Cinks imunitātes stiprināšanai
Cinka nozīme cilvēka organismā
Apmēram pirms 120 gadiem tika noteikta cinka loma cilvēka organismā. Šis mikroelements ir nepieciešams visu organisma sistēmu normālai funkcionēšanai: normālai augšanai, reproduktīvu funkciju uzturēšanai, asinsradei, garšai un ožai, brūču normālas dzīšanas procesu norisei, u.c. Cinks (Zn) piedalās arī hipofīzes, aizkuņģa dziedzera un priekšdziedzera darbībā.
Cinks nonāk organismā kopā ar pārtikas produktiem, cinku var atrast gaļas, aknu, kviešu dīgstu, auzu miltu, burkānu, spinātu, cieto sieru un garneļu sastāvā. Vislielākais cinka saturs ir pākšaugu, riekstu, banānu un it īpaši austeru un ķirbju sēklu sastāvā. Ikdienas cinka devai vīriešiem ir jābūt 15 mg, bet sievietēm – 12 mg. Apmēram tikpat daudz mēs arī saņemam, bet lielākā cinka daļa (8-10 mg) tiek izvadīta no organisma, neiesaistoties vielmaiņā. Kā arī cinka saturs augos arvien samazinās, kas saistīts ar augsnes noplicināšanos pārmērīgas ķimikāliju lietošanas rezultātā. Tas rada nepieciešamību pēc papildu cinka devas, kuru var saņemt, lietojot bioloģiski aktīvas piedevas. Tieši šim nolūkam ir radīts produkts Coral Zinc 15.
Coral Zinc 15 ir unikāls plaša diapazona produkts, kas palīdz nostiprināt veselību. Tas ir nepieciešams tīmusa un imūnsistēmas funkcionēšanai, novērš imūndeficīta veidošanos, sniedz pretvīrusu iedarbību, nodrošina organisma hormonālo līdzsvaru, kavējot prostatas adenomas un ādas slimību attīstību, ir efektīvs piņņu ārstēšanas laikā.
Šis produkts satur cinka glukonātu, kas ir daudz labāk un vieglāk sagremojams, neizraisa blakusparādības, atbilst augstiem kvalitātes standartiem, ir ieteicams dažāda vecuma grupām.
Pieauguša cilvēka organisms satur 1.5-3 g cinka. Cinku var atrast visos orgānos un audos, bet lielākā daļa no tā ir iekļauta priekšdziedzerī, spermā, ādā, matos, muskuļaudos, asins šūnās. Cinka deficīts ir novērojams veģetāriešiem, cukura diabēta slimniekiem un sportistiem.
Cinks ir vitāli svarīgs aizkrūtes dziedzera funkcionēšanai un imūnās sistēmas normālam stāvoklim. Kopā ar A un C vitamīnu cinks traucē imūndeficītu rašanos, stimulējot antivielu sintēzi un nodrošinot pretvīrusu iedarbību; piedalās šūnu dalīšanās un diferenciācijas procesos, T-šūnu imunitātes veidošanā, desmitiem fermentu un aizkuņģa dziedzera insulīna funkcionēšanā.
Šis mikroelements piedalās olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu vielmaiņā, tāpēc tas ir nepieciešams daudzu bioķīmisko procesu normālai norisei. Nepieciešams arī kolagēna un kaulu veidošanai. Cinkam piemīt lipotropais efekts, kas traucē aknu aptaukošanos. Regulē vīriešu dzimumhormonu līmeni, traucē priekšdziedzera hipertrofiskus procesus, tāpēc ir nepieciešams prostatas adenomas profilaksei. Sieviešu organismā cinks ir saistīts ar estrogēna produkciju. Sievietēm. kas cieš no pirmsmenstruālā sindroma, parasti ir pazemināta cinka koncentrācija organismā.
Cinks sekmē E vitamīna asimilāciju un uztur normālu šī vitamīna koncentrāciju asinīs, regulē asinsrades procesu, piedalās ādas atjaunošanās procesos, matu un nagu augšanas procesos, kā arī tauku dziedzeru sekrēcijā. Šis mikroelements regulē olbaltumvielu sintēzi un epidermas šūnu funkcionēšanu, novērš daudzu ādas slimību attīstību (pinnes, psoriāzi, dermatītu). Kombinācijā ar A vitamīnu, cinks ievērojami uzlabo ādas ārējo izskatu.
Cinks ir arī svarīgs alkohola apstrādes procesā cilvēka organismā, tāpēc tā trūkums var palielināt dispozīciju un alkoholismu.
Coral Zinc labvēlīgi ietekmē cilvēka veselību:
- sniedz pilnvērtīgu atbalstu imūnai un endokrīnai sistēmām;
- optimizē vielmaiņu;
- uzlabo ādas stāvokli
- nodrošina prostatas adenomas profilaksi;
- mazina depresiju un apātiju.
Produkta standarta cena ir 10.87 eur.
Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa
Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).
Cinka deficīts parasti saistāms ar apetītes trūkumu, anēmiju, alerģiskām saslimšanām, hiperaktivitāti, dermatītiem, svara deficītu, redzes asuma pasliktināšanos, matu izkrišanu.
Samazinās T-šūnu imunitāte, tāpēc cilvēki ar cinka deficītu parasti bieži un ilgstoši slimo ar saaukstēšanās un infekcijas slimībām.
Uz cinka deficīta fona var izpausties zēnu dzimumattīstības un spermotozoīdu spējas apaugļot olšūnu traucējumi. Bieži samazināts cinka daudzums saistīts ar pārāk lielu vara, kadmija un svina piesārņojumu organismā.