B9 vitamīns jeb folskābe

Folskābe

Kas ir Folskābe?

1941.gadā folskābe jeb B9 vitamīns tika izdalīta no spinātu un pētersīļu lapām, tāpēc tā ieguva nosaukumu, kas tika atvasināts no latīņu vārda folium (tulkojumā nozīmē- lapa). Pēc vitamīnu saturošo pārtikas produktu termiskās apstrādes, 90% no tā sabrūk, tāpēc mūsdienās, katrai otrai sievietei, ir novērojams folskābes deficīts. Izteiktāks folskābes deficīts ir sievietēm, kuras lieto hormonālus medikamentus un alkoholu. Situāciju var uzlabot, likvidējot vitamīna trūkumu ar bioloģiski aktīvās pārtikas piedevas – “Folskābe” (Folic acid) palīdzību.

Šis produkts ir folskābes dabisks avots. Folskābe ir nepieciešama asins šūnu un neironu sintēzei, DNS un RNS sintēzei. B9 vitamīns ir nepieciešams grūtniecības laikā embrija normālai attīstībai.

Aktīvo vielu iedarbība:

Folskābe. Folskābes trūkums traucē asins recēšanas sistēmas darbību, kas var novest pie paaugstinātas trombu veidošanās. Folskābe atjauno nervu audu struktūru un ir ļoti nozīmīga adrenalīna veidošanā.

B9 vitamīns novērš embrija intreuterīno anomāliju attīstību. Grūtniecības laikā vitamīns piedalās augļa nervu sistēmas un placentas veidošanā, tas ir nepieciešams šūnu dalīšanās procesam, visu orgānu un audu augšanai un nobriešanai. B9 vitamīns ir svarīgs arī krūts barošanas laikā, kā arī pēcdzemdību depresijas novēršanai.

Kopā ar B12 vitamīnu folskābe piedalās asinsrades procesu regulācijā un hemoglobīna sintēzē. Tā ir neaizstājama sarkano asins ķermenīšu – eritrocītu, kā arī balto asins šūnu – leikocītu proliferācijā. Tādējādi, folskābe traucē dažādas etioloģijas anēmiju attīstību.

Turklāt, folskābe paaugstina prāta un fiziskās spējas, ir nozīmīga aterosklerozes un ar to saistītu sirds – asinsvadu slimību novēršanā. Folskābes ietekmē notiek pozitīvas pārmaiņas asins lipīdu sastāvā, pazeminās holesterīna saturs asins serumā.

B9 vitamīns uzlabo klīnisko efektu pie psoriāzes, ekzēmas un dermatītu ārstēšanas. B9 un B12 vitamīnu kopēja lietošana sekmē ādas pigmentācijas, kuru izraisa vitiligo, izlīdzināšanos, kā arī palīdz piņņu gadījumā.

Folskābes īpašības:

  • regulē holesterīna līmeni asinīs,
  • labvēlīgi ietekmē zarnu trakta funkcijas,
  • nepieciešama jauno organisma šūnu (ādas, matu, asins u.c.) veidošanai,
  • stiprina imūnsistēmu un veicina balto asinsķermenīšu veidošanos,
  • labvēlīgi ietekmē centrālās nervu sistēmas funkcijas: uzlabo garastāvokli, mazina depresiju un normalizē miegu

Folskābes lietošana palīdz:

  • izvairīties no B9 vitamīna hipovitaminozes,
  • novērst dažādu cēloņu anēmijas,
  • uzlabot sirds un asinsvadu sistēmas darbību,
  • uzlabot ādas slimību norisi kompleksas ārstēšanas sastāvā.

B9 vitamīna avoti: pētersīļi, salāti, dažādu veidu kāposti, bietes, gurķi, zirņi, pupiņas, soja, apelsīni, rupja maluma rupjmaize, gaļa un olas.

Ja šos produktus nelietoja pietiekamā daudzumā katru dienu, tad jums var palīdzēt uztura bagātinātājs Folskābe. Iepakojumā 100 tabletes. Lieto pa 1 tabletei 2 reizes dienā.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *