Veselīga ūdens īpašības – PH līmenis

Tīrs veselīgs ūdens  Tīra un veselīga ūdens īpašības.

Mēs visi zinām, ka ūdenim ir ļoti svarīga loma mūsu dzīvē. Mūsu organisms sastāv no apmēram 75% ūdens un tas ir praktiski visur – šūnās, asinīs, smadzenēs, kaulos. Ja organisms zaudē vairāk par 12% ūdens – iestājas nāve. Veselīga un pareiza ūdens lietošana ir viens no ilgdzīvošanas noslēpumiem. Svarīgi ir apzināties cik daudz ūdens ir jādzer un tas ir apmēram 30ml uz 1kg ķermeņa svara. Tātad 70kg smagam cilvēkam dienā būtu jāizdzer 2.1L ūdens. Tas ir tik svarīgi tāpēc, ka ūdens izvada no organisma toksīnus un citas nevajadzīgās vielas, kā arī pievada organisma šūnām skābekli.

Galvenās veselīga ūdens īpašības ir kvalitāte, tīrība, PH līmenis, ORP (oksidēšanās reducēšanās potenciāls), struktūra un mineralizācija. Apskatīšu visas šīs ūdens īpašības turpmākajos rakstos, bet šoreiz tikai par PH līmeni, jo citādi raksts būtu pārāk garš un nogurdinošs.

PH līmenis.

Ar PH līmeni nosaka sārmju un skābju līdzsvaru organismā. Katram mūsu organisma šķidrumam ir noteikts PH līmenis un pat nelielas tā izmaiņas var izraisīt svarīgus organisma funkciju traucējumus. Asinis ir viens no svarīgākajiem organisma šķidrumiem un to PH līmenis ir 7.36-7.44, bet  tā samazināšanās zem 7 vai paaugstināšanās virs 7.8 izraisa nāvi. Optimāls asins PH līmenis nodrošina vajadzīgā daudzuma skābekļa transportēšanu pa organismu un tā uzņemšanu.

Veselu audu šūnas nespēj dzīvot un pilnvērtīgi dalīties skābekļa bada apstākļos, bet audzēja šūnām tie ir lieliski augšanas apstākļi, jo to augšanai ir nepieciešama ogļskābā gāze, bet skābekli tās izdala kā atkritumvielu.

Visiem produktiem un dzērieniem, ko mēs lietojam, ir savs PH līmenis, kas ietekmē mūsu asins PH līmeni. Piemēram, bezalkoholiskiem gāzētiem dzērieniem tas ir 2.5-3.3 un tas nozīmē, ka organismam ir jātērē sava enerģija, lai šo līmeni izmainītu uz optimālo 7.4. Vēl šo līdzsvaru var iegūt lietojot pareizu pārtiku vai sārmainu ūdeni. Iesaka uzturā lietot 80% sārmus saturošus produktus un tikai 20% skābes saturošus produktus. Parasti visi saldumi, cepta pārtika, gāzēti un saldināti dzērieni, kas mums tik ļoti patīk, ir skābi un organismam kaitīgi. Tālāk tabula ar sārmainiem un skābiem produktiem.

Stipru skābumu izraisa: cepta pārtika, liellopu gaļa, sāls, alus, gāzēti dzērieni, baltais cukurs, piena produkti uc

Vidēju skābumu dod: baltmaize, popkorns, čipsi, vīns, olas, siers, saldinātas augļu sulas, kafija un arī kaitīgais ieradums-smēķēšana.

Vāju skābumu un neitrālu vidi izraisa: olas baltums, govju un kazu piens, pilngraudu sausiņi, spināti, bietes ,garneles.

Stipri sārmainu vidi veido: gandrīz visi augļi un žāvēti augļi, brūnaļģes, malti cigoriņi, laims. Interesanti ka citrons veido sārmainu vidi un to vēlams pievienot dzeramajam ūdenim, lai iegūtu sārmainu ūdeni.

Vidēji sārmainu vidi veido: lielākā daļa dārzeņi, daži augļi,  kartupeļi vārīti ar visu mizu.

Vāji sārmainu vidi dod: ūdens, gurķi, tomāti un citi dārzeņi, dabīgs medus, diedzēti graudi un rieksti.

Kā vienkārši uzlabot PH līmeni organismā?

Viens no veidiem ir lietot pareizu uzturu ar dārzeņiem un augļiem, bet ne visiem tas garšo un arī nav tik viegli dabūt kvalitatīvus dārzeņus un augļus un to gatavošana prasa laiku un izdomu.

Otrs vienkāršākais veids ir lietot sārmainu ūdeni. Tas ir ūdens PH līmenim jābūt no 7.0 uz augšu. Pa krānu tāds mums netek un arī veikalos nopērkamais pārsvarā tāds nav. To var katrs pats izmērīt iegādājoties lakmusa papīra indikātorus un pārbaudot savu dzeramo ūdeni.

Bet ir iespējams iegādāties piedevas, kas ūdeni var padarīt par veselīgu un sārmainu. Ūdeni ir iespējams uzlabot tam pievienojot koraļļu kalciju, kas jūsu ūdeni attīrīs un bagātinās ar vajadzīgajām minerālvielām un izmainīs tā PH līmeni uz sārmainu, kas būs organismam viegli uzņemams, garšīgs, veselīgs un dos enerģiju, kā arī palīdzēs izvairīties no saslimšanām, ko izraisa pārāk liels organisma skābums. Turpmāk varat noskatīties mazu video par šo koraļļu kalciju un tā labajām īpašībām.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *