Olīvu lapu ieguvumi veselībā

7 Olīvu lapu ekstrakta ieguvumi veselībai.

Eiropas olīvkoks ir augs, kas sastopams Dienvideiropā, piemēram, Grieķijā, Itālijā un Spānijā, un ir Vidusjūras reģiona uztura neatņemama sastāvdaļa. Tradicionāli olīvkoka lapas izmantoja terapeitiskos nolūkos. Pateicoties tam, ka Eiropas olīvkoks paaugstina imunitāti nelabvēlīgos laika apstākļos, tas ir lielisks produkts cilvēkiem, kuri nodarbojas ar ziemas sporta veidiem. Olīvkoks veicina arī augšējo elpceļu veselību. Olīvkoka lapas ir arī lielisks antioksidantu avots, kas nodrošina aizsardzību pret brīvo radikāļu iedarbību un uztur cukura fizioloģisko līdzsvaru. Asinsrites un asinsvadu spiediena uzlabošana ir šī auga tradicionālās lietošanas iemesli.

Olīvkoka lapās ir identificēti daudzi bioloģiski aktīvi savienojumi: flavonoīdi, flavanoni, sekoiridoīdi, iridoīdi, biofenoli, triterpēni, izohromāti, organisko skābju esteri un daudzi citi. To vidū ir oleiropeīns – Eiropas olīvkoka aktīvā viela, kas vislabāk izpētīta attiecībā uz to ietekmi uz veselību.

Daudzi no mums ir pazīstami ar olīveļļu un tās priekšrocībām, bet maz ir informēti par iespaidīgajām olīvu lapu ekstrakta priekšrocībām. To sauc arī par oleuropeīnu, pēc tā galvenās sastāvdaļas nosaukuma. Olīvu lapu ekstraktu iegūst no olīvkoka – Olea Europaea lapām. Daudzi uzskata, ka tas palīdz novērst sirds un asinsvadu slimības, diabētu, vēzi un citas slimības. Ir pierādīts, ka olīvu lapu ekstrakts ir pilnīgi drošs, un to plaši izmanto tradicionālajā medicīnā tādās valstīs kā Grieķija, Spānija, Francija, Turcija, Izraēla, Maroka un Tunisija. Tas ir izmantots Ēģiptē simtiem un pat tūkstošiem gadu. To parasti lieto uztura bagātinātāju veidā un kā tēju.

1.Sirds – asinsvadu saslimšanas

Sirds slimības ir galvenais nāves cēlonis Amerikas Savienotajās Valstīs, Eiropā un Āzijā. Diemžēl, tā kā arvien vairāk valstu pieņem Rietumu dzīvesveidu, atsakoties no savu senču uztura, sirds slimības turpinās progresēt. Amerikas Savienotajās Valstīs vien sirds slimības katru gadu nogalina gandrīz 1 miljonu cilvēku.

Viens no sirds un asinsvadu slimību attīstības faktoriem ir glikācijas galaprodukti. Dr. Mata Navarro un viņas kolēģu veiktajā pētījumā, kura rezultāti tika publicēti žurnālā Food Research International 2016. gadā, tika pierādīts, ka olīvu lapu ekstrakts kavē glikācijas galaproduktu veidošanos, tādējādi palīdzot novērst sirds un asinsvadu slimības.

2. Augsts asinsspiediens

Augsts asinsspiediens jeb hipertensija ir viens no galvenajiem sirds slimību riska faktoriem. Vairāk nekā 1 miljardam no 7,6 miljardiem pasaules iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens, kas tiek diagnosticēts, kad sistoliskais asinsspiediens sasniedz 140 mm Hg. vai vairāk un diastoliskais asinsspiediens – 90 mm Hg. un vairāk.2016. gada pētījums, par kuru ziņots žurnālā Food & Function, atklāja, ka olīvu lapu ekstrakts var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu. 2011. gada pētījums, ko veica uzņēmums Phytomedicine, parādīja, ka olīvu lapu ekstrakts, ko lietoja divas reizes dienā 500 mg devā, spēj pazemināt asinsspiedienu līdzīgi kā farmaceitiskais preparāts Kaptopril 25 mg devā divas reizes dienā. Lietojot uztura bagātinātāju, netika konstatētas blakusparādības. 

3. Diabēts. 

2. tipa diabēts jeb diabēts, kā to visbiežāk sauc, ir slimība, ar kuru slimo miljoniem cilvēku visā pasaulē. Cilvēkiem, kuriem diagnosticēts cukura diabēts, asinīs ir augsts cukura (glikozes) līmenis, kas izraisa oksidatīvus asinsvadu, nervu un orgānu, piemēram, nieru un acu, bojājumus. Šādas oksidācijas piemērs ikdienas sadzīvē ir laikapstākļu izraisīta automašīnas korozija. Cukura diabēts palielina sirdslēkmes, insulta, pēdas amputācijas un nieru mazspējas risku.

95% pacientu ar cukura diabētu ir 2. tipa cukura diabēts, un pieciem procentiem ir 1. tipa cukura diabēts. 2. tipa diabēts galvenokārt ir dzīvesveida slimība, savukārt 1. tipa diabētu izraisa aizkuņģa dziedzera autoimūna saslimšana un tas nemaz neražo insulīnu un bez papildus insulīna injekcijām šie pacienti nevar dzīvot. 

Polifenoli, kas atrodami olīvu lapās, uzlabo jutību pret insulīnu, kas nozīmē, ka insulīns darbojas efektīvāk. 2013. gada pētījumā Jaunzēlandē tika izvēlēti 46 vīrieši, kuri 12 nedēļas saņēma olīvu lapu ekstrakta kapsulas vai placebo. Dalībniekiem, kuri saņēma olīvu lapu ekstraktu, jutība pret insulīnu uzlabojās par vienu procentu. Daudzi pētījumi atbalsta domu, ka olīvu lapu ekstrakts palīdz regulēt cukura līmeņa asinīs svārstības. 

4.Smadzeņu funkcijas 

Paredzams, ka nākamajās desmitgadēs smadzeņu darbības traucējumu biežums palielināsies. Šādi traucējumi jo īpaši izraisa demenci, Alcheimera slimību un Parkinsona slimību. Veselīgs uzturs un fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas smadzeņu veselības uzturēšanai. Turklāt var būt noderīgi vairāki uztura bagātinātāji, tostarp olīvu lapu ekstrakts. 

Ir konstatēts, ka olīvu lapu ekstraktam piemīt antioksidanta un smadzenes aizsargājošas īpašības. Šis ieguvums tika atklāts pētījumā, kas publicēts žurnālā Metabolic Brain Disease 2017. gadā. Šajā pētījumā subjekti, kuri saņēma olīvu lapu ekstraktu, ievērojami uzlaboja līdzsvaru, muskuļu spēku un antioksidantu līmeni smadzenēs. Rezultāti liecina, ka olīvu lapu ekstraktam piemīt smadzeņu aizsargājošas īpašības un tas var būt noderīgs, lai novērstu konkrētu smadzeņu šūnu, ko sauc par dopamīnerģiskiem neironiem, nāvi, kas var izraisīt Parkinsona slimību. Šī iemesla dēļ olīvu lapu ekstraktu iesaka pacientiem ar Parkinsona slimību un tas var arī nodrošināt zināmu aizsardzību pret Alcheimera slimību. 

Pētījumā ar dzīvniekiem, ko veica European Journal of Pharmacology, atklājās, ka olīvu lapu ekstrakts var arī samazināt komplikāciju ilgumu pēc insulta. 

5. Pretsēnīšu, pretvīrusu un antibakteriālās īpašības. 

2015. gada Current Medical Mycology veiktajā pētījumā tika konstatēts, ka olīvu lapu ekstraktam ir pretsēnīšu iedarbība pret Candida albicans. Candida albicans ir patogēns raugs, kas atrodas uz cilvēka ādas un zarnu mikroflorā. Citā pētījumā tika analizēta 150 augu ekstraktu, tostarp olīvu lapu ekstrakta, pretvīrusu aktivitāte. Rezultāti parādīja, ka olīvu lapu ekstraktam ir arī spēcīga spēja nogalināt vīrusus un tas var būt noderīgs vīrusu izraisītu infekciju ārstēšanā. 

Turklāt 2017. gada pētījums, kas publicēts Journal of Food Medicine, atklāja, ka olīvu lapu ekstraktam piemīt antibakteriālas īpašības pret noteiktiem grampozitīvu baktēriju celmiem, piemēram, stafilokoku un streptokoku. 

6.Ādas veselība. 

2014. gada pētījumā, kas aprakstīts Cell Journal, tika novērtēta olīvu lapu ekstrakta izmantošana ādas slimību un brūču ārstēšanā. Pētījumā ar dzīvniekiem pelēm tika veikts pilna biezuma, viena centimetra griezums, kas tika atstāts neārstēts (brūce nebija sašūta). Dažas peles septiņas dienas tika ārstētas lokāli ar olīvu lapu ekstraktu, bet citas tika ārstētas tikai ar destilētu ūdeni. Pēc brūču analīzes tika konstatēts, ka olīvu lapu ekstrakts, kas uzklāts tieši uz brūces, veicināja ādas un brūču dzīšanu. 

Tas var būt noderīgi atveseļošanās procesā pēc iegrieztām brūcēm un operācijām. Turklāt, pateicoties tā antioksidanta īpašībām, olīvu lapu ekstrakts var palīdzēt novērst ādas bojājumus, ko izraisa šūnu bojājumi. Viens pētījums pat atklāja, ka olīvu lapu ekstrakts var palīdzēt aizsargāt ādu no novecošanās.

7.Svara kontrole 

2014. gada pētījums, kas publicēts žurnālā Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine,atklāja, ka olīvu lapu ekstrakts var palīdzēt cīnīties ar aptaukošanos, izslēdzot gēnus, kas uzglabā taukus (termoģenēzi). Pētījuma rezultāti apstiprina, ka olīvu lapu ekstrakta lietošana veicina svara zudumu. 

Olīvu lapu ekstrakts no NSP – kur tas palīdz?

Pie pirmajiem saaukstēšanās un gripas simptomiem lietot antibiotikas ir bezjēdzīgi, jo tās nepalīdz pret vīrusu saslimšanām, taču ļoti svarīgi “noķert vīrusu aiz astes” un likt tam pretī iedarbīgu dabas līdzekli, tikko jūtat pirmās diskomforta pazīmes organismā.

Lai šajā laikā uzlabotu pašsajūtu un ātrāk atveseļotos, ieteicams:

Olīvu lapu ekstrakts (dabīgs antibiotiķis) no NSP – kapsulu veidā, katra kapsula satur 420 mg dabīgā ekstrakta.

Olīvu lapu ekstrakta pretvīrusu iedarbība dalās divos etapos:

  • traucē vīrusu vairošanos un
  • stimulē imūnkompetentu šūnu vairošanos, kuras aktivizē imūno aizsardzību. Olīvu lapas stimulē T-limfocītu (killeru) vairošanos, kuri iznīcina inficētās šūnas.

Olīvu lapu ekstrakts pazemina arteriālo spiedienu, normalizē sirds ritmu, mazina holesterīna līmeni asinīs, neļauj veidoties trombiem, stiprina asinsvadu sieniņas.

To iesaka pie artrītiem, kolītiem, žultsakmeņu saslimšanām, pie hroniska noguruma, fibromialgijām, prostatīta.

Veltas personīgā pieredze: Pie pirmajiem drebuļiem, nepatīkamas sajūtas kaklā, kad gribas krekšķināt, vai zinu, ka kaut kur tiku caurvējā, vai izmirku, apaukstējos, biju publiskā pasākumā, kur daudzi vīrusu nēsātāji, ņemu 2 kapsulas, atveru, to saturu izberu karsta ūdens glāzē, samaisu, ļauju ievilkties 5-10 min., izdzeru (olīvu lapu kapsuliņas vienmēr man ir līdzi rokassomiņā).

Atkārtoju dienā vismaz vēl 3 – 4 reizes, uz nakti ļoti labi strādā. Olīvu lapas ieteicams palietot kursu veidā, jo tai ir pretvīrusu, pretbaktēriju, pretsēnīšu iedarbība.

Efektīvs pret vīrusiem, patogēnām baktērijām, sēnītēm un parazītiem. To lieto bronhu un plaušu slimību ārstēšanā, mazina spazmas, samazina trombus, pazemina holesterīna līmeni, novērš aterosklerozes attīstību, uzlabo artēriju un vēnu cirkulāciju, sirds darbību.

Olīvu zars, kā jūs zināt, ir miera simbols, taču maz cilvēku zina, ka šo augu var saukt arī par cīnītāju pret cilvēku slimībām.

Lietošana: 1-3 kapsulas dienā ēšanas laikā.

Iegādāties var online internetveikalā šeit: NSP veikals.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *