Karnitīns

Coral Carnitine – efektīvs enerģētisks biostimulators, kurš palīdz sašķelt nogulsnējušās tauku rezerves. Tāpat karnitīna lietošana novērš nervu pārslodzes, problēmas ar miokardu, uzlabo fizisko izturību un smadzeņu darbību.

Aktīvo sastāvdaļu iedarbība

Latīņu valodā vārds “karnitīns” nozīmē “gaļa” – iespējams, tāpēc, ka vēl pagājušā gadsimta sākumā šī viela tika iegūta no mājdzīvnieku gaļas. Tālāko pētījumu gaitā atklājās, ka karnitīns pēc savas struktūras ir ļoti tuvs B-grupas vitamīniem, kaut arī pats nav vitamīns. Organismā sintezējas aknās un nierēs, pamatā sastopams muskuļos un aknās.

Karnitīna iedarbība balstīta uz tauku šķelšanu, novirzot tos uz organisma šūnu “spēkstacijām” – mitohondrijiem, kur notiek tauku oksidēšanās un enerģijas ražošana. Jo vairāk taukskābju karnitīns nogādās pie mitohondrijiem, jo mazākas paliks tauku rezerves, kuras var nogulsnēties.

Tāpat tas ir lielisks profilaktisks līdzeklis, kas novērš aterosklerotisko tauku plātņu veidošanos asinsvados. Pateicoties karnitīnam, miokards ne tikai atbrīvojas no liekajām tauku nogulsnēm, bet arī saņem divreiz vairāk enerģijas.

Vēl viena svarīga karnitīna īpašība ir spēja mazināt brīvo radikāļu veidošanos organismā, kas ir galvenie šūnu novecošanās vaininieki. Tas aktivizē arī paša organisma antioksidācijas sistēmas darbu.

Karnitīns paātrina ogļhidrātu sašķelšanu līdz pienskābei, un palīdz to operatīvi izvadīt no muskuļu audiem. Tas nodrošina muskuļiem nepieciešamo enerģiju hipoksijas gadījumā, paaugstina audu noturību pret toksisko vielmaiņas produktu noārdīšanās iedarbību. Pateicoties tam, ātri atjaunojas organisma darbspējas pēc lielām fiziskām slodzēm.

Savas daudzfunkcionālās iedarbības dēļ šī viela ir noderīga visiem bez izņēmuma. Karnitīna avoti pārtikā ir gaļa, piens, zivis – ņemot to vērā, var teikt, ka tas vairāk nepieciešams augu barības cienītājiem. Taču tajā pat laikā, ņemot vērā, ka produktu termoapstrādes laikā liela daļa karnitīna zūd, lai uzņemtu nepieciešamo karnitīna diennakts devu gan veģetāriešiem, gan gaļēdājiem, vajadzīga papildus uztura bagātinātāju lietošana.

Coral Carnitine ir lielisks produkts:

  • optimālā svara noturēšanai;
  • fiziskās izturības un darbspēju paaugstināšanai;
  • organisma enerģētiskā potenciāla atjaunošanai;
  • sirds-asinsvadu sistēmas veselībai.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *