Zarnu trakta veselībai

Kuņģa zarnu trakts ir viena no galvenajām orgānu sistēmām, kas atbild par uzturvielu uzsūkšanos no uzņemtās pārtikas. Un ļoti bieži tur arī sākās veselības problēmas un cilvēki cieš no sliktas dūšas, vēdera sāpēm, aizcietējumiem vai pārāk mīkstas vēdera izejas. Arī pats tam visam esmu gājis cauri jau daudzus gadus, kamēr atradu īstos uztura bagātinātājus, kas var palīdzēt šajā problēmā. Protams, arī veselīgs dzīvesveids, kustības un pareizs uzturs ļoti daudz ko ietekmē.

Kuņģa zarnu trakta harmoniska darbība ir atkarīga no daudzu orgānu mijiedarbības, ne tikai to, kas veido kuņģa zarnu traktu (mutes dobums, barības vads, kuņģis, divpadsmitpirkstu zarna, zarnas, aknas, aizkuņģa dziedzeris). Trakta pareizai darbībai ir svarīga laba apasiņošana, hormonālais stāvoklis, nervu sistēmas darbība un netraucēta ūdens un elektrolītu maiņa. Visi mūsu orgāni ir netieši saistīti viens ar otru. Kuņģa zarnu trakts ir kā vārti uz visa organisma veselību, kurš spēj tam atmaksāt ar pozitīviem stimuliem un atbalstu. Kuņģa zarnu trakta problēmas var būt neveselīga uztura rezultāts, bet tās var arī liecināt par citu orgānu darbības traucējumiem vai pat tos veicināt.

Biežākās kuņģa zarnu trakta slimības.

Kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas ir problēma lielai cilvēku grupai. Gļotādas bojājums izraisa vēdera sāpes, kas rodas ēšanas laikā. Tas ir svarīgi, jo rada nopietnu komplikāciju risku, piemēram, kuņģa zarna trakta sieniņas perforāciju vai grūti novēršamu asiņošanu. Biežākie čūlu iemesli ir smēķēšana, baktērijas Helikobacter pylori infekcija vai nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošana (šajā grupā ietilpst vairums populāro pretsāpju līdzekļu).

Hemoroīdi ir vēnu pinumi anālās atveres apvidū. Hemoroīdu iekaisums ir problēma, kas var skart pat pusi no mums; tie var izspiesties un tikt bojāti, kā rezultātā rodas asiņošana. Visbiežākie iemesli ir mazkustīgs dzīvesveids (bet arī ilgstošs darbs stāvus vai saistīts ar pārmērīgām fiziskām slodzēm), uzturs, kas izraisa aizcietējumus (piemēram, ar mazu šķiedrvielu daudzumu), pārmērīga alkohola lietošana, nepietiekama ūdens daudzuma uzņemšana dienas laikā, kā arī hroniskas sirds vai aknu slimības.

Nespecifiskie zarnu iekaisumi (piemēram, Krona slimība) ir slimības, kas izraisa neregulārus akūtus kuņģa zarnu trakta simptomus. Šo slimību iemesli it kā nav zināmi, bet es sliecos domāt, ka tur tomēr vainīgs nepareizs un neveselīgs uzturs, kā arī labo baktēriju trūkums zarnu traktā. Ārstēšanā ir ļoti svarīgi ievērot īpašu diētu.

Septiņi soļi kuņģa zarnu trakta veselībai.

FIZISKĀS AKTIVITĀTES – regulāras fiziskās aktivitātes stimulē zarnu kustības, kas pozitīvi ietekmē vēdera izejas regularitāti. Jau 30 minūtes ikdienas ātras pastaigas veicina kuņģa zarnu trakta darbību!

SLAIDĀKS NOZĪMĒ VESELĪGĀKS – varbūt slaidu cilvēku zarnu trakts darbojas efektīvāk tieši tāpēc, ka viņi ir slaidi? Pat ja tas tā ir, ķermeņa svara samazināšana ir ieteicama ikvienam, kas sūdzas par gremošanas problēmām. Sieviešu vidukļa apkārtmēram esot jābūt ap 80cm un vīriešu – ap 94cm.

AKNU VESELĪBA – aknas atbild par gandrīz visu organismam svarīgu olbaltumvielu ražošanu, tauku un cukuru vielmaiņu, kā arī ir galvenā vieta, kur tiek veikta detoksikācija. Ideāls atbalsts aknām ir dabiskas uzturvielas, piemēram, kurkuma, ķiploki, rozmarīns vai artišoku lapas.

VAIRĀK ŠKIEDRVIELU UN ŪDENS – diviem litriem ūdens dienā ir jābūt standartam. Uzturā ir arī jāuzņem vismaz 25g šķiedrvielu (augļi un dārzeņi). Atcerieties, ka papildinot uzturu ar šķiedrvielām, ir jāuzņem lielāks ūdens daudzums dienas laikā!

RŪPĪGI SAKOŠĻĀJIET ĒDIENU – katram kumosam ir nozīme! Ēdiens ir jāsajauc ar siekalām un rūpīgi jāsasmalcina. Ēdiet nesteidzoties! Neaizmirstiet arī par mutes dobuma higiēnu. Baktērijas, kas uzkrājas mutē, var ne tikai bojāt zobu emalju un izraisīt kariesu, bet arī izraisīt hroniskus iekaisumus, kuru rezultātā rodas traucējumi pat attālos orgānos(piemēram, asinsrites sistēmā).

PAPILDINIET UZTURU AR VITAMĪNIEM UN MINERĀLVIELĀM – patstāvīga optimālā uztura ieturēšana var izrādīties grūts izaicinājums. Ikdienas uzturā iesaka ievērot principus, kas noteikti veselīga uztura piramīdā. Ja jūs nolemjat izmantot uztura bagātinātājus, jo īpaši ar augu ekstraktiem, parūpējaties par augstākās kvalitātes produktiem.

MIKROFLORAI IR NOZĪME – kopā ar uzturu, kas bagāts ar kaitīgiem produktiem, ceptiem ēdieniem, transtaukiem, pārmērīgu gaļas daudzumu, mūsu zarnās rodas sliktās baktērijas, kas nav mūsu zarnu trakta ierastā vide. Šo stāvokli sauc par disbakteriozi, proti, zarnu mikrofloras sastāva traucējumu, un tas ietekmē gandrīz visu orgānu un audu veselību, ne tikai gremošanas sistēmā. Labā ziņa ir tāda, ka floras papildināšana ar probiotikām spēj atjaunot tās pareizo sastāvu. Ēšanas paradumu maiņa ir pirmais olis uz veselību un ilgmūžību.

Kompānija Nature`s Sunshine, kas darbojas veselīgu pārtikas piedevu jomā kopš 1972.gada, piedāvā speciāli izstrādātus uzturvielu komplektus kuņģa un zarnu trakta veselības uzlabošanai.

Viens no tādiem ir Veselīgas zarnas, kura sastāvā ir:

  • Pro B11 un Bacillus Coagulans – papildina jūsu uzturu ar 12 probiotisko baktēriju celmiem, kas bagātina jūsu zarnu floru,
  • Bowel build – kura galvenās sastāvdaļas ir olveida ceļteka, kas palīdz uzturēt zarnu veselību, un ingvers, kas veicina gremošanas sistēmas vispārējo veselību un ogļhidrātu metabolismu, kā arī vitamīni C, A un cinks
  • Šķidrais hlorofils – veicina organisma detoksikāciju un apgādā šūnas ar skābekli,
  • Loclo – šķiedrvielu avots, taču tajā ir arī kurkuma, kas palīdz uzturēt veselīgas aknas, kanēlis kuņģa komfortam un rozmarīns labākai tauku sagremošanai,
  • Alvejas sula – uzlabo gremošanas sistēmas veselību. Tā stimulē vielmaiņu un palīdz nodrošināt regulāru vēdera izeju,
  • Zamroza – ir iekļauts komplektā, pateicoties tā labvēlīgajai ietekmei uz gremošanas sistēmas aktivizāciju, kas ir raksturīgi smiltsērkšķiem.

Šo zarnu trakta veselības komplektu iespējams iegādāties šeit: NSP veikals

Turpat atrodami vēl vairāki veselības komplekti dažādām organisma sistēmām.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *