Kā uzlabot imunitāti

imunitate  Kas ir Imunitāte?

Imunitāte – ir imūnsistēmas funkcija. Imūnsistēmas uzturēšana un stiprināšana, iespējams, ir pats svarīgākais solis lai pretotos un mazinātu uzņēmību pret saaukstēšanos, gripu un citām infekcijām. Imunitātes stiprināšanai nepieciešams piekopt veselīgu dzīvesveidu, kontrolēt stresa situācijas, nodarboties ar fiziskājām aktivitātēm, ievērot veselīgu diētu un lietot pareizos uztura bagātinātājus un augu izcelsmes zāles.

 

Apstiprinoša atbilde uz jebkuru no turpmāk sekojošiem jautājumiem nozīmē, ka jūsu imūnsistēmai nepieciešama palīdzība:

  • Jūs ātri saaukstējaties?
  • Slimojat ar saaukstēšanās slimībām 2 un vairāk reizes gadā?
  • Jums ir hroniskas infekcijas?
  • Vai dažreiz jūtat sāpes limfmezglos vai tie ir palielināti?
  • Vai jums bieži ir herpes uz lūpām un dzimumorgānu herpes?
  • Vai jums ir vai ir bijis vēzis?

Pie kā var novest zema imunitāte?

Cilvēka emocionālais stāvoklis, stresa līmenis, dzīvesveids, diētas un ēšanas paradumi nopietni ietekmē imunitāti. Viens no biežākajiem imunitātes samazināšanās iemesliem ir uzturvielu trūkums. Liels skaits klīnisko un eksperimentālo pētījumu liecina, ka jebkuras vienas uzturvielas trūkums var nopietni ietekmēt imunitāti. Arī stress nopietni novājina imūnsistēmu, tāpēc pievērsiet uzmanību cīņai ar to.

Kādi uztura faktori ir nozīmīgi imunitātes stiprināšanai?

Optimālas imūnsistēmas darbībai ir nepieciešams pareizs sabalansēts uzturs:

  1.  Veselīgi un dabīgi produkti – augļi, dārzeņi, veseli graudi, pupas, sēklas, rieksti
  2.  Produkti ar zemu tauku un rafinēto cukuru saturu
  3.  Produkti ar nepieciešamo, bet ne pārmērīgu proteīna saturu

Pie tam  pilnvērtīgai imūnsistēmas funkcionēšanai nepieciešams dienā izdzert 5-6 glāzes (240ml) tīra dzeramā ūdens.

Viena no postošākajām pārtikas produktu sastāvdaļām mūsu imūnsistēmai ir cukurs. Pētījumi pierāda, ka apēdot 100g ogļhidrātu – glikozi, fruktosi, saharozi vai medu vai pasterizētu apelsīnu sulu, ievērojami samazinās balto asinsķermenīšu (neitrofīlu) spēja aprīt un iznīcināt baktērijas.

Viens no svarīgākajiem komponentiem, kas paaugstina imunitāti, ir karotīni. Pie produktiem ar augstu karotīnu saturu pieder krāsainie dārzeņi – tumši zaļie salāti, dzelteniu un oranžie ķirbji, burkāni, batātes, sarkanie pipari un tomāti.

Vēl pie imunitāti uzlabojošiem produktiem pieder krustziežu dzimtas dārzeņi – brokoļi, briseles kāposti, kāposti, ziedkāposti, lapu kāposti, sinepes, redīsi un rāceņim kā arī ar flavonoīdiem bagātās ogas, ķiploki, sīpoli un topinambūri.

Kādus uztura bagātinātājus nepieciešams lietot imunitātes stiprināšanai?

Pamata uztura bagātinātāji. Multivitamīni, D3 vitamīns 2000-5000 IU dienā, Omega 3 EPA un DHA 1000-3000 mg dienā,

Efektīvi multivitamīnu un minerālvielu kompleksi ir pirmais solis imūnsistēmas stiprināšanā. Tie satur visas nepieciešamās barības vielas, lai novērstu uzturvielu trūkumu organismā.

D vitamīns ir īpaši svarīgs imunitātei. Ja D vitamīna līmenis asinīs ir mazāks par 38 ng/ml, tad divkārt palielinās iespēja saslimt ar augšējo elpceļu infekcijām. Klīniskie pētījumi apliecināja, ka D vitamīns samazina iespēju saslimt ar saaukstēšanos vai gripu. Liela daļa veselības ekspertu piekrīt, ka, lai saglabātu normālu līmeni, nepieciešams lietot 2000-5000 IU D vitamīna dienā.

Ehinaceja. Vairāk kā 300 zinātnisko pētījumu parādīja, ka Ehinacejai ir nozīmīga ietekme uz imūnsistēmu, bet ne visi pētījumi bija pozitīvi. Neviennozīmīgie rezultāti iespējams tika iegūti nepietiekamo aktīvo vielu daudzuma dēļ. Echinamide® – patentēts un klīniskos pētījumos pārbaudīts produkts, kurš garantēti satur augstu nepieciešamo aktīvo vielu daudzumu, kas atbild par Ehinacejas iedarbību uz imunitāti.

Wellmune ir speciāls preparāts ar beta-glikānu no maizes rauga, kas pierādījis savu efektivitāti vairākos dubultkontrolētos pētījumos par imunitātes stiprināšanu saaukstēšanās un gripas profilaksei. Pēc aptaujas tika novērota grupu dzīves kvalitātes uzlabošanas, tai skaitā arī enerģētiskā līmeņa un emocionālā stāvokļa paaugstināšanās.

Medicīniskās sēnes tādas kā Maitake, Šitaki, Reishi, Kordiceps arī būtiski stiprina imūnsistēmu. Tas lielā mērā izskaidrojams ar  beta-glikānu saturu tajās. Daudzi eksperimenti un klīniskie pētījumi pierādīja, ka beta-glikāni, ko šatur šīs sēnes, aktivizē leikocītu darbību.

Probiotiķi ir produkti, kas satur labvēlīgās baktērijas, piemēram, lacto un bifido baktērijas. Arī šie produkti var ievērojami ietekmēt imunitāti. Ikdienas lietojiet 6-12 miljardus labo baktēriju vienības.

Tulkots no www.iherb.com naturopāta Dr.M.Murray ieteikumiem veselības uzlabošanai ar dabīgiem līdzekļiem.

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *