Garšīgās škiedrvielas
Kāpēc jālieto papildus šķiedrvielas?
Šķiedrvielas vai pārtikas šķiedras – rupjākā un visgrūtāk sagremojamā auga daļa, kuru veido augu šķiedras, no kurām sastāv zaļumu un kāpostu lapas, pupu, augļu, dārzeņu miziņa, sēklu un graudaugu apvalks.
Šķiedrvielas – salikta ogļhidrātu forma, ko mūsu gremošanas sistēma nevar sagremot. Taču, šķiedrvielas tiek attiecinātas pie uzturvielām, kuras līdzīgi ūdenim, vitamīniem un minerālu sāļiem spēlē svarīgu lomu organisma dzīvības procesu uzturēšanā. Šķiedrvielas samazina ēdiena uzturēšanās laiku kuņģa un zarnu traktā, paātrina pārtikas virzīšanās procesu caur gremošanas orgāniem un vienlaicīgi veicina organisma attīrīšanos.
Augu izcelsmes šķiedrvielas (augu šķiedras, pārtikas šķiedras, prebiotiķi) tiek iedalītas divos veidos – šķīstošajās un nešķīstošajās. Nešķīstošās (rupjās šķiedrvielas) – šūnu sieniņu apvalks, kas veido auga «skeletu», bet šķīstošās šķiedrvielas – «ķermenis» vai auga šūnu saturs. Vienā vai otrā veidā augu šķiedrvielas ir visos augos un pat jūras aļģēs.
Tātad tās ir jālieto, jo nevaram tak mēs apēst katru dienu kilogramiem zaļās masas, lai uzņemtu pietiekošu daudzumu šķiedrvielu. Man jau likās, ka būšu gudrāks un nepirkšu ārzemju šķiedrvielu tabletes, kas maksā diezgan padārgi, bet lietošu mūsu pašu linsēklas un citus mūs pašu ražotāju šķiedrvielu maisījumus, ko var nopirkt veikalā. Kāpēc vispār lietot šķiedrvielas? Nu vismaz manā gadījumā tās labi līdz pie vēdera uzpūšanās un citām sliktām vēdera sajūtām. Tātad lietoju maltās linsēklas līdz vienu dienu izdomāju salīdzināt sastāvu ar citās kompānijās nopērkamajiem līdzekļiem. Un kas izrādās – lai uzņemtu dienas devu šķiedrvielu man mūsu labās maltās linsēklas ir dienā jāizdzer divus iepakojumus pa 250g !!! Un tad es sapratu, ka nav vērts spuroties nākotnei pretī, jo zinātnieku pārbaudītajiem līdzekļiem tomēr ir jēga un tie tomēr maksā adekvātu cenu par to ko saņemu pretī. Tālāk tad apraksts par vienu labu un garšīgu produktu, kas lieliski papildina ikdienas šķiedrvielu devu.
Šķiedrvielu deficīts – viena no galvenajām problēmām, kas saistīta ar mūsdienu cilvēka uztura paradumiem.
Vispār, rafinēti produkti – tie parasti ir «tukšās kalorijas» bez uzturvielām. Augstā cukura, sāls, tauku, nātrija glutamāta, garšvielu un dažādu pārtikas piedevu satura dēļ tie tiek uztverti kā ļoti garšīgi. Ražotājam ir izdevīgi pastiprināt garšu un aromātu, jo tie (bet nevis potenciālais ieguvums veselībai!) liek patērētājam tērēt naudu, īpaši tad, kad tas ir izsalcis.
Mākslīgais ēdiens nav vienkārši garšīgs, bet supergaršīgs un cilvēks nevar pretoties. Dabīgais ēdiens jau viņam liekas bezgaršīgs un garlaicīgs.
Nav brīnums, ka mēs pārēdamies. Ēdam mēs bieži «pa ceļam» un tos pašus rafinētos produktus, maz lietojam svaigus augļus un dārzeņus, bet aizvien vairāk termiski apstrādātos, kuriem nav liela daļa vērtīgo un vajadzīgo vielu.
Rezultāts ir paredzams un acīmredzams – vitamīnu, minerālu, pārtikas šķiedru deficīts, kā rezultātā rodas liekais svars, augsts cukura līmenis, paaugstināts holesterīns, gremošanas problēmas, vielmaiņas traucējumi, toksīnu un šlakvielu uzkrāšanās.
Un tālāk jau apātija, vājums, ādas problēmas, pazemināts enerģijas līmenis, depresija, kuru mēs atkal jau «ēdam» ar garšīgu un bezvērtīgu ēdienu. Apburtais loks.
Jūs neesat ātro uzkodu cienītājs un sekojat līdzi produktu, ko ēdat kvalitātei?Jūsu organisms tik un tā var ciest no pārtikas šķiedru trūkuma!
Apskatīsim iemeslus.
- Ieteicamā augļu un dārzeņu uzņemšanas norma – ap 400 g dienā. Tās ir tās pašas piecas porcijas, par kurām mums stāsta dietologi. Vairums cilvēku tos lietu ievērojami mazāk; dažiem vispār negaršo augļi un dārzeņi.
- Kvalitatīvi augļi un dārzeņi var nebūt pieejami visiem, īpaši ne sezonā.
- Daudzi cilvēki izvēlas mizot dārzeņus: jo kādu mulsina fakts, ka mizā uzkrājas kaitīgās vielas, citiem tā šķiet par rupju. Taču, mizā, graudu apvalkos un citos «atkritumos» ir rekordliels daudz šķiedrvielu daudzums, kas nepieciešama normālai gremošanai.
- Lielisks šķiedrvielu avots – graudi un graudaugi, taču putras patīk ne katram. Kāds tās ir pārēdies bērnībā, kādam vienkārši nav laika gatavot un priekšroka tiek dots ātras pagatavošanas putrām vai pārslām. Taču bieži vien šāds produkts – ir pusfabrikāts, kas ir izgājis vairākkārtēju pārstrādi, kā rezultātā tika zaudētas daudz vērtīgās vielas un pārtikas šķiedras.
- Lai arī rieksti (grieķu rieksti, zemesrieksti, mandeles, indijas rieksti, pistācijas) satur pietiekamu daudzumu pārtikas šķiedru, tie ir bagāti ar kalorijām un tāpēc nevar būt galvenais šķiedrvielu avots, īpaši ja jūs sekojat līdzi svaram. Tas pats ir attiecināms uz žāvētiem augļiem – tajos ir daudz ne tikai šķiedrvielu, bet arī cukuru. Tā kā žāvētie augļi ir saldi un kompakti, tos var viegli apēst par daudz.
Dažās diētās ir šķiedrvielu deficīts. Piemēram, stingru olbaltumvielu diētu cienītāji (tajā skaitā moderno Dikāna un Atkinsa diētu cienītāji) pavisam neēd augļus, toties lieto daudz zivis un gaļu, kas nesatur šķiedrvielas. Gaļa – diezgan smaga un lēni sagremojama barība, un neregulāras vēdera izejas gadījumā tās nepārstrādātās daļas var novest pie organisma intoksikācijas. Ārēji tas var izpausties kā galvas sāpes un nogurums, ādas stāvokļa pasliktināšanās, aizcietējumi.
Gados vecāki cilvēki, kuriem ir grūtības sagremot augļus un dārzeņus zobu problēmu dēļ, nereti izjūt šķiedrvielu deficītu. Turklāt viņiem, šķiedrvielas ir īpaši svarīgas – ar gadiem kuņģa un zarnu trakta darbība parasti pasliktinās un zarnu peristaltika palēninās. Pat cilvēki, kuri jaunībā varēja «naglas ēst», ar gadiem sāk lietot fermentus, probiotiķus un vēdera izeju mīkstinošus līdzekļus, lai izvairītos no gremošanas problēmām.
Pārtikas šķiedras uzturā nevar aizstāt neviens cits produkts. Šķiedrvielas uztur labās zarnu trakta mikrofloras līdzsvaru, stimulē gremošanas trakta motoriku, veicina toksīnu, sliktā holesterīna un citu blakusproduktu izvadīšanos no organisma, pasargā no straujām cukura līmeņa asinīs svārstībām, palīdz kontrolēt svaru.
Pētījumi apstiprina, ka šķiedrvielu lietošana (ieteicamā norma 20-30 g dienā) mazina daudzu slimību risku un pagarina dzīvi. Patērējot 25 gramus šķiedrvielu dienā, priekšlaicīgas nāves risks mazinās par 22%, sirds un asinsvadu, infekcijas un respiratoru saslimšanu risks samazinās par 24% līdz 56%. Diēta ar augstu pārtikas šķiedru saturu cilvēkiem ar Krona slimību (žults un zarnu trakta saslimšanas) būtiski uzlabo dzīves kvalitāti.
23 starptautisko zinātnisko pētījumu, kas veikti no 1966.gada līdz 2014.gadam, analīze parādīja, ka ar šķiedrvielām bagāta uztura lietošana, palīdz mazināt 2.tipa cukura diabēta riska attīstību. Pēc British Medical Journal katri 10 grami šķiedrvielu mazina resnās zarnas vēža risku par 10%.
Šķiedrvielu lietošana palīdz noregulēt zaru trakta darbību. Tādējādi, tā veicina smago metālu, radionuklīdu, toksisko vielu izvadīšanu, kas uzkrājoties organismā kļūst par dažādu problēmu cēloņiem.
Toksīni noved pie apmaiņas traucējumiem, un tas visbiežāk atspoguļojas uz ādas. Sejas krāsa kļūst nevesela, parādās sausums, iekaisums, izsitumi, nieze u.c.
Ikvienas skaistuma diētas pamatā ir pārtikas šķiedru lietošana. Bez tam, ar šķiedrvielu bagāts uzturs – dārzeņi, graudaugi, augļi, ogas – parasti ir bagāti ar vitamīniem un antioksidantiem, kas palīdz uzturēt jaunību.
Daudzie pētījumi, kas veikti Eiropā, Amerikā, Kanādā un citās valstīs, pārliecinoši parāda: pietiekams daudzums šķiedrvielu palīdz izvairīties no aptaukošanās. Piemēram, ievērojot tā saukto Vidusjūras diētu, kas bagāta ar augļiem, dārzeņiem un nerafinētiem graudiem, aptaukošanās risks kopumā samazinās par 51%, taču viscerālās aptaukošanās risks – par 59%.
Kāpēc šķiedrvielas palīdz tievēt (vai nepieņemties svarā)?
Tās nodrošina normālu zarnu trakta darbību un tā regulāru attīrīšanos. Turklāt, šķīstošās šķiedrvielas saskaroties ar šķidrumu pārvēršas par želeju un aizpilda kuņģi, saglabā sāta sajūtu – bez liekām kalorijām. Tieši šis efekts visbiežāk ir svara samazināšanas vai slaiduma uzturēšanas produktu pamatā.
Svarīgi neaizmirst dzert ūdeni! Kopumā, lai kādus mērķus jūs arī neizvirzītu – svara samazināšanai vai slimību profilaksei, bet šķiedrvielām neiztikt.
Daily Delices Hi-Fiber – sabalansēts pārtikas šķiedru avots ar izteiktu ogu-augļu garšu.
Hi-Fiber – sabalansēts dažādu veidu šķiedrvielu, kā arī citu gremošanas sistēmai vērtīgo vielu komplekss:
- Šķīstošās šķiedrvielas
- Nešķīstošās šķiedrvielas
- Glutamīns
- Aloe vera gēls
- Dabīgie ogu aromatizētāji,
- saldinātāji, stevizoīds.
Hi-Fiber – tas ir divu veidu šķiedrvielu optimāls daudzums un attiecība, kā arī – papildus aktīvie komponenti, kuri nodrošina mūs ar fermentiem, aminoskābēm, minerāliem un vitamīniem. Unikālās produkta īpašības: tā sastāvā ir iekļauts aloe vera gēls un aminoskābe glutamīns, kas pierādījuši savu efektivitāti zarnu trakta darbības atjaunošanā un normalizēšanā.
ŠĶĪSTOŠĀS ŠĶIEDRVIELAS spēj uzņemt lielu ūdens daudzumu, veidojot gēlveida masu. ProduktaHi-Fiber sastāvā – šķīstošās šķiedrvielas: Ābolu šķiedrvielas un pektīns, guāra sveķi, gumiarābiks, inulīns, glukomanāns.
Šī masa, no vienas puses, pasargā kuņģa un zarnu trakta gļotādu, bet no otras puses – atvieglo toksīnu un šlakvielu izvadīšanu no organisma. Turklāt, aizpildot kuņģi, tās dod sāta sajūtu. Tas palīdz mums nepārēsties un attiecīgi – neuzņemt lieko svaru.
- Ābolu šķiedrvielas un pektīns: dabīgā veidā mazina apetīti, palīdzot kontrolēt svaru, normalizē holesterīna līmeni, uzlabo zarnu mikrofloras stāvokli,labvēlīgi ietekmē vielmaiņu.Ābolu šķiedrvielas rada sāta sajūtu samazinot apetīti un uzlabojot gremošanas procesu. Tās regulāra uzņemšana palīdz normalizēt holesterīna līmeni un labvēlīgi ietekmē zarnu mikrofloru un zarnu trakta funkcionēšanu kopumā.
Ābolu pektīns ļoti svarīgs vielmaiņas stabilizēšanai. Tas samazina holesterīna līmeni organismā, uzlabo perifēro asinsriti un zarnu trakta peristaltiku. Vērtīgākais ābolu pektīnā – ir tā spēja maigi un efektīvi attīrīt organismu no kaitīgām vielā (turklāt neizjaucot mikrofloras līdzsvaru). Pektīnu dažkārt mēdz dēvēt par cilvēka organisma sanitāru, pateicoties tā unikālajai īpašībai izvadīt radionukleīdus, smagos metālus, pesticīdus un citas kaitīgās vielas.
- Inulīns – stimulē resnās zarnas derīgās mikrofloras augšanu un aktivitāti, veicina gremošanas procesu uzlabošanos. Inulīns – ogļhidrāts, kurš ir dažu augu saknēs un bubuļos. Hi-Fiber produktā ir izmantots inulīns no cigoriņa saknes. Inulīns – tā ir veselas mikrofloras barošanās vieta. Tā uzlabo ogļhidrātu un lipīdu metabolismu, normalizē cukura līmeni asinīs, aktivizē tauku dedzināšanas procesu un kavē aterosklerotisku plākšņu veidošanos. Inulīns veicina organisma attīrīšanos no šlakvielām un toksīniem, pateicoties tā iedarbībai uz aknu stāvokli.
- Glukomanāns – Absorbē daļu tauku un kavē tā uzsūkšanās procesu, efektīvi uzsūcot ūdeni, palīdz saglabāt sāta sajūtu,normalizē cukura līmeni asinīs. Glukomanāns – šķīstoša augu šķiedrviela no Japānas auga koniaka bumbuļiem. Tāpat kā arī citi šķiedrvielu veidi, glukomanāns absorbē daļu tauku un kavē to uzsūkšanās procesu zarnu traktā, palīdzot atbrīvoties no liekā svara. Doktors Oz, kurš vada populāru televīzijas šovu par tievēšanu, izmantojot dabīgus līdzekļus un uztura bagātinātājus, apgalvo, ka glokomanāns – viens no labākajiem veidiem kā kontrolēt savu apetīti. Tas sniedz ilgstošu sāta sajūtu, maigi apslāpē izsalkuma sajūtu un mazina kaloriju uzņemšanu. Turklāt, šis šķīstošās šķiedrvielas veids, palīdz kontrolēt cukura līmeni asinīs. Glukomanāna pārtikas šķiedras var uzsūkt sevī šķidrumu līdz 200 reizēm vairāk par paša svaru, tāpēc lietojot šī veida šķiedrvielas obligāti ir jādzer vairāk ūdens!
NEŠĶĪSTOŠĀS ŠĶIEDRVIELAS Aktivizē zarnu trakta peristaltiku, attīra tā sieniņas no šlakvielām un toksīniem, veicina uzturvielu labāku uzsūkšanu no pārtikas. Hi-Fiber sastāvā kā nešķīstošās šķiedrvielas ir rīsu klijas un celuloze.
Nešķīstošās šķiedrvielas (celuloze, rīsu klijas) aktivizē zarnu trakta peristaltiku. Nešķīstošās šķiedrvielas organismā nepārstrādājās, taču to rupjās šķiedras, gluži kā birste, attīra zarnu trakta sieniņas. Šādas tīrīšanas rezultātā uzlabojas apmaiņas procesu un vitamīnu, minerālu, un citu derīgo vielu uzsūkšanās.
Rīsu klijas (rīsu graudu apvalka fragmenti) darbojoties, kā maiga slota, palīdz organismam attīrīties no nevajadzīgiem un kaitīgiem «atkritumiem». Tās ir arī bagātas ar vērtīgām vielām: E, K, B grupas vitamīniem. Rīsu klijās ir dzelzs, nātrijs, selēns, cinks, magnijs, holīns un citi cilvēkam svarīgi minerāli. Klijas absorbē toksīnus un lieko holesterīnu, uzlabo gremošanu un attīra kuņģi un zarnu traktu, vienlaicīgi radot labvēlīgu vidi veselās mikrofloras attīstībai un augšanai.
Celuloze uzsūc ūdeni, atvieglojot resnās zarnas darbu. Tā piešķir apjomu pārstrādātiem produktiem un paātrina to virzīšanos pa resno zarnu. Tas kavē aizcietējumu veidošanos, kā arī darbojas kā kolītu un hemoroīdu profilakse.
HI-FIBER SATUR AMINOSKĀBI GLUTAMĪNU, kas palīdz «sakairināta zarnu trakta sindroma» gadījumā. Glutamīns – daļēji neaizvietojamā aminoskābe, kas ne tikai piedalās olbaltumvielas sintēzē, bet arī pilnībā nepieciešama zarnu trakta funkciju un struktūras uzturēšanai un atjaunošanai, īpaši gadījumos, kad notiek gļotādas bojājumi («sakairināta zarnu trakta sindroms»). Tipiskie šī sindroma simptomi – sāpes vēderā, pūšanās, problēmas ar vēdera izeju.
Hi-Fiber sastāvā arī Alvejas gēls.
- Pārklāj kuņģa gļotādu, pasargājot to no kairinājuma
- Uzlabo zarnu trakta motoriku un veicina vērtīgās mikrofloras augšanu
- Palīdz normalizēt vielmaiņu un gremošanu, stiprina imunitāti
- Izvada toksīnus, sniedz maigu, mīkstinošu iedarbību
Alveja jau izsenis ir pazīstama ar savām dziednieciskajām spējām. Tā aktivizē imūnsistēmas darbību, palīdz tikt galā ar iekaisuma procesiem. Tajā ir daudz bioloģiski aktīvās vielas – antrahinoni, kas izsauc maigu mīkstinošu iedarbību un veicina toksīnu izvadīšanu. Alvejas gēlam piemīt aptverošas īpašības un tas spēj pasargāt kuņģa un zarnu trakta gļotādu no kairinājuma. Regulāra gēla lietošana palīdz uzlabot zarnu trakta motoriku, veicinot labās zarnu mikrofloras augšanu.
Asai ogas.
- Palīdz saglabāt jaunību, efektīvi cīnās ar brīvajiem radikāļiem
- Uztur sirds un asinsvadu sistēmas veselību
- Lielisks superēdiens, populāra mūsdienu skaistuma un slaiduma produktu sastāvdaļa
Asai ogas ir iemantojušas «superēdiena» reputāciju, kas palīdz saglabāt jaunību un kavē sirds un asinsvadu sistēmas problēmu attīstību. Tām dažreiz piedēvē gandrīz maģiskas spējas, lai gan patiesībā to vērtības noslēpums ir – unikālā antioksidantu sastāvā. Asai ogas šodien kļūst arvien populārākas kā aktīvās sastāvdaļas veselīga svara uzturēšanā un organisma atjaunošanā.
Plūmes.
- Bagātas ar pārtikas šķiedrām (pektīns)
- Satur kāliju, fosforu, magniju, dzelzi, vitamīnus, organiskās skābes
- Piemīt maiga vēderu mīkstinoša iedarbība, veicina efektīvāku organisma attīrīšanu
- Palīdz normalizēt holesterīna līmeni.
Plūmes ir bagātas ar pārtikas šķiedrām, kāliju un fosforu; tāpat arī tās satur kalciju, magniju, dzelzi un (mazākos daudzumos) boru, mangānu, varu, cinku, niķeli un hromu. Plūmēs ir pektīnvielas, dubīlās vielas, slāpekļa vielas un organiskās skābes (ābolu, citronu un skābeņskābe).
Tām piemīt maiga vēderu mīkstinoša iedarbība un tāpēc ir ieteicamas pie aizcietējumiem un zarnu trakta atonijas gadījumā. Plūmes labvēlīgi ietekmē aknu stāvokli, normalizē holesterīna līmeni, paātrina liekā ūdens un vārāmā sāls izvadīšanu no organisma. Pateicoties pektīna saturam tās palīdz attīrīt organismu no radioaktīvām vielām.
Hi-Fiber ir izmantoti dabīgie aromatizētāji no ogām un saldinātājs no stēvijas ekstrakta.
Produkta HAI-FAIBER priekšrocības:
- Piemīt patīkama dabīga garša – Ogu aromatizētāji + saldinātājs stevizoīds
- Uzlabo gremošanu – un tātad – veselību kopumā
- Pasargā kuņģi un zarnu traktu no kairinājuma – Sastāvā iekļauts alvejas gēls un aminoskābe glutamīns
- Viegli un ātri pagatavot – Nepieciešama tikai glāze un ūdens
- Palīdz kontrolēt svaru – Nodrošina sāta sajūtu bez liekām kalorijām. Vienā porcijā tikai 25kKal !
Lieto: 1 stundu pirms miega, lai radītu labvēlīgus apstākļus lakto- un bifido baktēriju augšanai; ieteicami jebkādi skābpiena produkti (kefīrs, jogurts, rūgušpiens, rjaženka) vai piens + 1 porcija Hi-Fiber.
Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa
Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).