Dabīgi pretvīrusu līdzekļi
Pienācis 2020.gads ar jaunu koronavīrusu Covid-19 un karantīnu. Tagad visi nomierināmies, sēžam mājās, atpūšamies un stiprinām imunitāti, jo tikai tā mūs paglābs no saslimšanas un nekas vairāk. Vakcīna pret to vēl nav izgudrota un tik ātri arī nebūs un , kā jau zināms, arī tās ne vienmēr iedarbojas, jo vīruss mainās un vēl var izraisīt dažādas blaknes.
Mēs laukos daudz neiespringstot darbojamies pa dārzu, tukšojam saldēto ogu krājumus un dzeram jau pirmās pavasara tējas – upeņu pumpuru un mallēpīšu. Tā kā visi nevar visu laiku sēdēt mājās un kādam ir arī jāstrādā, tad tas viss lieliski palīdz imunitātes stiprināšanai. Piedevām jau gadiem lietoju arī citus augu valsts izcelsmes produktus veselībai, ķermeņa un mājas kopšanai ar pretvīrusu iedarbību. Tālāk daži apkopojumi, kā tad stiprināt imunitāti un kā izsargāties no saslimšanas ar vīrusu slimībām.
Sāksim domāt par savas
imunitātes stiprināšanu.
Kā jau katram latvietim skapī droši vien ir aveņu ievārījums vai sasaldētas
avenes. Tāpat mūsu mīļo bišu produkti medus, propoliss. Kā arī sen pazīstamie super līdzekļi ķiploki
un sīpoli. Un protama kā var nebūt mārutki sarīvēti burciņā. Un vēl viens
latviešiem ne tik zināms , bet ieguvis jau plašu popularitāti pasaulē tējas
koka eļla.
Lūk, pieci efektīvi dabas līdzekļi:
- Propoliss. Propoliss, ko mēdz dēvēt arī par bišu antibiotiku, satur flavonoīdus, ēteriskās eļļas un organiskās skābes, minerālus un mikroelementus. Bišu antibiotikas paātrina vielmaiņu organisma šūnās, pozitīvi ietekmē dziedzeru darbību un stiprina imunitāti. Propoliss veiksmīgi cīnās ar baktērijām, sēnītēm un vīrusiem.
- Tējas koka eļļa. Ātri sadziedē rētas, dezinficējošs līdzeklis. Iegūst no koku lapām, kuras apstrādā un izspiež eļļu. Brīnišķīgs dabas pretvīrusu līdzeklis. To pielieto gripas, herpes, niezes, astmas, sēnīšu infekcijas un citu slimību ārstēšanā. Cilvēkiem ar jūtīgu ādu tējas koka eļļa var izraisīt alerģiju, tāpēc tā jālieto uzmanīgi.
- Mārrutki. Lielisks organiskās izcelsmes pretmikrobu līdzeklis. Šī auga saknē atrodas sinepju eļļa un enzīms. Savstarpēji mijiedarbojoties, tie veido sinepju eļļu, kura palīdz organismam cīnīties ar kaitīgajām baktērijām.
- Sīpoli un ķiploki satur fitoncīdus. Tās ir aktīvās vielas, kuras spējīgas cīnīties ar baktērijām, vīrusiem, sēnītēm un parazītiem.
- Avenes. Arī populārs līdzeklis, kam piemīt antiseptiskas un pretiekaisuma īpašības. Visbiežāk šīs ogas izmanto kā sviedrēšanas līdzekli. Pateicoties salicilskābei, kura ir aveņu sastāvā, tai ir pretiekaisuma iedarbība.
- Upenes, irbenes arī lieliski palīdzēs, jo satur krietnu devu C vitamīna.
Kā tad saprast, ka esat saķēris vīrusu un kā tas iedarbojas uz mūsu organismu, un ko tālāk darīt.
Slimību izraisošie mikroorganismi (vīrusi, baktērijas) parasti organismā iekļūst caur elpceļiem. Gļotas cilvēka degunā un rīklē ir pirmā dabiskā aizsargsistēma – tās veido barjeru, kas aiztur ieelpotos svešķermeņus. Ja vīruss šo barjeru pārvar, tas paliek aizdegunē vai rīklē, kur veic savu postošo darbību.
Akūtas augšējo elpceļu saslimšanas, ar kurām cilvēki slimo šobrīd, visbiežāk izraisa respiratorie vīrusi, piemēram, rinovīrusi, koronavīrusi, enterovīrusi, gripas vīrusi un citi.
Pēdējā laikā bieži pieminētais koronavīruss (Covid-19) ir vīruss, kas izplatās gaisa pilienu veidā (līdzīgi kā gripas vīruss u.c.) un no nutricioloģijas viedokļa uz to attiecināmi gan citiem respiratorajiem vīrusiem raksturīgie simptomi, gan profilakses rekomendācijas.
Vīruss pats par sevi ir nedzīvs un tam nav savas vielmaiņas. Iekļūstot organismā, tas izmanto tā šūnas, lai sevi pavairotu. Iekļūstot šūnā, tas izmaina šūnas DNS un sākas vīrusa pavairošanās ceļš. Būtiski ir saprast, ka vīruss, nokļuvis organismā, vairojas ļoti lielā ātrumā (inkubācijas periods koronavīrusam ir 1 – 14 dienas), tāpēc, sajūtot pirmās saslimšanas pazīmes, ir svarīgi rīkoties nekavējoties.
Ko ir svarīgi ievērot, kad plosās vīruss?
✔ Izvairīties no publiskām vietām.
✔ Izvairīties būt tuvumā cilvēkiem, kas acīmredzami izskatās slimi – ir redzamas saslimšanas pazīmes. Nepieciešamības gadījumā lietot sejas maskas, kas regulāri jāmaina vai jāmazgā.
✔ Ievērot personīgo higiēnu – mazgāt vai dezinficēt rokas, cik bieži vien iespējams (mazgāt rokas vismaz 20 sekundes), īpaši pēc pieskaršanās virsmām publiskās vietās (publiskais transports, lielveikali, kafejnīcas u.c.). Ar rokām nepieskarties sejai un mutei.
✔ Regulāri mērīt temperatūru un pie pirmajām saslimšanas pazīmēm palikt mājās vai vadīties pēc Slimību un profilakses centra dotajiem norādījumiem, lai neinficētu citus cilvēkus.
✔ Nedzert aukstus dzērienus, ģērbties silti, kājas turēt siltumā – darīt visu, lai palīdzētu imunitātei.
Vīrusa pazīmes:
✔ Augsta temperatūra (virs 38 grādi), lauž kaulus
✔ Galvassāpes
✔ Palielināts nogurums vai vājums
✔ Sauss, kairinošs klepus
✔ Aizlikts deguns, iesnas
Kā varam sev palīdzēt?
Ar vīrusiem mūsu organismā cīnās imunitāte, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tā būtu spēcīga. Ir svarīgi zināt, ka dabā ir vielas, kas palīdz stimulēt imunitāti un tās mēs droši varam izmantot vīrusu epidēmijas laikā. Tāpat dabā ir spēcīgas vielas ar pretvīrusu aktivitāti, kuras varam izmantot profilaktiskos nolūkos.
Pati pirmā lieta, ko profilaktiski vajadzētu darīt, ir rūpēties par deguna gļotādu – uzturot to mitru, lai varētu tikt izvadīti tur nosēdušies vīrusi un baktērijas. Tā kā vīruss iekļūst caur elpceļiem, tad svarīgi ir ikdienā bloķēt šos ieejas ceļus, piemēram, mitrinot deguna gļotādu, no rītiem to iesmērējot ar emu ziedi ar tējaskoka eļļu, Silver Gel vai pūšot degunā, mutē koloidālo sudrabu (Silver Max), kad plānots apmeklēt publiskas vietas.
Panika vai stress vīrusu laikā ir sliktākais, kam varam ļauties, jo tieši stress bloķē mūsu imunitāti un atver ceļu vīrusam.
Ko vīrusu profilaksei ieteicams lietot no nutricioloģijā pieejamajām dabas vielām?
KOLODIĀLAIS SUDRABS (Silver Max) – ar to var apstrādāt visu – pūst mutē, uz sejas, pilināt acīs un degunā, apstrādāt rokas. Iedarbojas uz 650 vīrusu un baktēriju veidiem, neveidojas rezistence, nav blakņu. Profilaksei pieaugušajiem lietot iekšķīgi pa 1/2 tējkarotei 2x dienā, bērniem pa 1/2 tējkarotei dienā. Izmantojot spreja uzgali, ieteicams apsmidzināt seju, dodoties uz publiskām vietām. Vislabāk nēsāt līdzi somiņā, jo to var izmantot arī kā dezinfekcijas līdzekli.
SKUDRU KOKA MIZA (Pau D’ Arco) – dabīgais antibiotiķis ar spēcīgu pretvīrusu un antibakteriālu iedarbību un imūnmodulējošu efektu. Profilaksei lieto pa 1 kaps 3x dienā pieaugušajiem un 1-2 kapsulas bērniem zem 12 g.v.
ATBALSTS IMUNITĀTEI
Augi un citas dabiskas izcelsmes aktīvās vielas, kas ir spēcīgi imūnstimulatori:
KAĶA NAGS (peruāņu liānas ekstraks) – stiprina imunitāti, paaugstina organisma noturību pret vīrusiem un bakteriālām infekcijām. Pieaugušajiem lietot profilaktiski pa 1 kapsulai 2x dienā, bērniem pa 1 kapsulai dienā.
JAUNPIENS (First Food) – sniedz imūnmodulējošu un imūnprotektīvu iedarbību, pieaugušajiem vīrusu periodā lietot pa 2 kapsulām 2x dienā, bērniem pa 1 kapsulai 2x dienā.
HAIZIVS AKNU EĻĻA – labās taukskābes, kas nostiprina šūnas membrānu, vienlaicīgi darbojas kā antioksidants. Haizivs aknu eļļā esošajām aktīvajām vielām piemīt imūnmodulējoša un pretiekaisuma īpašības.
VITAMĪNI, KAS STIPRINA IMUNITĀTI: Liposomālais D vitamīns, Liposomālais C vitamīns (ziemā dienas deva 120 mg).
PROFILAKTISKI REKOMENDĒJAMAS IR AMINOSKĀBES, ko lielā daudzumā satur Premium Spirulīna, Coral Hlorella, Alfalfa (Lucerna), visas organismam nepieciešamās 28 aminoskābes satur Protiviti.
ŠŪNU AIZSARDZĪBAI lietojam labās taukskābes Lecitīnu, Omega 3/60, antioksidantu H-500.
Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa
Protams, ar uzturu vien nepietiks, lai pasargātu sevi no vīrusa. Liela nozīme ir arī visu virsmu tīrībai mājās, jo arī uz tām vīruss var saglabāt savu dzīvotspēju ilgāku laiku. Bet, lai pasargātu sevi no ķīmisko līdzekļu kaitīgās iedarbības uz ādu un elpošanas orgāniem, iesaku izmantot analogus augu izcelsmes tīrīšanas līdzekļus. Tālāk par vienu no tiem, kas ir īpaši aktuāls vīrusu laikā.
Virsmu tīrīšanas līdzeklis Sol-U-Guard:
*Iznīcina 99,9% baktēriju pateicoties timiāna eļļai un citronskābei.
Jūsu mājas dezinficēšana nekad nav bijusi tik viegla! Vienkārši izsmidziniet uz jebkura virsmas un ļaujiet nožūt. Vai notīriet ar lupatiņu, noskalojiet.
*viena baktērijas šūna nedaudz vairāk kā 24 stundās var reizināties ar vairāk nekā miljardu šūnu.
“Sol-U-Guard” ir augu bāzes izstrādājums, ļauj tīrīt un dezinficēt jūsu māju, dzīvokli, izmantojot timiāna ēterisko eļļu un citronskābi, nevis ķīmiski destruktīvus materiālus, piemēram, hloru, amonjaku, balinātājus.
• Timiāna ēteriskās eļļas sastāv no timola, kas atšķiras ar dabīgām antiseptiskām īpašībām. Augu bāzes mazgāšanas līdzeklis “Sol-U-Guard 2x” sastāv no timiāna eļļas, kas palīdz iznīcināt mikrobus, atstājot maigu, svaigu zāles smaržu.
• Citronskābe – tā ir atrodama citronos un citos citrusaugļos. Amerikas vides aizsardzība ir atzinusi, ka citronskābe ir atzīta par pretsēnīšu līdzekli. Citronskābe, kas atrodama Sol-U-Guard tīrīšanas līdzeklī, ir vistīrākā, tā var tikt izmantota pārtikas rūpniecībā.
“Sol-U-Guard” var izmantot mājās un priekšmetu tīrīšanai:
• Vannas izlietnes un krāni
• Durvju rokturi
• Ledusskapju rokturi
• Tālruņi un tālvadības pults
• Plastmasas virtuves dēļi
• Flīžu un slēdžu virsmas
• Zobu suka
• Pelējums
• Tīriet un dezinficējiet bērnu rotaļlietas
• Miskastes
• Tualetes
Ja arī jums interesē tīrīt māju ar dabīgiem līdzekļiem, tad sazinieties ar mani pa epastu vai sociālajos tīklos vai arī jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa
Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).