Kā stress ietekmē aptaukošanos

Svara kontole

Kas ir stress?

Vārds “stress” radies pirms pusgadsimta un apzīmē reakciju, kā mēs reaģējam uz dzīves grūtībām vai pārmaiņām. Parasti tas veidojas tāpēc, ka mēs nespējam pieņemt situāciju, ka viss dzīvē mainās un neesam tam gatavi. Kā arī tāpēc, ka esam pieraduši pie esošās situācijas un jūtamies tajā kofortabli. Stresu arī izraisa neapmierinātība ar kādu situāciju un arī ja mēs neprotam vadīt kādas dzīves situācijas un atrisināt problēmsituācijas. Visvairāk ja mēs nezinām problēmas risinājumu vai atbildi un baidāmies riskēt un zaudēt. Stresa situācijās mēs nespējam sevi kontrolēt un bieži risinām šādas situācijas ar nekontrolētu ēšanu it īpaši pievēršities saldumiem un treknam ēdienam.

Kortizola ietekme uz stresu un aptaukošanos

Stresa situācijās mūsu organismā izdalās vairāki hormoni un divi no tiem ir adrenalīns un kortizols. Adrenalīns palīdz mums koncentrēt organisma enerģiju un izbēgt no draudošajām briesmām, tajā pašā laikā atslēdzot apetīti un gremošanas sistēmu. Tāpēc bieži stresa situācijās mēs nevaram neko ieēst. Tiklīdz stresa situācija vai briesmas ir garām adrenalīns samazinās un mēs jūtamiesmierīgāki un … izsalkuši. Šeit sāk darboties hormons kortizols, kas atbild par to, lai ķermenis atgūtu iepriekšējo enerģijas līmeni. Tāpēc šajā brīdi sāk prasīties pēc ogļhidrātiem un taukvielām bagāta ēdiena, tas ir saldumiem un trekna ēdiena. Šis hormons iedarbojas krietni ilgāk un, ja stress ir patstāvīga dzīves sastāvdaļa, tad principā visu laiku un attiecīgi kortizola līmenis organismā paaugstinās. Paaugstinoties kortizola līmenim, paaugstinās arī insulīna līmenis, kas liek uzkrāt taukus vēdera rajonā izvedojot tā saucamo “riepu”. Bet šāda aptaukošānās noved pie paaugstināta sirds slimību riska, diabēta, augsta asinsspiediena un holesterīna līmeņa riska.

Kā kontrolēt stresa izraisītu aptaukošanos.

Viens veids ir kontrolēt stresu. Ir izveidotas dažādi stresa apkarošanas kursi un stresa menedžmenta grupas, kurās māca atpazīt stresa situācijas un kontrolēt reakciju uz tām.

Otrs līdzeklis, kas šajā situācijā palīdz ir zinātnieku atklāts dabīgs produkts Laminīns (Laminine) kas:

1. Samazina stresa izpausmi

2. Uztur sabalansētu kortizola līmeni organismā

3. Saglabā emocionālu balansu

4. Regulē serotonīna līmeni, kas atbild par depresiju un labu garastāvokli mūsu organismā

5.Nodrošina labu miegu un samazina novecošanās pazīmes

6. Palielina enerģiju un izturību

7. Uzlabo atmiņu, spriešanas spēju un koncentrēšanos.

Pasūtīt šo līdzekli var šeit: http://lamiliesma.mylifepharm.com/

Kurjers piegādās jums šo preci uz mājām.

Ja vajadzīga kāda papildus informācija vai palīdzība, droši kontaktējieties ar mani.


You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *