Vesela zarnu trakta mikroflora

Vēdera mikroflora

Saskaņā ar medicīnisko informāciju, ar disbakteriozes simptomiem (mikrofloras disbalanss) saskaras 80-90% mūsu planētas iedzīvotāju, neatkarīgi no vecuma.  Zarnu trakta derīgās mikrofloras sastāva traucējumi pieaugušajiem un bērniem – disbakterioze – norit dažādu faktoru ietekmē:

Mākslīga barošana, imunitātes samazināšanās, nepareizs uzturs, stresi, antibiotiku lietošana, hroniskas kuņģa un zarnu trakta saslimšanas, zarnu trakta infekciju saslimšanas.

Tā kā zarnu traktam ir svarīga loma organismā (pārstrādā barību, izstrādā un uzņem vitamīnus un minerālus, stimulē imunitāti, ietekmē vielmaiņu), tad arī jebkādi tā traucējumi ļoti negatīvi ietekmē organisma darbību kopumā.

«Ar nazi un dakšiņu mēs rokam sev kapu» – rakstīja amerikāņu dietologs, ilgdzīvošanas speciālists Pols Bregs.

Zinātnieki ir atzinuši, ka tieši radikāli mainītais uztura veids mūsdienu cilvēkiem, īpaši metropoļu iedzīvotājiem, ir galvenais disbakteriozes iemesls. Mēs nepārtraukti steidzamies un reti veltam uzturam nepieciešamo uzmanību. Ātri paēdām ar bulciņām, sviestmaizēm vai ātri pagatavojamo zupu un aizskrējām tālāk. Mūsu uzturā ir daudz tauku un ogļhidrātu un ļoti maz augu izcelsmes šķiedrvielu, kas tik ļoti nepieciešama organisma atjaunošanai un veselas zarnu trakta mikrofloras uzturēšanai.

Interesants ir fakts, ka ģenētiski mēs esam vācēji un mednieki, un mūsu genotipam atbilst vairāk augu izcelsmes uzturs, kas bagāts ar pārtikas šķiedrām un prebiotiķiem. Ir zināms, ka senatnē cilvēki ik dienas apēda 200 g (!) dažādu pārtikas šķiedru, tai skaitā līdz 50 g inulīna (prebiotiķis, kas ir labākā barības vide derīgajām lakto- un bifidobaktērijām zarnu traktā). Pēc statistikas vairumā attīstīto valstu ikdienas pārtikas šķiedru patēriņš sastāda mazāk kā 20 g, bet prebiotiķu – nepārsniedz 2-4 g!

Par veselas mikrofloras uzturēšanu mūsu zarnu traktā atbild sekojošas sastāvdaļas:

Probiotiķitie ir dzīvi mikroorganismi, kas ir organisma mikrofloras pamatā, uztur optimālu derīgo baktēriju attiecību un nomāc patogēno baktēriju attīstību zarnu traktā, uzlabo organisma funkciju. Aktīvākie un vērtīgākie probiotiķi ir bifidobaktērijas (longum) un laktobaktērijas (acidofilus).

Bifidobaktērijas (Bifidobacterium longum) – lielākā zarnu trakta derīgo baktēriju grupa. Zīdaiņu mikroflorā to daudzums sasniedz 80-90%.

Šīs baktērijas kavē kaitīgo patogēno un nosacīti patogēno baktēriju vairošanos kuņģa un zarnu traktā, pasargājot organismu no zarnu infekcijas un rūgšanas procesu attīstības zarnu traktā. Kopā ar citiem derīgajiem mikroorganismiem tie aktīvi piedalās gremošanas procesā, paātrinot olbaltumvielu un ogļhidrātu šķelšanu, un uzlabo barības vielu uzsūkšanos, izstrādā savus fermentus kvalitatīvai pārtikas sagremošanai.

Bifidobaktērijas aktīvi piedalās daudzu vitamīnu – K, B grupas, tai skaitā В3 un В9, neaizvietojamo aminoskābju sintēzē, veicina labāku kalcija un D vitamīna uzsūkšanos. Šīs baktērijas aktīvi izstrādā pienskābi, kas arī nomāc patogēno mikrofloru kuņģa un zarnu traktā. Pateicoties bifidobaktērijām, organismā mazinās alerģiskās reakcijas, tiek stiprināta imunitāte, normāli sāk strādāt gremošanas sistēma.

Laktobaktērijas (Lactobacillus acidophilus) atšķirībā no bifidobaktērijām dzīvo visās kuņģa un zarnu trakta daļās. Pats nosaukums Lactobacillus tiek tulkots no latīņu valodas kā „baktērija, kas dzīvo pienā”. Patiesībā, laktobaktērijām ar piena produktiem nav nekāda sakara. Tieši pretēji, šie mikroorganismi speciāli tiek pievienoti sieros, kefīros, jogurtos un rūgušpienā, lai sanāktu labi piena un skābpiena produkti.

Laktobaktērijas ir ļoti svarīgas ne mazāk svarīgo bifidobaktēriju normālai dzīvotspējai. Daudzi eksperimenti pierādīja, ka, ja laktobaktērijas zarnu traktā vispār nav vai to ievērojami trūkst, agri vai vēlu būtiski samazināsies bifidobaktēriju daudzums.

Līdzīgi kā bifidobaktērijas, arī laktobaktērijas nomāc patogēno floru un seko līdzi labās mikrofloras līdzsvaram. Tās efektīvi cīnās ar bīstamo helikobakter pylori, kas vainojama pie gastrīta, kuņģa čūlas, kandidas, streptokoku un stafilokoku attīstības.

Viens no svarīgākajiem laktobaktēriju uzdevumiem ir piedalīšanās imūnsistēmas veidošanā. No vienas puses, tās piestiprinās pie tievās zarnas epitēlija, stiprinot tā barjeras un aizsardzības funkcijas. No otras puses – piedalās imūnšūnu veidošanā, pateicoties kam paaugstina organisma noturību pret nelabvēlīgiem faktoriem (respiratorām infekcijām) un uztur veselu imunitāti.

Abu veidu derīgie mikroorganismi (bifido- un laktobaktērijas) stiprina organisma detoksikācijas īpašības, mazina sekas pēc saindēšanās ar medikamentiem, nekvalitatīvas pārtikas, mazina meteorismu, smaguma sajūtu kuņģī, sliktu dūšu.

Prebiotiķi – augu izcelsmes šķiedrvielas, vai arī tā dēvētās pārtikas šķiedras (atrodas lielākajā daļā dārzeņu), labvēlīgi ietekmē organisma mikrofloru. Pirmo reizi termins „prebiotiķi” (1995) izdomāja pārtikas mikrobioloģijas profesors Glens Gibsons (Redingas universitāte, Anglija). Viņš arī izvirzīja sekojošu definīciju: prebiotiķi – tās ir nepārstrādājamas pārtikas sastāvdaļas, kas uzlabo veselību, pateicoties vairāku veidu derīgo baktēriju augšanas stimulācijai vai to aktivitātei resnajā zarnā. Vēlāk ārsts M. B. Roberfroid (2007) noteica prebiotiķus kā zarnu trakta mikroorganismu daļēji pārstrādājamas pārtikas sastāvdaļas, kas maina mikrofloras sastāvu un aktivitāti, veicinot pašsajūtas uzlabošanos.

Labās un sliktās baktērijas

Vai jums tas ir pazīstams?

Diskomforts vēderā:

  • Uzpūšanās
  • Burkšķēšana
  • Sāpes dažādas vēdera vietās.
  • Neregulāra vēdera izeja (aizcietējumi, caureja vai gan viens gan otrs)
  • Slikta dūša un / vai vemšana
  • Apetītes samazināšanās

 Negaidītas alerģiskas reakcijas izpausmes attiecībā pret šķietami pierastiem pārtikas produktiem:

  • Nātrene;
  • Iesnas;
  • Šķaudīšana;
  • Ādas nieze.

Un kā sekas – vispārēja slikta pašsajūta, ko izraisīja organisma saindēšanās ar toksiskām vielām:

  • Miega traucējumi;
  • Vājums;
  • Nogurums;
  • Galvassāpes pie normāla arteriālā spiediena;
  • Samazināta apetīte;
  • Temperatūra disbakteriozes gadījumā var paaugstināties līdz 38 grādiem.

Ko darīt? Kā pasargāt zarnu trakta mikrofloru un nodrošināt to ar visiem nepieciešamajiem mikroorganismiem sabalansētā devā?

Kompānija Coral Club piedāvā lielisku risinājumu:

Super-Flora – augstas efektivitātes simbiotiķis, kas satur sabalansētu probiotiķu kombināciju (Bifidobacterium longum и Lactobacillus acidophilus)  un prebiotiķi (inulīnu), kas nodrošina zarnu trakta mikrofloras veiksmīgu atveseļošanu. Lakto- un bifidobaktēriju attiecības atbilst pārtikas sistēmas īpašībām, bet inulīna klātbūtne paaugstina probiotiķu efektivitāti un galvenais, veicina paša organisma mikrofloras augšanu.

«Super-Flora» – jaunākais sasniegums disbakteriozes problēmu risināšanai. Šis produkts, ražots no augstvērtīgām izejvielām pēc mūsdienīgākajām tehnoloģijām ievērojot GMP prasības un nozares kvalitātes standartus.

Super-flora no Coral Club:

  • Atjauno zarnu trakta veselu mikrofloru
  • Kavē disbakteriozes, meteorisma, smaguma sajūtas kuņģī attīstību
  • Uzlabo vielmaiņu un gremošanu
  • Veicina labo vielu un barības vielu uzsūkšanos
  • Veicina savas, veselas zarnu trakta mikrofloras attīstību
  • Iesaka pie saindēšanās ar pārtiku vai alerģijas, zarnu trakta infekcijām.

Ja vēlaties savu vēderu uzturēt vienmēr labā kārtībā un atbrīvoties no nepatīkamām sajūtām tajā, tad Super-Flora domāta tieši Jums.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *