Zaferāns

Kurkuma

Zaferāns

Zaferāns – produkts veselām aknām un žultspūslim.  Sastāvā esošais kurkumīna saknenis pastiprina žultspūšļa saraušanās aktivitāti, žultsskābju veidošanos aknu šūnās un žults atteci. Kā arī samazina sliktā holesterīna(zema blīvuma lipoproteīnu) daudzumu asinīs.

Aktīvo vielu iedarbība.

Kurkuma – attāls ingvera radinieks. Ne jau velti Indijas, Ķīnas un Javas iedzīvotāji to sauc arī par ”dzelteno ingveru”. Starp visu veidu kurkumām vislielāko vērtību sniedz tieši Curcuma Longa jeb kurkuma(garā kurkuma) – aromātisks saknenis, kurš ietilpst visu iespējamo pikanto garšvielu sastāvā. Daudziem no mums kurkuma pirmām kārtām pazīstama kā garšviela ar smalku, ingveram līdzīgu aromātu un rūgteni dedzinošu garšu. Tieši tādu krāsu un aromātu augam piedod kurkumas vissvarīgākās bioloģiski aktīvās vielas kurkuminoīdi, tai skaitā arī kurkumīns un ēteriskās eļļas.

Pateicoties šīm vielām kurkuma pašlaik tiek pieskaitīta arī pie ārstniecības augiem, kas pirmām kārtām stimulē žults ražošanu un uzlabo žultspūšļa un aknu darbību. Kurkuminoīdi aktīvi iedarbojas uz žultspūšļa gludo muskulatūru un, uzlabojot tās tonusu, nodrošina žultspūšļa saraušanos un iztukšošanos. Tie arī uzlabo šultsskābju izstrādi aknu šūnās, kā arī to daudzumu, paātrina žults atteci pa aknu iekšējiem žults ceļiem, kā rezultātā novērš žults sabiezēšanu un sastāšanos.

Kurkuminoīdu uzlabotās žults dzenošās funkcijas ir cieši saistītas ar holesterīnu regulējošu iedarbību. Pateicoties stimulējošajai iedarbībai uz žultsskābēm un fosfolipīdiem, kurkumīns paātrina žultī esošo zema blīvuma holesterīna un triglicerīdu sašķelšanu. Tas samazina iespējamību holesterīna sastrēgumiem pašās aknās un žultspūslī, kas ar laiku var pārveidoties par akmeņiem.

Kurkuminoīdiem piemīt spēcīga antioksidantu iedarbība. Tie aizsargā aknu šūnas, žultsskābes un holesterīna vielmaiņas galaproduktus no oksidēšanās procesa bojājumiem un nodrošina to izvadīšanu no organisma. Bet kurkumīns vēl arī samazina galveno žultspūšļa iekaisuma mediatoru prostaglandīnu un leikotriēnu sintēzi.

Vēl bez tam, kurkuma bioloģiski aktīvās vielas piedalās speciālu fermentu, piemēram, glutationperoksidāzes,  izstrādē, kuri aizsargā aknu šunas no toksīnu un ksenobiotiķu(pesticīdu, zāļu, sadzīves ķīmijas līdzekļu) iedarbības. Kurkuma ne tikai attīra un uzlabo asins cirkulāciju, bet arī stimulē erotricītu veidošanos. Šis augs regulē vielmaiņu, koriģējot gan vielmaiņas procesu daudzumu gan nepietiekamību un uzlabo olbaltumvielu uzņemšanu organismā.

Zaferāns labvēlīgi ietekmē žultspūšļa un aknu darbību:

  1. Normalizē žults izdalīšanās procesu un žultsskābju veidošanos,
  2. Samazina iekaisuma un intoksikācijas procesus aknās,
  3. Normalizē vielmaiņu,
  4. Piemīt antioksidanta iedarbība.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Šeit apraksts kā iegādāties Koraļļu kluba produktus: https://vesels.eu/kur-un-ka-iegadaties-coral-club-produktus/

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *