Lakrica

Pie mums lakrica ir pazīstama diezgan maz. veikalos var nopirkt tikai dažu veidu lakricas konfektes, bet, piemēram, Dānijā tā ir ļoti populāra. To pievieno gandrīz jebkam un veikalos var nopirkt simtiem dažādu veidu lakricas konfekšu un pat košļājamo gumiju. Bet izrādās tā nav tikai našķis, bet arī ļoti veselīgs produkts, ko var izmantot elpceļu saslimšanu gadījumos.

Coral Licorice Root (lakricas sakne) ir visaptverošs pretiekaisuma, atklepošanas un imūnkoriģējošs līdzeklis veselības atjaunošanai un uzturēšanai, kura pamatā ir kailās lakricas un ingvera ekstrakti.

Lakricas sakne “piebaro, palīdz panākt jauneklīgāku izskatu, veicina ilgu mūžu un labāku sešu maņu pārvaldi” — tā ir
rakstīts senā tibetiešu traktātā. Lakrica ir vairāku derīgu vielu: triterpēnu, saponīnu, glicirizīn — un gliciretīnskābes, flavonoīdu (likviritīns, likviritozīds u.c.), mannīta, gļotainu vielu, sveķu un askorbīnskābes avots. Nav brīnums, ka ķīniešu medicīna pielīdzina lakricu žeņšeņam tās īpašību dēļ.

Glicirizīn — un gliciretīnskābēm piemīt hormoniem līdzīga iedarbība, kas nodrošina pretvīrusu, imūnmodulējošas, pretiekaisuma un atklepošanas īpašības. Inducē interferona veidošanos, palielinot gļotādu aizsargfunkciju. Īpaša nozīme ir
glicirizīnskābei: tā spēj inhibēt iekaisuma procesu sākotnējo stadiju, stimulējot virsnieru garozu. Kā arī, atšķirībā no kortikosteroīdiem, lakrica nenomāc virsnieru garozas funkciju, bet gluži pretēji, stimulē savu hormonu izstrādi.

Saponīni kairina ne tikai augšējo elpošanas ceļu (traheja, bronhi) bet arī citu orgānu gļotādas, palielinot to dziedzeru
sekrēciju, tāpēc lakricu iekļauj atkrēpošanu veicinošu un klepu mīkstinošu līdzekļu sastāvā. Flavonoīdi sniedz spazmolītisku (ietekmē bronhu gludo muskulatūru), pretiekaisuma un brūču dzīšanu veicinošu iedarbību, samazina kapilāru
trauslumu, veicina aizsargplēves veidošanos uz gremošanas trakta gļotādas, uzlabojot bojātu audu reģenerāciju. Polisaharīdi ir iesaistīti imūnajos procesos, tiem piemīt antibiotiskā un pretvīrusu aktivitāte.

Lakricas saknes ekstrakts ir pilnvērtīgs dabisks cukura aizvietotājs, tas tiek pievienots zāļu, bioloģiski aktīvo piedevu, bezalkoholisko dzērienu, alus, kvasa, konfekšu un halvas sastāvā, kā saldinātājs.

Ingvers pieder pie senas garšvielu un ārstniecības kultūras. Pateicoties tā “degošajam” sastāvam (cingiberens, gingerols, kamfēns, gingerīns, felandrēns, bizabolēns, borneols), ingveram piemīt pretiekaisuma, tonizējoša un stresu mazinoša iedarbība, kuru ir novērtējuši Indijas, Japānas un Austrālijas iedzīvotāji. Ingveram ir labvēlīga ietekme uz gremošanas sistēmu, tiekot galā ar visiem dispepsijas veidiem (smaguma sajūta kuņģī, agrīna sāta sajūta, vēdera uzpūšanās un pilnuma sajūta pakrūtes reģionā, slikta dūša).
Lietojot ingveru sistemātiski, stimulējas gremošana un uzlabojas kuņģa sekrēcija. Ingvers bloķē prostaglandīnu darbību, neizraisot iekaisumu asinsvados un locītavās, kā arī patogēno baktēriju iekaisumu gremošanas traktā. Ingvers ir efektīvs arī gripas laikā, stagnācijas parādību gadījumā plaušās, sinusīta, klepus un kakla sāpju laikā, palīdzot pārvērst šķidrumā krēpas un labi sasildot ķermeni. Ingvers ir noderīgs imūnsistēmas stiprināšanas procesā. Pateicoties dzīvei nepieciešamajiem vitamīniem, minerāliem, ēteriskajām eļļām un aminoskābēm, kas atrodas auga saknē, ingveram ir spēcīga stimulējoša un tonizējoša iedarbība, tas mobilizē organisma iekšējos spēkus.

Sastāvā: lakricas saknes ekstrakts, lakricas saknes deklicirizinētais ekstrakts, ingvera ekstrakts.

Lakricas sakne labvēlīgi ietekmē organismu:

  • elpošanas ceļu slimību laikā;
  • kuņģa un zarnu trakta slimību gadījumos;
  • aknu un žults izvadošo ceļu hronisko slimību gadījumā.

Kvalitatīvu Lakricas uztura bagātinātāju var iegādāties šeit: NSP veikals

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *