Laba redze ar Visi-prime

Visi-prime

Visi-Prime – redzēt pasauli skaidri un dzidri.

Redzes nozīme.

Senās Romas rakstnieks Cicerons rakstīja «Novājinoties redzei neatliek nekas cits, kā klausīties kalpu lasīšanu».  Redze sniedz cilvēkiem 90% informācijas, kas tiek uzņemta no ārpasaules. Laba redze nepieciešama cilvēkam jebkādu ikdienas darbu veikšanai: darbā, mācībās, atpūtā un tml. Katram no mums būtu labi saprast, cik svarīgi ir sargāt un saglabāt savu redzi. Tieši redze ļauj redzēt un uztvert apkārtējo pasauli visā tās krāšņumā un dažādībā. Ja cilvēks lieliski redz visu sev apkārt, tas liecina par viņa labo redzi un netieši norāda uz pozitīvu veselības stāvokli.  Spēja labi redzēs sagādā katram cilvēkam lielu gandarījumu. Ja cilvēkam ir liegta laba redze, viņš nevar pilnvērtīgi uztvert apkārtējo pasauli, lai kā viņam to gribētos. Redze – tā ir milzīga dabas velte cilvēkam jau no viņa dzimšanas. Šo velti obligāti ir jāsargā un jāsaglabā visas savas dzīves garumā.

Laba redze ir ļoti svarīga cilvēka psihes normālai veidošanai. Tieši redze nodrošina saikni starp cilvēka apziņu un apkārtējo pasauli, ļaujot uztvert apkārtējās vides realitāti un adekvāti uz to reaģēt Laba redze dod cilvēkam iespēju redzēt ne tikai priekšmetu formu, bet arī to krāsu. Redze tāpat ļauj arī  mērķtiecīgi pastiepties pēc priekšmeta un pataustīt to, lai pēc iespējas detalizētāk noskaidrotu, kāds tas ir patiesībā.

Pārsteidzošs fakts: eksistē cilvēki ar superredzi (200-300%). Viņu acis, kā teleskopi, pamana zvaigznes blakus galaktikās, kas lielākai daļai ir neredzamas. Tomēr, normālai eksistencei mums pilnībā pietiek ar 100%. Dažkārt neliela tuvredzība ir tieši laikā. Tā pastiprina asumu tuvākā attālumā, kas ir visnotaļ noderīgi izšūšanai, juvelieriem, pulksteņmeistariem. Cilvēka redze ir ļoti organizēta. Tā iekļauj sevī tādus anatomiskos veidojumus kā acs, pirmām kārtām tīklene un kristāls, kā arī palīgstruktūras: acs muskuļi, plakstiņi, asaru dziedzeri, bez tam, redzes nervi, hiazma, vizuālais trakts, laterālais starpsmadzeņu sānu korpuss, optiskais starojums, vizuālā garoza.

Tieši pateicoties visiem šiem veidojumiem, mēs esam spējīgi redzēt, piemēram, sveces gaismu tumsā pat vairāku kilometru attālumā. Bet pateicoties tā saucamajām nūjiņām un vālītēm, kas izvietotas acs tīklenē, mēs varam izšķirt krāsas, pie tam milzīgu daudzumu dažādu nokrāsu. Protams, krāsu redze vislabāk ir nodrošināta gaismā. Tomēr, ļoti spilgtā gaismā mēs redzam tikai baltu plankumu, jo acī tiek pārkairināti visu tipu krāsu receptori. Tāpat arī pateicoties redzes asumam mēs esam spējīgi skaidri izšķirt priekšmetus, lielus un mazus. Redzes kontrasts ļauj mums atšķirt savā starpā priekšmetus, kuri ir grūti atšķirami no kopējā fona pēc to krāsas un spilgtuma. Redze ļauj mums adaptēties apkārtējās vides izmaiņām: tumsas iestāšanās, mākslīgajam apgaismojumam; turklāt, tā ļauj mums kompensēt vizuālā aprāta trūkumus. Redzes nozīmi mūsu dzīvē pārvērtēt nevar. Tāpēc katram cilvēkam ir nepieciešams sargāt un aprūpēt savas acis, zināt, kas ir noderīgs mūsu acu veselībai, bet kas var tām kaitēt. Tas, kādā veidā cilvēkam būs iespēja vērot pasauli šodien un rīt, lielā mērā ir atkarīgs tikai no viņa paša. 

Kāpēc pasliktinās redze?

Zinātnieki ir noteikuši, ka pēdējos simts gados, no 1900.līdz 2000.gadam, vizuālā slodze civilizētajai cilvēcei ir pieaugusi apmēram divdesmit reizes. Mūsu senči galvenokārt skatījās tālumā, vērojot, kā aug un nobriest labība uz lauka, kā ganās lopi utml.  Viņiem bieži pārslēdzās uzmanība no tuviem objektiem uz tāliem, kā rezultātā acs muskuļi nesastinga vienā pozīcijā un nebija pārslogoti, kā mūsdienu cilvēkiem. Pēc aptuveniem aprēķiniem, ofisu darbinieku skaits – 35-45% no kopējā iedzīvotāju skaita Krievijā, ir darbaspējīga vecuma. Tieši viņi pavada lielāko darbalaika daļu sēžot. Ja pie šī iedzīvotāju skaita pievieno vēl tos, kuriem ir sēdošs darbs – šoferi, mašīnisti, sargi, kasieri u.c., tad mērķauditorijas diapazons paplašinās līdz 70-80% darbaspējīgo iedzīvotāju.

Sēdošs darbs un fizioloģiski nepareiza stāja rada kakla sāpes (kakla-krūšu radikulīts), no mugurkaula saspringuma sastingst mugura, rodas spriedze acīs, galvā rodas nesaprotamas sajūtas (smadzeņu asinsrite traucējumi), bet pēc kāda laika sākas psihoneirozes, redzes pasliktināšanās un hemoroīdi. Pēc statistikas, 87% cilvēku ir nepareiza stāja, kakla un jostasvietas osteohondroze, redzes traucējumi, un tas viss ir sēdoša darba dēļ.

Līdz ar labklājības un rūpnieciska rakstura izmaiņām, mūsdienu cilvēka vājās redzes iemesli, pēc zinātnieku domām ir:

  • Smadzeņu asinsvadu vājums;
  • Saaukstēšanās un citu vispārējo slimību nepareiza ārstēšana;
  • Ilga televizora vai kompjūtera skatīšanās;
  • Pastāvīga lasīšana pārāk spēcīgā, vai tieši otrādi – pārāk nepietiekamā apgaismojumā;
  • Gremošanas traucējumi, nesabalansēts uzturs, nepietiekams vitamīnu daudzums uzturā;
  • Stresi, nemiers un alkohola lietošana arī noved pie acu vājuma un redzes pasliktināšanās.

Pēdējā desmitgadē uz Zemes ir ievērojami pieaudzis cilvēku skaits, kas cieš no redzes traucējumiem. Apmēram  1 miljards mūsu planētas iedzīvotāju nēsā brilles, katrs ceturtais cilvēks attīstītajās valstīs – tuvredzīgs.

Uztura bagātinātāju palīdzība redzei.

Vitamīnu un mikroelementu nozīme acu veselībai ir zināma jau sen. Pēdējā laikā veikto pētījumu rezultāti liecina par to, ka uztura bagātinātāju lietošana – ir viena no perspektīvākajām metodēm redzes asuma ‘bojājumu profilaksē. Un konkrēti:

  • Galvenā akluma iemesla darbaspējīgo personu vidū – diabētiskās retinopātijas progresēšanas profilakse;
  • Alternatīvs ārstēšanas variants pēdējā stadijā dzeltenā plankuma deģenerācijas gadījumā – galvenais akluma iemesls veciem cilvēkiem;
  • Kataraktas attīstības palēnināšana, kas skar vairāk kā pusi iedzīvotājus vecākus par 75 gadiem.

«Visi-Prime» –  tas ir pilnvērtīgs vielu komplekss, acu veselības uzturēšanai, kā arī droša un efektīva profilakse jebkādām problēmām, kas skārušas redzes orgānu. «Visi-Prime» palīdzēs atjaunot redzei svarīgāko uzturvielu daudzumu. Vienas kapsulas sastāvā ietilpst – omega-3-polinepiesātinātās taukskābes, antioksidanti luteīns un zeaksantīns, vitamīns B2 un E, minerāls cinks. Produkta unikālais kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs ir izstrādāts saskaņā ar visām mūsdienu tehnoloģijām.

Omega 3 taukskābēm ir pozitīva ietekme uz t.s. «sausās acs» simptomiem un klīniskajām izpausmēm, kā arī uz šīs problēmas profilaksi. Pētījumā ar vairāk kā 32000 sieviešu vecumā no 45 līdz 84 gadiem, tāpat bija pierādīta Omega-3 pozitīvā ietekme uz sausās acs sindromu. Omega-3 taukskābju klātbūtne uzturā par 30% samazina risku saslimt ar vecumu saistītu makulas deģenerāciju (viena no izplatītākajām un maz izpētītākajām acu saslimšanām un ir galvenais iemesls redzes zaudēšanai cilvēkiem, vecākiem par 60 gadiem).

Produkta «Visi-Prime»  sastāvā augstā koncentrācijā ir iekļauta Оmega-3 (EPA/DHA). Jāatzīmē, ka mūsu organisms pats nevar ražot Omega-3, tāpēc ir nepieciešama polinepiesātināto taukskābju papildu uzņemšana. Omega-3, īpaši DHA (dekozaheksaēnskābe) palīdz saglabāt acu veselību, novērš «sausās acs» sindroma attīstību, paaugstina acs tīklenes fermentu mikrocirkulāciju, paaugstina redzes kvalitāti, kā arī novērš iekaisuma procesu attīstību. 1 kapsula «Visi-Prime»  satur 300 mg Omega-3, kas atbilst polinepiesātināto taukskābju patēriņa diennakts normai.  No kurām 250 DHA.

Luteīns un tā izomērs zeaksantīns – augu pigmenti pieder pie karotinoīdu ģints, līdzīgi beta-karotīnam. To nozīmīgums acīm pamatojas ar to, ka tie ir vienīgie karotinoīdi, kurus satur acs, atšķirībā no citiem organisma audiem. To vērtību nosaka spēja absorbēt zilo gaismu un antioksidantu aktivitāte. Luteīns un zeaksantīns samazina divu galveno acu slimību – kataraktas un makulas deģenerācijas – attīstības risku, kā arī tas ir viens no galvenajiem komponentiem dažādu acu slimību profilaksē. Luteīns un zeaksantīns samazina izmaiņu rašanos acs lēcā, kas pozitīvi ietekmē redzes asumu organisma novecošanās gadījumā. Produkta «Visi-Prime» sastāvā luteīns un zeaksantīns ir iekļauts optimāli izvēlētās devās 5:1, tā ir labākā luteīna un zeaksantīna attiecība.  Ieteicamais luteīna patēriņa daudzums diennaktī ir no 5 līdz 10 mg diennaktī.

В2 (Riboflavīns) un Е vitamīniem – arī ir liela nozīme redzes funkciju uzturēšanai acīs. Vitamīns B2 (riboflavīns) veicina redzes asuma uzlabošanos un tās adaptāciju tumsā, novērš acs gļotādas kairinājumus ultravioletā starojuma gadījumos un mazina tuvredzības attīstību. Vitamīns Е palēnina redzes procesus, kas saistīti ar vecuma iestāšanos, kā arī sniedz antioksidantu iedarbību, uzlabo asinsriti un tam piemīt spēcīga pretiekaisuma iedarbība. Sastāvā esošajiem vitamīniem palīdz arī produkta «Visi-Prime» sastāvā iekļautais neaizvietojamais minerāls Cinks, kas palīdz aizsargāt šūnas no brīvo radikāļu kaitīgās ietekmes. Cinks – svarīgs mikroelements tīklenes veselībai. Acs struktūrā Cinks ir dominējošā minerālviela. Cinka deficīta gadījumā, pasliktinās redzes asums.

AREDS klīniskajos pētījumos parādīts, ka pievienojot piedevas ar augstu cinka saturu apvienojumā ar antioksidantiem, samazinājās ar vecumu saistītās makulas deģenerācijas progresēšanas risks līdz pat pēdējai stadijai, tiem pacientiem, kuriem tika atklāts ievērojams skaits drūzu [Avots: Age-Related Eye Disease Study Research Group. A randomized, placebo-controlled, clinical trial of high-dose supplementation with vitamins C and E, beta carotene, and zinc for age-related macular degeneration and vision loss: AREDS report no. 8.//Arch Ophthalmol. 2001;119:1417-1436]

Visi-Prime rekomendē lietot pa 1 kapsulai dienā ēšanas laikā. Ārēji Visi-Prime ir līdzīgs riekstiem dabīgā šokolādē.  Brīnišķīgo šokolādes krāsu, kā arī viegli saldo apvalka piegaršu ražotāji ir sasnieguši pievienojot apvalkam dabīgo krāsvielu no ceratonijas koka. Tropiskais ceratonijas koks – iespējams, pasaulē visgaršīgākā produkta piegādātājs, veselīga uztura cienītājiem. No auga gatavo pulveri, kas atgādina parastu kakao, un dabīgu saldinātāju – ceratonijas sīrupu.  Gan viens, gan otrs produkts ir pazīstami ar nosaukumu «kerobs».

Visi-Prime iepakojumā ir 30 kapsulas un to cena 13 eur.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *