē, tas nozīmē –  šūnu dalīšanā. Folijskābes nepieciešamība īpaši palielinās, ja ir biežas grūtniecības un daudzaugļu grūtniecības. Ar folskābes deficītu grūtniecēm ir saistīts nervu caurulītes defekts – bīstams augļa attīstības defekts, kas bieži noved pie augļa nāves un bērna invaliditātes.

Vitamīns B12 ir svarīgs normālai augļa nervu sistēmas veidošanai un nervu sistēmas traucējumu profilaksei grūtniecēm. Šī vitamīna deficīts grūtnieces uzturā var radīt nopietnas problēmas un pat anomālijas augļa attīstībā – piemēram, tā nervu sistēmas nepilnīga attīstība.

E vitamīns ir īpaši svarīgs 1. trimestrī. Tas ir nepieciešams bērna normālai attīstībai un placentas darbībai.

Vitamīns PP (niacīns) ir nepieciešams stabilai augļa attīstībai intrauterīnajā periodā un normālai grūtniecības norisei. Piedalās vairogdziedzera un virsnieru dziedzeru darbības regulēšanā, kuru darbības traucējumu dēļ paaugstinās grūtniecības pārtraukšanas risks.

D3 vitamīns piedalās minerālvielu metabolisma regulēšanā, no tā lielā mērā ir atkarīgs kaulu stiprums, laba stāja, zobu veselība. Ir īpaši svarīgi to uzņemt grūtniecības laikā – lai labāk uzsūktos kalcijs. D vitamīna uzņemšana pozitīvi ietekmē imūnsistēmu. Tas arī ir vajadzīgs vairogdziedzera normālai darbībai un asins recēšanai.

Prenatal + sastāvā nav kaitīgu vai nedrošu palīgvielu – dzelzs sāļu un titāna dioksīda, kas bieži tiek izmantotas kā krāsvielas. Mēs izmantojām dabīgo krāsvielu – kerobu, kas tiek iegūta no ceratonija koka augļiem. Kerobs – diētiskā alternatīva šokolādei, tomēr tas nesatur kofeīnu un teobromīnu.

Prenetal+ jaunajām māmiņām

Prenatal + lietošana ir ļoti vienkārša: 1 kapsula – tas ir vienkārši: jums nav nepieciešams nesāt paciņu līdzi, un varbūtība uzņemt kapsulu tika samazināta līdz minimumam.

Prenatal + palielina labvēlīgas grūtniecības gaitas iespējamību, samazina komplikāciju un iedzimtu anomāliju risku, veicina normālu augļa attīstību.

Prenatal + uzreiz apgādā organismu ar visu nepieciešamo (PNT Omega 3, vitamīniem un minerālvielām) un palīdz novērst nesabalansētās diētas sekas grūtniecības vai zīdīšanas laikā. Tas ir arī ieteicams tām sievietēm, kas plāno grūtniecību – hipovitaminozes profilaksei.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *