7 vērtīgas šķidrā hlorofila īpašības

Hlorofils

Hlorofils ir tas, kas piešķir parkiem un mežiem šo mierīgo zaļo krāsu. Tas ir zaļš pigments augu šūnās, kas saules gaismas ietekmē ir atbildīgs par enerģijas ražošanu fotosintēzes ceļā. Hlorofilu var iegūt no augiem vai piedevām. Tam ir vairākas labvēlīgas īpašības, kas var uzlabot jūsu vispārējo labsajūtu un izskatu.

Ja hlorofilu lieto uztura bagātinātāju veidā, to tehniski sauc par hlorofilīnu, kas satur minerālu varu, nevis magniju, kas dabiski atrodas hlorofila molekulārajā struktūrā.

Hlorofila vērtīgās īpašības veselībai.

Hlorofilam piemīt septiņas pierādītas īpašības, kas var labvēlīgi ietekmēt jūsu veselību.

1.Hlorofils var palīdzēt organisma detoksikācijas procesos.

Hlorofils veicina detoksikāciju. Saskaņā ar vienu pētījumu hlorofils var samazināt aflatoksīna biomarķieru līmeni par 55%, salīdzinot ar placebo. Aflatoksīni ir toksiski kancerogēni, ko ražo pelējums, īpaši Aspergillus ģints. Šie mutagēni var augt uz tādiem pārtikas produktiem kā koku rieksti, rīsi, vīģes, un tos var atrast arī garšvielās. Aflatoksikoze jeb akūta saindēšanās ar aflatoksīniem var būtiski bojāt aknas un izraisīt akūtu aknu mazspēju.

Saskaņā ar pētījumiem hlorofila lietošana var samazināt aflatoksīnu līmeni organismā. Daži pētījumi arī liecina, ka hlorofils var saistīties ar smagajiem metāliem un tādējādi palīdzēt tos izvadīt no organisma.

2. Hlorofils stiprina imūnsistēmu

Pētījumi liecina, ka, ja organismā ir traucēta balto asinsķermenīšu ražošana, hlorofils var palīdzēt uzlabot balto asinsķermenīšu veidošanos.

Vienā pētījumā 105 dalībnieki ar zemu balto asins šūnu skaitu tika sadalīti trīs randomizētās grupās. Viena grupa saņēma 40 mg hlorofilīna trīs reizes dienā, bet otrā – 20 mg filgrastīma, kaulu smadzeņu stimulatora, kas palielina balto asinsķermenīšu veidošanos, trīs reizes dienā. Pēdējā grupa saņēma placebo 100 mg C vitamīna trīs reizes dienā.

Pēc viena mēneša šādas ārstēšanas tika reģistrēti šādi rezultāti:

  • Grupā, kas lietoja hlorofilīnu, balto asinsķermenīšu līmeņa paaugstināšanas efektivitāte bija 85%.
  • Filgrastīma grupas efektivitāte bija 83,3%.
  • Placebo grupas efektivitāte bija 26,7%.

Personām hlorofilīna grupā netika novērotas nekādas nevēlamas reakcijas. Lai gan ir vajadzīgi vairāk pētījumu, hlorofils var būt efektīvs dabisks līdzeklis balto asinsķermenīšu ražošanas palielināšanai.

Ir arī pierādīts, ka hlorofils aizsargā šūnas no oksidēšanās, likvidējot brīvos radikāļus. Saskaņā ar vairākiem pētījumiem hlorofilīns darbojas kā antioksidants gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Šis process aizsargā organismu no oksidatīvā stresa, kas rodas toksīnu iedarbības un novecošanās rezultātā.

3. Hlorofils var uzlabot eritrocītu kvalitāti

Hlorofils tiek uzskatīts par augu asinīm, taču tas ir noderīgs arī cilvēka asinīm. Viens interesants pētījums atklāja, ka zīdītāju mitohondriju šūnas spēj ražot vairāk adenozīna trifosfāta (ATP), ja tās tiek pakļautas hlorofilam un saules gaismai. ATP ir tas, kas nodrošina zīdītājiem nepieciešamo enerģiju. Šie atklājumi liecina, ka, patērējot hlorofilu, dzīvnieki arī var iegūt enerģiju arī no saules.

Citā pētījumā tika pētīta kviešu dīgstu uzņemšanas ietekme uz talasēmijas pacientiem. Šī ir asins slimība, kuras gadījumā organisms neražo pietiekami daudz hemoglobīna — olbaltumvielas, kas ir galvenā sarkano asins šūnu sastāvdaļa, kas no plaušām transportē skābekli uz visiem audiem. Pētījumā atklājās, ka tiem, kas lietoja kviešu dīgstu piedevas, bija nepieciešams mazāk asins pārliešanas.

Neskatoties uz to, ka kviešu dīgstos ir 70% hlorofila, zinātnieki nav secinājuši, ka hlorofils ir atbildīgs par nepieciešamo asins pārliešanas reižu samazināšanu. Vieni uzskata, ka problēma ir hlorofilā, citi – ka pašos kviešu dīgstos. 

Labākas kvalitātes sarkanās asins šūnas var būtiski ietekmēt jūsu vispārējo labsajūtu. Hemoglobīna līmeņa paaugstināšanās palielina skābekļa cirkulāciju, kas palielina enerģiju un uzlabo šūnu darbību visā ķermenī.

4. Hlorofils var uzlabot ādas veselību

Lietojot tieši uz problēmzonas, hlorofils uzlaboja saulē apdegušo ādu, kā arī aknes un lielas poras divos eksperimentos, kas tika veikti attiecīgi astoņu un trīs nedēļu laikā. 

Pētījumi arī liecina, ka hlorofilīns var samazināt baktēriju augšanu un iekaisumu ādas brūcēs. Šis atklājums liecina, ka hlorofils palīdz brūcēm ātrāk sadzīt un samazina infekcijas risku. Hlorofils var būt noderīgs apdegumu un čūlu ārstēšanā, stimulējot jaunu audu veidošanos. 

Hlorofila lokālai lietošanai var būt pretnovecošanās īpašības, pateicoties tā antioksidanta īpašībām. Atbalstot mitohondrijus, kam ir galvenā loma slimību un priekšlaicīgas novecošanas gadījumā, hlorofils var palīdzēt saglabāt šūnas jaunas un veselas un mazināt to novecošanās procesus.

5. Hlorofils var palīdzēt svara zaudēšanas procesos.

Neliels eksperiments, kurā piedalījās 38 sievietes, atklāja, ka dalībnieces, kuras vienu reizi dienā lietoja hlorofila piedevu, zaudēja vairāk svara nekā tās, kuras šādus uztura bagātinātājus nelietoja. Šis pētījums arī parādīja holesterīna līmeņa pazemināšanos grupā, kas lietoja hlorofilu. Tomēr zinātnieki nav spējuši noskaidrot, kura uztura bagātinātāja sastāvdaļa ir atbildīga par šiem rezultātiem.

Pētījumi ar dzīvniekiem ir parādījuši, ka hlorofils samazina arī apetīti un ēdiena uzņemšanu. Šis efekts kopā ar hlorofila spēju palielināt sāta sajūtu palīdz novērst svara pieaugumu. Ņemot vērā iepriekš uzskaitītās īpašības, hlorofils ir ideāls dabisks augu produkts svara zaudēšanai.

6. Hlorofils var palīdzēt neitralizēt ķermeņa smaku.

Hlorofils var būt glābiņš tiem, kas cieš no trimetilaminūrijas, stāvokļa, kas izraisa zivju ķermeņa smaku. Pētījumā konstatēts, ka hlorofilīns ievērojami samazināja trimetilamīnu daudzumu – molekulas, kas izraisa zivju smaku.

Ir arī pierādīts, ka hlorofils samazina baktēriju izraisītās smakas. Pateicoties šai īpašajai īpašībai, hlorofils ir ieguvis reputāciju kā elpas atsvaidzinātājs un dabīgs dezodorants.

7. Hlorofils var palielināt fizisko enerģiju

Potenciāli palielinot sarkano asins šūnu veidošanos, hlorofila lietošana var palīdzēt palielināt fizisko enerģiju. Sarkanās asins šūnas pārnēsā skābekli, kas nepieciešams enerģijas ražošanai un šūnu optimālai darbībai visā organismā. Ar augstāku cirkulējošā skābekļa līmeni palielinās spēks un palielinās fiziskā izturība.

Pētījumi liecina, ka dzīvniekiem, kuri ēd ar hlorofilu bagātu pārtiku, hlorofils uzkrājas šūnu enerģijas centros mitohondrijos. Šūnu iekšpusē hlorofils var ziedot elektronus CoQ10, kas ievērojami palielina ATP ražošanu. ATP ražošanas palielināšanās norāda uz vairāk enerģijas pieejamību visam ķermenim.

Dabīgie hlorofila avoti.

Veselīgu hlorofila devu var iegūt no jebkura zaļa auga, tostarp lapu zaļumiem un dārzeņiem. Tādi pārtikas produkti kā rukola, pētersīļi, kviešu zāle, spināti, lapu kāposti, brokoļi un lucerna ir bagāti ar hlorofilu. Tomēr tiek uzskatīts, ka dabiskais hlorofils var neizdzīvot gremošanas procesā pietiekami ilgi, lai tas uzsūktos, tāpēc hlorofila piedevas lietošana ir labāka izvēle.

Kā lietot hlorofila uztura bagātinātājus?

Hlorofila piedevas ir pieejamas dažādās formās dažādām lietošanas metodēm: šķidrums, tabletes, pulveri un smēres ārējai lietošanai. Lielākā daļa ražotāju iesaka katru dienu lietot 100 līdz 300 mg hlorofila. Lai iegūtu vislabākos rezultātus, vislabāk ir ievērot norādījumus uz paša produkta etiķetes.

(Informācija tulkota no iherb.com bloga)

Hlorofila ķīmiskā formula ir gandrīz identiska hemoglobīna formulai – vielai, kas krāso asinis sarkanā krāsā.

  • Hlorofila priekšrocības ir līdzīgas ārstnieciskas asins pārliešanas iedarbībai – tas piesātina asinis ar skābekli un uzlabo slāpekļa vielmaiņu (toksīnu izvadīšanu no organisma).
  • Hlorofils ir spēcīgs antioksidants, izvada no organisma toksīnus un brīvos radikāļus, kas paātrina novecošanās procesus, pazemina imunitāti un izraisa iekaisumus.
  • Hlorofils ir viens no retajiem produktiem, kas saista un izvada no organisma smagos metālus (tie nonāk organismā ar pārtiku, ūdeni, gaisu un sadzīves ķīmiju).
  • Tika novērota arī tā spēja paātrināt cilvēka audu atjaunošanos, labvēlīgi ietekmējot sirds un asinsvadu, elpošanas, urīnceļu, gremošanas sistēmu.
  • Hlorofils efektīvi paaugstina hemoglobīna līmeni asinīs, kā arī attīra asinsvadus, padara asinis šķidrākas un normalizē asinsspiedienu.
  • Hlorofils sievietēm uzlabo ādas izskatu un kvalitāti, normalizē tās pH līdzsvaru, un tas savukārt stimulē kolagēna ražošanu.

Kompānijas Nature`s Sunshine šķidro hlorofilu var iegādāties šeit: NSP veikals.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *