Fitovielas polifenoli

Fitovielas polifenoli

Polifenoli. Kas tie tādi polifenoli?

Polifenoli ir fitovielas, kas pieder pie antioksidantiem. Tie iedalās bioflavonoīdos, fenolskābēs un vēl vairākās grupās. Ir pazīstami vairāki tūkstoši flavonoīdu, kas piedod augļiem, ogām un ziediem krāsu un garšu.

Zinātnieki jau sen bija pievērsuši uzmanību tā saucamajam “ franču paradoksam”. Lieta tāda, ka franču virtuve ir tradicionāli bagāta ar taukiem, kas var pacelt sliktā holesterīna līmeni, kam attiecīgi vajadzētu izraisīt no tā atkarīgās saslimšanas. Taču tas nenotiek. Un zinātnieki secināja, ka iemesls tam ir citā franču tradīcijā – vīna lietošanā. Pētījumi liecināja, ka sarkanajā vīnā esošie polifenoli paildzina dzīvi, uztur asinsvadu tonusu un neļauj uzkrāties tajos holesterīnam.

Cits pētījums parādīja, ka polifenoliem ir arī nozīmīga loma gremošanas sistēmas darbībā. To prebiotiskā iedarbība traucē nelabvēlīgās mikrofloras attīstību, bet neietekmē labo bifido un laktobaktēriju funkcijas.

Polifenoli atrodami dažādās garšvielās un zālītēs, piemēram, bazilikā.

Reservatrols – arī pieder pie polifenoliem. Tas bagātīgi atrodams visās sarkano vīnogu sastāvdaļās – gan kauliņos, gan miziņā. Reservatrola īpašības tika pētītas jau 1969.gadā un zinātnieki to sauc par nemirstības eliksīru. Tieši tas tad arī ir “franču paradoksa” iemesls. Taču līdzīgas vielas atrodamas arī zemenēs, ābolos un avenēs.

Rutīns – tas ir vitamīns P, kas stiprina asinsvadu, īpaši kapilāru, sieniņas un ļoti labi iet kopā ar C vitamīnu un pastiprina tā iedarbību. Tas arī uzlabo sirdsdarbību un ir labs pretiekaisuma līdzeklis.

Kurkumīns – piemīt antioksidanta iedarbība un labvēlīgi iedarbojas uz kuņģa un zarnu traktu.

Silimarīns. Vēl viena viela, kas pieder pie polifenoliem. Tas sastopams dažādos ārstniecības augos un spēj attīrīt un izvadīt no organisma uzkrātās toksiskās vielas. Bez tam silimarīns spēj atjaunot aknas.

Papildus jau pieminētajām labajām īpašībām, polifenoliem piemīt vēl citas pozitīvas īpašības. Tie rūpējas par ādas izturību un elastību un uztur tās jaunību, kā arī nodrošina aizsardzību pret brīvo radikāļu iedarbību.

Polifenolu avoti: dārzeņi (īpaši sīpoli), augļi (īpaši citrusveidīgie), mellenes, sarkanās vīnogas, kurkuma, olīveļļa, zaļā tēja.

Polifenoli:

  • Nodrošina normālu sirds un asinsvadu sistēmas funkcionēšanu
  • Aizsargā šūnas no brīvo radikāļu bojājumiem
  • Ir spēcīgs antioksidants

Polifenolus satur uztura bagātinātājs: Augļu un dārzeņu koncentrāts.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *