Cigun tavai veselībai

Cigun – nosaukums sastāv no diviem vārdiem Ci(enerģija) un Gun(kustība), kas nozīmē enerģijas bīdīšanu vai kustināšanu.

Tas ir vingrošanas veids, kas radies senajā Ķīnā un daudziem cilvēkiem ir palīdzējis sakārtot gan fizisko gan garīgo ķermeni. Šos vingrojumus var pildīt ne tikai stāvus bet arī gan sēdus gan guļus stāvoklī, ja kādu iemeslu pēc nevarat savādāk. Kustības ir lēnas un līganas un ir iespējams izpildīt katram. Tās pat varētu nosaukt par meditatīvām kustībām un tās pildot Jūs varat sakārtot gan savu garīgo stāvokli gan fizisko ķermeni. Kā zināms pēc austrumu filozofijas cilvēka ķermenī ir atrodami meridiāni, kas ir atbildīgi par enerģijas plūsmu. Attiecīgi, ja kādā meridiānā enerģijas plūsma ir traucēta, var sākties kādas fiziskas problēmas. Tad šie vingrojumi katrs ir pakārtots kādam meridiānam un attiecīgi kādu fizisku problēmu gadījumā tos pildot var sakārtot un novērst konkrētās problēmas.

Tā kā kustības ir līganas un harmoniskas, tad tās palīdz arī nomierināties pirms vai pēc darba dienas un sakārtot emocionālo stāvokli, kā arī palīdz pret stresu.

Ir kustību komplekss Cigun Ba Duan Dziņ kur pat ir veikts pētījums un pierādīta efektivitāte osteoporozes ārstēšanā. Šo kompleksu varat atrast youtube šeit: Cigun Ba Duan Dziņ

Es ar Cigun iepazinos apmēram pirms gada un man tas ļoti iepatikās. Sākumā sameklēju vingrojumu zīmējumus internetā un vingroju viens pats mājās, bet vēlāk atradu arī grupu līdzīgi domājošo un varējām vingrot kopā un apgūt dažādākas kustības. Tā ka, ja pameklēsiet, tad noteikti atradīsiet arī domubiedrus savā dzīvesvietā. Vispār šai nodarbei pievērsos tāpēc, ka man bija muguras problēmas un katru gadu ziemas periodā varēju gaidīt kādu saasinājumu. Bet pateicoties šiem vingrojumiem nu jau jūtos labāk.

Tāpēc iesaku katram vismaz pamēģināt Cigun vingrojumus. tas neprasa daudz laika – apmēram 10 minūtes iesākumā un, ja iepatiksies, tad varēsiet sevi pilnveidot un darīt ko vairāk. Es pats esmu pievienojies Liepājā “Esi vesels” centra vingrotāju pulkam un aicinu arī citus izmantot šo iespēju. vairāk par centru Liepājā varat atrast “Esi vesels” centra mājas lapā.

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *