Kā pareizi lietot D vitamīnu

Ikdienā lietojot dažādus vitamīnus un uztura bagātinātājus, ir svarīgi zināt kā un kad tos pareizi lietot, jo vitamīni ir gan ūdeni gan taukos šķīstoši un attiecīgi izmainās to uzņemšana organismā. Šoreiz par D vitamīnu.

Kā pareizi lietot D vitamīnu

Ja lieto D vitamīnu pilienu formā, noteikti nevajadzētu to pilināt uz karotītes, jo pētījumos pierādīts, ka tad ir lielāks aktīvās vielas zudums – pat no 40 līdz 60 procentiem – jo tu vienkārši nenolaizi visu labumiņu no karotes, kaut kas tur vienmēr paliek. Arī kafijā, tējā un sulā D vitamīnu nevajadzētu pilināt, jo tas tomēr ir taukos šķīstošs un škidrumā nešķīdīs. Var pilināt uz maizes, putras, omletes, biezpiena… Jā teorētiski var pilināt arī uz mēles, bet arī tad D vitamīna aizvadīšana līdz zarnu traktam, kur notiek aktīvie pārvēršanās procesi, būs sarežģītāka, turklāt tā ir grūtāk kontrolēt, cik daudz ir uzpilināts. Un, ja jāpilina, piemēram, padsmit pilienu dienā, tas būs diezgan neparocīgi.

Kad vislabāk lietot D vitamīnu

Pareizāk būtu D vitamīnu lietot pēc ēšanas vai ēšanas laikā. Tā kā D vitamīns ir taukos šķīstošs, būtu labi apēst pirms tam kaut ko, kur ir eļļa, sviests, kāds taukumiņš – tas liek izdalīties žultij un kuņģa skābei, kas veicinās vitamīna labāku nonākšanu zarnu traktā.

Kāds būtu pareizais laiks D vitamīna lietošanai

Bieži dzirdēts, ka D vitamīns jālieto no rīta, bet saprotams, ka no rītiem cilvēkiem mēdz būt liela steiga un vienkārši aizmirstas! Tāpēc ieteicamāk vitamīna devu ieņemt tad, kad cilvēkam pašam tas ir ērti. Varbūt pie vakariņu galda visai ģimenei kopā, varbūt darbā, kad vitamīnu pudelīte ir pa rokai, stāv acu priekšā. Tā nebūs kļūda. Svarīgāk, lai netiek izlaista neviena diena, jo regularitātei ir ļoti liela nozīme, lai D vitamīna rādītājs pakāptos.

D vitamīns asinīs

D vitamīna pietiekošs daudzums asinīs ir sākot no 30 ng/ml. Bet Latvijas iedzīvotājiem vidēji tas ir ap 23 nh/ml. Tā kā mums visiem būtu jālieto D vitamīns, it sevišķi uz rudeni. Klasisks piemērs par manu paziņu. Dzīvo laukos, ikdienā darbojas pa āru, veic dārza darbus un daudz uzturās saulē, bet izmērot D vitamīna līmeni asinīs, rādītājs ir tikai 17ng/ml. kas ir krietni par maz. Man pašam šis rādītājs ir ap 35ng/ml. Bet tas pateicoties tam, ka ikdienā lietoju D vitamīnu, kaut gan ne pilienu formā, bet dabīgas izcelsmes uztura bagātinātāju kopā ar kalciju un magniju.

Pašlaik viens no labākajiem D vitamīniem ir Koraļļu kluba D vitamīna liposomālā forma pilienu veidā, kas izstrādāta tā, lai vitamīns pilnībā nonāktu tieši šūnā. Pēdējais jaunums ir D vitamīns spray veidā, ko lieto iepūšot tieši mutē.

Par produktu cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *