3 senas zālītes veselībai

Ārstniecības zālītes

3 senas zālītes veselībai, kas pieejamas katram.

Ļoti bieži cilvēki, saskatoties reklāmas, iet un meklē, kur konkrēto izslavēto līdzekli veselībai iegādāties. Un, protams, šajā skrejošajā laikmetā, mēs katrs gribētu, lai būtu viens līdzeklis visiem gadījumiem, jo daudz vieglāk taču ir iedzert no rīta vienu kapsulu, nevis vairākas reizes dienā gatavot kādas mikstūras vai vārīt tējas. Taču, pirms skatīties uz izdaudzināto preparātu pusi, vajadzētu paskatīties savā dārzā, jo, bieži vien, tur aug viss nepieciešamais mūsu veselībai vai vismaz daļa no tā.

Šoreiz nedaudz informācijas par 3 seniem veselības līdzekļiem, ko iespējams atrast gandrīz katrā dārzā vai virtuvē.

Ķiploks – Allium Sativum

Viens no pazīstamākajiem ārstniecības augiem uz pasaules ir ķiploks. Un kurš gan to nepazīst. Šis varētu būt arī visvienkāršāk lietojamais līdzeklis veselībai. Mēs visi zinām šo galviņu ar spēcīgo aromātu un stipro garšu, ko ļoti bieži lietojam kulinārijā, bet pie esošās ķīmisko zāļu pārpilnības piemirstam par tā ārstnieciskajām īpašībām.

Bet tā tas nav bijis vienmēr. Vēl nesen pirms 60 gadiem, ķiploks ietilpa ASV armijas standarta tipa aptieciņās un tika lietots Pirmajā un Otrajā pasaules karā brūču apkopšanai. Tā antibakteriālās un pretsēnīšu īpašības ir atzinīgi novērtētas jau gadu tūkstošiem.

Attiecībā uz daudzveidību, ir ļoti maz līdzekļu, ko salīdzinātu ar ķiploku. Tas ir efektīvs asins šķidrinātājs, antibakteriāls, antivīrusu, pretsēnīšu, antioksidants un imūnsistēmas stimulātors, kas veicina sirds veselību un ir pierādīts, ka tas regulē holesterīna līmeni asinīs.

Visefektīvākais līdzeklis pret saaukstēšanos: Ķiploks var mazāk kā 24 stundu laikā atbrīvot no saaukstēšanās vai gripas, ja tas tiek lietots kopā ar pareizu uzturu un pietiekamu miega režīmu.

Labākais veid kā to lietot? Neapstrādātu tīrā veidā! Jā tas ir ļoti intensīvi, bet tas palīdz. Un ir ļoti grūti iedomāties, kādu apvērsumu tas uztaisa jūsu zarnās kas ir mūsu imunitātes pamats. Ja būtu atļauts turēt mājās tikai vienu ārstniecības augu, tad tas būtu ķiploks.

Ābolu sidra etiķis – Malus sylvestris

Runājot par seno mājsaimniecību ārstniecības līdzekļiem, ābolu sidra etiķis jau bija zināms un pieminēts kopš vēstures pirmsākumiem. Arheologi ir atraduši 3000 g.p.m.ē. senas ēģiptiešu urnas, kas saturēja šī etiķa paliekas. Arī Hipokrāts – mūsdienu medicīnas tēvs, izrakstīja ābolu sidra etiķi dažādu veselības problēmu gadījumos. Un arī pašlaik gan klīniskās gan alternatīvās medicīnas speciālisti to joprojām iesaka kā lielisku līdzekli slimību profilaksei.

Pateicoties pretsēnīšu, anti baktēriju un antivīrusu īpašībām, ābolu sidra etiķis ir daudzveidīgi pielietojams. To bieži lieto lai noņemtu iekaisuša kakla sāpes, kārpu un dzimumzīmju noņemšanai (uzklājot katru vakaru uz ādas, var dot ļoti labu rezultātu), pret pūtītēm un iekšķīgi pret saaukstēšanos un iesnām. Visi iepriekšminētie pielietojumi jau ābolu sidra etiķi padara par ļoti vērtīgu līdzekli jūsu virtuvē, bet tas var būt noderīgs arī daudz nopietnāku veselības problēmu gadījumos.

2004.gada pētījumā, ko publicēja Amerikas Diabēta fonds, 2. tipa cukura diabēta slimniekiem, kas lietoja ābolu sidra etiķi pirms ēšanas, bija daudzsološi rezultāti. Vidēji diabēta slimniekiem glikozes līmenis asinīs uzlabojās par 25%.

Jaunie vēža pētījumi norāda, ka ābolu sidra etiķis ir lieliska pretvēža pārtika, kas palēnina vēža sūnu augšanu un jaunu šūnu veidošanos.

Savu ābolu sidra etiķi izvēlieties gudri. Jo tumšāks, jo labāk. Ja jums skapī ir pudelīte ar skaidru ābolu sidra etiķi –  tās nav zāles. Labākais materiāls ir brūngani oranžs un ar nogulsnēm.

Pienene – Taraxacum officinale

Šis augs atrodams katrā piemājas zālājā un tā koši dzeltenie ziedi mūs visus tik ļoti priecē pavasarī.  Tā angliskais nosaukums Dandelion cēlies no franču vārda “Dent de Lion” – Lauvas zobs, kas norāda uz tās zobainajām lapām. Savvaļas augu pētnieks Daniel Vitalis saka, ka mūsu ķermenim visvajadzīgākie augi aug 1 km rādiusā ap mūsu dzīvesvietu. Tas ir veids kā Māte Zeme par mums rūpējās.

Ņemot vērā to, ka mūsu uzturs bieži vien ir smags ar ceptu gaļu, rafinēto cukuru un ar mazu saturu dzīvas pārtikas vai vispār bez tās, tad  lielākā dāvana mums varētu būt kāds iedarbīgs detoksikators. Šinī gadījumā nemaz neskatieties tālāk par jūsu paša pagalmu, jo pienene ir tieši tas, kas vajadzīgs.

Vienkārši sakot, pienene ir jūsu aknu labākais draugs. Aknas ir jūsu ķermeņa otrs lielākais orgāns, kas papildus visiem citiem pienākumiem kalpo arī kā ķermeņa filtrs. Ja jūs nepievēršat uzmanību veselīgai pārtikai un ēdat neveselīgi, tad jūsos uzkrājās toksīni, kas negatīvi ietekmē gan veselības stāvokli gan garastāvokli. Tad jums ir 2 varianti – vai nu mainīt ēšanas paradumus vai arī pabarot jūsu aknas tā ,lai tās varētu jūsu uzņemtos toksīnus drošā veidā izvadīt no ķermeņa.

Labākais aknu tīrīšanas līdzeklis, ko es zinu , ir svaigi vārīta pieneņu sakņu tēja. Un es neesmu viens šajā teorijā. Tautas dziednieki un ārsti to izrakstīja jau tālā senatnē. Cits garšīgs veids, kā veicināt aknu veselību, ir pievienot pieneņu lapas salātiem vai sautēt.

Jau pienenes latīniskais nosaukums “Ārstniecības pienene” pats par sevi izsaka visu. laiks sākt lietot! Jau iepriekš par pieneņu lietošanu uzturā rakstīju šeit: https://vesels.eu/edam-pienenes/

Šis raksts neprofesionāli tulkots no: https://wakeup-world.com/

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *