Ca-Mg komplekss

Kalcija Magnija komplekss

Vai Jums tas ir pazīstams: nogurums, lūzumi un plīsumi, neiroze, spēku izsīkums, trauksme, muskuļu tonusa samazināšanās, miega traucējumi, krampji, vājums, aritmija, nervozitāte, arteriālā asinsspiediena svārstības?

Ļoti biežs šo disfunkciju iemesls ir Kalcija un Magnija trūkums cilvēka organismā

Kalcija deficīta gadījumā nenotiek kaulu mineralizācija, kas izraisa to mīkstināšanos un trauslumu.  Mazinās muskuļu tonuss, paaugstinās nervu šūnu kairinājums, biežāki kļūst krampji.

Magnija deficīts izraisa nogurumu, paaugstinātu uzbudināmību, neirozes, depresiju, miega traucējumus, galvas reiboņus, sirdsklauves, arteriālā spiediena svārstības, aritmiju, muskuļu vājumu, apetītes zudumu, imūndeficītu, gludo muskuļu spazmas.

Kalcijs cilvēka organismā— dzīvībai svarīgs makroelements. Pieauguša cilvēka un bērna organismā 99% kalcija atrodas kaulu audos, skrimšļaudos un zobu audos. Galvenokārt kalcijam ir liela nozīme skeleta kaulu, kā arī saišu un cīpslu veidošanā, attiecīgi veidojot stiprus savienojumus ar saistaudu un kaulaudu olbaltumvielām. Pie tam kaulaudiem ir depo loma – vieta kur tiek veidoti kalcija uzkrājumi, no kurienes organisms to paņem, ja tas netiek piegādāts ar pārtiku.

Magnijs cilvēka organismā koncentrējas galvenokārt kaulu audos, zobos un zobu emaljā – līdz 53%, mazāk tas ir smadzenēs, sirdī, muskuļos, nierēs un aknās – aptuveni 20%.

Kalcijam lielākā loma ir skeleta kaulu, kā arī cīpslu un saišu veidošanā, veidojot attiecīgi stiprus savienojumus ar saistaudu un kaulaudu olbaltumvielām. Turklāt kalcijs atbild par normālu daudzu fermentu un hormonu darbu, pastiprina apmaiņas un bioenerģētiskos procesus organisma šūnās. Kalcijs uzlabo nervu sistēmas darbību. Tas stimulē hormonu vazopresīna un serotonīna aktivitāti, kuri paaugstina CNS noturību pret stresu. Kalcijs piedalās asinsvadu tonusa un smadzeņu asinsrites normalizācijā.

Iekļūstot sirds muskuļa šūnās, kalcijs sasaistās ar olbaltumvielu troponīnu. Kopā tie regulē pulsu (sirds saraušanos biežumu), atjauno normālu sirds ritmu.

Magnijs tiek uzskatīts par «sirds»  minerālu. Tas ir svarīgākais palīgs aritmijas gadījumā, jo normalizē sirds saraušanos ritmu un mazina miokarda nepieciešamību pēc skābekļa.

Kalcija un magnija loma organismā:

  • Stimulē fermentu, olbaltumvielu, tauku, nukleīnskābju apmaiņu
  • Piedalās ATF šūnu enerģijas izstrādē
  • Regulē asinsvadu tonusu
  • Uztur skābju sārmu līdzsvaru
  • Piedalās skeleta kaulu, saišu, cīpslu, fermentu un hormonu izstrādē
  • Pastiprina apmaiņas un bioenerģētiskos procesus organisma šūnās
  • Normalizē sirds ritmu
  • Paaugstina noturību pret stresu

Pētījumi par magnija ietekmi uz veselību

Lielbritānijā, Somijā, Kanādā, ASV veiktie pētījumi atklāja, ka cilvēki, kuri dzīvo ar magniju bagāta ūdens reģionos, retāk cieš no sirds un asinsvadu saslimšanām, aterosklerozes un hipertonijas. Zinātnieki uzskata, ka pārtika ar augstu magnija saturu palīdz uzturēt asinsvadu veselību un kavē «sliktā» holesterīna uzkrāšanos un holesterīna plākšņu veidošanos. Tāpēc cilvēkiem, kuri saņem pietiekamu devu magnija, retāk veidojas trombi asinsvados.

Magnijs un kalcijs – draugi un konkurenti vienlaicīgi. Kalcijs veicina skeleta un gludo muskuļu (iekšējo orgānu un asinsvadu muskuļu) saraušanos, bet magnijs, tieši pretēji – to atbrīvošanos. Turklāt, magnijs kontrolē kalcija iekļūšanu šūnās nepieciešamā daudzumā. Organismā jābūt noteiktai kalcija un magnija daudzuma attiecībai, jo tikai pie tāda nosacījuma magnijs veicina labāku kalcija uzsūkšanos un kavē tā pārmērīgu izvadīšanos. 

Kalcija(Са) pārtikas avoti: piens un piena produkti, visu veidu sieri, sojas pupiņas, sardīnes, lasis, zemesrieksti, grieķu rieksti, saulespuķu sēklas, kaltētas pupas, zaļie dārzeņi.

Magnija (Mg) pārtikas avoti: rieksti, diedzētas graudaugu sēklas, pupas, zaļie dārzeņi, soja, garneles, mīdijas, austeres, krabji.

Ieteicamā dienas norma: 1000 mg Kalcija un 400 mg Magnija, kas atbilst:

Kalcijs:

  • 660  grami trekna biezpiena,
  • 1100 ml 10% saldā krējuma,
  • 80 grami parmezāna,
  • 1 kg kamčatkas krabja,
  • 1300 grami zemesriekstu,
  • 33 vistas olu.

Magnijs:

  • 10 banāni,
  • 2 kg vistas gaļas,
  • 1700 grami kartupeļu

Vai jūs varat to visu apēst katru dienu? Nē? Palīgā nāks Ca-Mg Komplekss: Minerāli veselai sirdij un stipriem asinsvadiem

Sastāvs: kalcijs (malāts un citrāts), magnijs (malāts un citrāts), silīcijs (no kosas ekstrakta), bors (no borskābes), vitamīns К, vitamīns D3

Šis produkts ir radīts, ievērojot pēdējos zinātniskos pētījumus par kalcija un magnija lomu un mijiedarbības mehānismu, par to nonākšanu tieši kaulu audos un uzsūkšanos.

«CaMg Komplekss»:

  • Uzlabo kalcija un magnija apmaiņu organismā
  • Rūpējas par sirds un asinsvadu veselību
  • Nodrošina stabilu sirds ritmu
  • Veicina kaulu un muskuļu audu nostiprināšanos.

Kalcija – Magnija kompleksa unikalitāte:

Minerālu organiskā forma veicina Magnija un Kalcija uzsūkšanos par 75-90 %, kad neorganiskā forma to nodrošina vienīgi par  50%

Silīcijs– galveno saistaudu olbaltumvielu  – kolagēna un elastīna, struktūru veidojoša sastāvdaļa.Silīcijs piedalās stipras kaulu un skrimšļu struktūras veidošanā, kaulu audu mineralizācijas procesā. Vēl silīcijs kavē «sliktā» holesterīna nokļūšanu asinīs un neļauj tam nogulsnēties uz asinsvadu sieniņām.

Bors. Šī mikroelementa loma ir ļoti svarīga. Tas kopā ar silcīju un vitamīniem K un D paaugstina uzsūkšanos un veicina kalcija, magnija un fosfora apmaiņu, kavē magnija un kalcija zudumu caur nierēm. Piedalās D vitamīna pārveidošanā uz aktīvāku formu.

Vitamīns К2 . Taukos šķīstošs vitamīns, kuru cilvēka organismā sintezē zarnu trakta mikroorganismi.  Šis vitamīns piedalās saliktās asins olbaltumvielas protrombīna sintēzē un asins sarecēšanā, uztur asinsvadu sieniņu veselību. Kopā ar magniju tas piedalās ATF veidošanā un cukura pārvēršanā glikogēnā, pateicoties kam pastiprina energoapmaiņu. Šajā formulā viena no svarīgākajām vitamīna К2 funkcijām – piedalīšanās kalcija uzņemšanā un kalcija un D vitamīna mijiedarbībā. Vitamīns К2 palīdz kalcijam «pareizi» iekārtoties kaulaudos.

Vitamīns D3 (holikalciferols). Bioaktīvākā D grupas vitamīnu forma. D3 uztur vajadzīgo kalcija līmeni asinīs, paaugstina kalcija uzsūkšanos tievajā zarnā un nodrošina tā transportēšanu no asinīm uz kauliem, piedaloties stipra skeleta, kaulu un zobo veidošanā. Zarnu trakta gļotādas šūnās D3 stimulē olbaltumvielas – nesēja, kas nepieciešams kalcija transportēšanai, sintēzi.

Ja kalcijs ar pārtiku tiek uzņemts nepietiekamā daudzumā, D3 pārnes daļu kalcija no kauliem uz asinīm, lai uzturētu tā līdzsvaru organismā. Uzlabojot kalcija un magnija uzsūkšanos, D3 palīdz organismam aizsargāt nervu šūnu apvalku no bojājumiem. Vitamīna D3 un kalcija apmaiņa palīdz uzlabot vairogdziedzera funkciju. Taču vitamīna D3 deficīts noved pie vairogdziedzera disfunkcijas, kaulu mineralizācijas traucējumiem un kalcija izvadīšanās no augošajiem kauliem, muskuļu vājuma.

Kam nepieciešams Kalcijs un Magnijs?

«Ca-mg komplekss» — vērtīga un vajadzīga piedeva uzturā:

  • Sirds slimniekiem un hipertoniķiem
  • Cilvēkiem, kuri cieš no osteoporozes
  • Sievietēm pēc 40 gadiem
  • Gados veciem cilvēkiem
  • Depresijas gadījumā
  • Cilvēkiem ar kaulu un muskuļu sistēmas problēmām
  • Sportistiem intensīvas fiziskās slodzes laikā

Ca-Mg kompleksu lieto pa 2 tabletēm 2 reizes dienā. iepakojumā 90 tabletes.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *