B vitamīnu komplekss

Mūsdienās B grupas vitamīnu trūkums ir novērojams 40-60% iedzīvotāju, kas var likties dīvaini, jo šo vitamīnu galvenais avots ir graudaugi. Deficīta iemesls ir sekojošs: ceļā no lauka līdz galdam tiek pazaudēts ap 90% vitamīnu. Turklāt, organismā B grupas vitamīni viegli noārdās kofeīna, alkohola, nikotīna un rafinētā cukura ietekmē. Lietojot B vitamīnu kompleksu Tasty B košļājamu tablešu formā ir iespējams kompensēt šīs grupas vitamīnu trūkumu.

B grupas vitamīni ir nepieciešami, lai nodrošinātu pilnvērtīgu šūnu metabolismu. Papildinot ikdienas uzturu ar B grupas vitamīniem, tiks novērsti sirds-asinsvadu, centrālās nervu sistēmas un gremošanas sistēmas darbības traucējumi, palielināsies izturība pret stresu un paaugstināsies garīgā un fiziskā darbspēja.

Aktīvo komponentu darbība:

Vitamīns В1 (tiamīns) aktīvi piedalās šūnu metabolisma regulēšanā, ogļhidrātu, olbaltumvielu, tauku apmaiņā.  Tas ir svarīgs normālai nervu sistēmas darbībai: uzlabo atmiņu un prāta spējas, kavē smadzeņu šūnu novecošanos, palīdz stabilizēt emocionālo stāvokli. Šī vitamīna trūkums uzturā sekmē nervu sistēmas funkcijas traucējumus, veicina pārmērīgu holesterīna uzkrāšanos organismā.

Vitamīns В2 (riboflavīns) piedalās ATF molekulu – “dzīves degvielas” sintēzē, tāpēc tas ir nepieciešams enerģijas izstrādei. Svarīgs acu, aknu veselībai, piedalās nervu šūnu sintēzē, uzlabo asinsradi. Ir nepieciešams eritrocītu un antivielu producēšanai, reproduktīvās funkcijas regulēšanai organismā. Tas tieši piedalās nagu nostiprināšanā, matu augšanā, uzlabo ādas stāvokli.

Vitamīns В3 (niacīns) uztur normālu metabolismu un enerģijas apmaiņu, palīdz kontrolēt holesterīna līmeni organismā, kavē aterosklerotisko veidojumu nogulsnēšanos uz asinsvadu sieniņām. Sniedz maigu sedatīvu iedarbību, mazina trauksmes, apātijas, stresa stāvokli. Piedalās dažu hormonu, holīna, histamīna sintēzē. Šī vitamīna trūkuma gadījumā attīstās ātra nogurdināmība, trauksme, atmiņas pasliktināšanās, uzmanības samazināšanās.

Vitamīns В5 (pantotēnskābe) veicina efektīvu CNS darbību, stiprina imunitāti. Uzlabo vispārējo organisma tonusu, cīnās ar nogurumu un paaugstina izturību. Tas nonāk organismā ne tikai ar pārtiku, bet daļēji to sintezē zarnu mikroflora. B5 vitamīns piedalās virsnieru un vairogdziedzera funkciju regulēšanā, nodrošina enerģijas piegādi šūnai, kā arī nodrošina aizsardzību pret stresu.

Vitamīns В6 (piridoksīns) kopā ar folskābi un vitamīnu B12 palīdz uzturēt nervu un sirds un asinsvadu sistēmas veselību. Piedalās olbaltumvielu, hormonu un eritrocītu sintēzē; nepieciešams pilnvērtīgai B12 vitamīna uzņemšanai. Piedalās visās sintēzes un aminoskābju vielmaiņas reakcijās, eritrocītu apmaiņas reakcijās, pozitīvi ietekmē fiziskās darbspējas, uztur sirds-asinsvadu sistēmas darbību, uzlabo ādas stāvokli.

Vitamīns В7 (biotīns, «skaistuma vitamīns») nepieciešams šūnu augšanai un dalīties spējai, jo piedalās nukleīnskābes sintēzē. Nepieciešams keratīna (galvenā matu “celtniecības materiāla”) veidošanai un normālai matu sīpola veidošanai. Tā sastāvā ir sērs, kas nepieciešams kolagēna sintēzei, proti – ādas tvirtuma un elastības saglabāšanai. Tam ir svarīga loma cukura līmeņa regulācijā, tas piedalās taukskābju sintēzes reakcijās.

Vitamīns В9 (folskābe) labvēlīgi ietekmē audu augšanu un attīstību, normalizē imūnsistēmas un sirds un asinsvadu sistēmas darbību. Piedalās aminoskābju, fermentu sintēze un asinsrades procesā, palīdz normalizēt aknu darbību un gremošanas sistēmas darbību.  Svarīgs sieviešu reproduktīvās veselības uzturēšanai. Tam ir būtiska loma eritrocītu producēšanā, šis vitamīns palīdz ģenētiskā materiāla formēšanas procesā. Vitamīns pozitīvi ietekmē zarnu trakta un aknu funkcijas, nodrošina antisklerotisku iedarbību (kopā ar vitamīniem B6 un B12), ir nepieciešams, lai uzturētu veselīgu imūnsistēmu.

Vitamīns В12 (ciānkobalamīns) palīdz novērst anēmiju, paaugstina enerģijas līmeni, uztur veselu nervu sistēmu, uzlabo koncentrācijas spēju, atmiņu, prāta spējas.

ĪPAŠĪBAS

  • Palīdz saglabāt veselu nervu un sirds un asinsvadu sistēmu
  • Uzlabo uzmanības koncentrāciju, atmiņu un prāta spējas
  • Piedalās energoapmaiņā

Lietošana

Tasty B vitamīnu kompleksu ieteicams lietot, ja novēroti:

  • vielmaiņas traucējumi,
  • sirds un asinsvadu, centrālās nervu sistēmas un kuņģa – zarnu trakta slimības,
  • asinsrades traucējumi,
  • ādas slimības,
  • matu un nagu trauslums.

Lieto reizi dienā pa vienai tabletei ēšanas laikā.

30 košļājamu tablešu cena ar kluba atlaidi ir 7eur. Iegādāties iespējams ar 20% atlaidi. Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *