Žibulītis – labai redzei

Eyebright – Žibulītis – labai redzei.

Ārstniecības Žibulītis (Euphrasia officinalis) ir viens no seno laiku ārstniecības augiem, kas ir uzslavēts dažādu valstu tautas medicīnā. Tautā augu sauc par “acu zāli”. Tulkojumā no angļu valodas auga nosaukums nozīmē “skaidras acis”, no franču valodas – “lai izmestu jūsu brilles”, no grieķu valodas – “prieks saglabāt redzi”. Ar šiem tulkojumiem pamatā arī galvenais ir pateikts.

Pirmo reizi žibulītis kā ārstniecības augs tika pieminēts 1305.gadā. Augs bija tik labi zināms un efektīvs, ka to uzslavēja dzejoļos un poēmās. Kopš seniem laikiem Tibetas medicīnā žibulītis tiek uzskatīts par labu līdzekli pret konjunktivītu. Islandē žibulīša sulu pielieto kā pretsāpju līdzekli dažādu acu slimību gadījumā.

Ārstniecības žibulīša sastāvā ietilpst aktīvo vielu komplekss (glikozīdi, flavonoīdi, iridoīdi, antociāni, kumarīni, C vitamīns, karotīns, rūgtvielas, saponīni, ēteriskās eļļas, mikroelementi: varš, mangāns, cinks, bors, sudrabs, magnijs, molibdēns, dzelzs, hroms, niķelis), kas bioķīmiskajā līmenī iedarbojas uz acs tīklenes un stiklveida ķermeņa iekaisuma cēloņiem un deģeneratīvām izmaiņām.

Žibulīša bioloģiskie efekti: pretiekaisuma, pretalerģijas, savelkošs efekts (īpaši plakstiņu gļotādas un konjunktīvas attiecībā), acs iekšējā spiediena pazemināšanas efekts, redzes funkciju uzlabojoša iedarbība u.c..

Žibulīša zāle plaši pielietojama oftalmoloģijā acu dedzināšanas un asarošanas gadījumā, redzes asuma paaugstināšanai, dažādas etioloģijas acu slimību profilaksei, acs apvalku deģeneratīvi – distrofisko procesu gadījumā. Pat acu traumas gadījumā, kad pastāv iespēja, ka var būt bojāta radzene, žibulītis palīdzēs samazināt sāpes un iekaisumu.

Augs labvēlīgi iedarbojas acu noguruma gadījumā, kuru izraisa mākslīgais apgaismojums vai liela redzes slodze, vai arī paaugstināta jūtība pret saules gaismu. Turklāt žibulītim piemīt hipotensīvs, sedatīvs un spazmolītisks efekts, tas arī uzlabo smadzeņu asinsapgādi. Žibulītis ir pārbaudīts līdzeklis pret klepu, ko pavada krēpas, katarālās parādības un sāpes deguna blakusdobumu rajonā. Auga iedarbība samazina deguna aizlikumu un nomierina gļotādas iekaisumu. Žibulītis tiek lietots arī gastrīta gadījumā, kad ir paaugstināts skābuma līmenis, un enterokolītu gadījumos.

Eyebright lietošana būs lietderīga:

  • acu noguruma gadījumā;
  • konjunktivītu, blefarītu gadījumā;
  • kataraktas un glaukomas gadījumā;
  • respiratoru slimību gadījumā.

Eyebright vairs gan nav piedāvājumā, bet ir acu veselībai izstrādāts jauns produkts Visi- prime. Ar to varat iepazīties šeit: Visi-Prime labai redzei

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *