Ēdam pienenes!

pienenes Jau iepriekš nedaudz pieskāros šim pavasarīgi skaistajam augam un noskaidrojām, ka to var lietot salātos. Bet tas nav vienīgais veids, kā šo augu izmantot. Ir arī garšīgāki veidi kā to lietot un viens no tiem ir pieneņu medus.

Pieneņu medus.

Nepieciešams 200-300 pieneņu galviņas, 1L ūdens, 1kg cukurs un 1 citrons.

Salasa svaigas tikko atvērušās pieneņu dzeltenās galviņas un nokrata no tām kukaiņus, kas tur var gadīties. Galvenais lai tās nav pārziedējušas. Aplej ar verdošu ūdeni tā lai nedaudz pārklātu pieneņu galviņas un pagaida lai saplok. Pēc tam pielej vēl nedaudz ūdens. Ja ūdens būs par daudz, tad medus nebūs tik aromātisks. Uzliek vāku un atstāj diennakti ievilkties un tad caur smalku sietu izkāš. Tad iegūto šķidrumu lej katlā un pievieno cukuru attiecībā 1:1, lai iegūtu biezu medu vai attiecībā 1:0.5, lai medus būtu nedaudz šķidrāks, bet ar pienenes rūgtumiņu. Liek vārīt un vārīšanas laikā regulāri nosmeļ putas, lai medus pagrabā ilgāk glabātos. Pieneņu medu vāra aptuveni stundu, bet pēc pusstundas šķidrums sāk mest burbuļus un vārīties un tad jāstāv klāt un jāmaisa, lai nepārietu pāri. Kad masa sāk sabiezēt, medus ir gatavs un to salej iepriekš izkarsētās burciņās. Jārēķinās, ka atdziestot medus paliks biezāks.

Pieneņu medus iegūšanas varianti ir vairāki. Viens no tiem ir, kad nolūktās pienenes vāra uzreiz 40-50 minūtes. Tad nokāš un pievieno cukuru attiecībā 1:1 un vārīšanas beigās pievieno nedaudz svaigi spiestas citrona sulas. Tas uzlabo garšu buķeti. Var pievienot arī ābolu vai cidoniju sulu.

Otrs variants – pārlej pieneņu galviņas ar verdošu ūdeni un atstāj uz nakti nostāvēties. No rīta pievieno nokāstajam šķidrumam ābolu sulu attiecībā 1:0.5 un cukuru un vāra, kamēr iegūst vajadzīgā biezuma šķidrumu.

Iegūto medu gan nav ieteicams ēst ļoti daudz, bet pa tējkarotei dienā. Kā arī nav ieteicams lietot līdz 18-20 gadiem, jo var ietekmēt kaulu augšanu.

Pieneņu kafija.

Mēs gandrīz visi lietojam kafiju. Un ja jau ir dzirdēts par cigoriņu un ozolzīļu kafiju, tad kāpēc nepamēģināt arī pieneņu kafiju.

Pieneņu ziedēšanas laikā izrok pieneņu saknes, skrāpējot notīra, sagriež mazos gabaliņos, izžāvē un apgrauzdē uz pannas. Viegli apgrauzdētai saknei būs maigāka garša un lielāks ārstnieciskais efekts. Apgrauzdētās saknes glabā noslēgtā traukā. Lietošanai samaļ tik cik vienā reizē var izlietot un aplej ar verdošu ūdeni un ļauj ievilkties 5 minūtes. Krūzītei pieneņu kafijas pietiek ar nepilnu tējkaroti sakņu pulvera. Var pievienot pienu un cukuru.

Cepti pieneņu pumpuri.

Nepieciešams: Vēl neizplaukuši pieneņu pumpuri un pankūku mīkla.

Salasa neizplaukušus pieneņu pumpurus un noņem zaļās kauslapiņas, kas atliekušās uz leju. Mērc pankūku mīklā un apcep sakarsētā eļļā, kamēr bumbiņas kļūst zeltainas. Liek uz šķīvja un ēd pārkaisot ar pūdercukuru.

Kāpēc tad vispār lietot uzturā pienenes?

Pienenes satur daudzas cilvēkam nepieciešamās uzturvielas, kas pavasarī tajās ir uzkrājušās īpaši daudz. Pienenes satur E, C un B grupas vitamīnus, minerālvielas – dzelzi, kāliju, magniju, cinku un tonizējošo hlorofilu. Satur arī pretmikrobu vielas, kas ļauj ātrāk sadzīt brūcēm. Uzlabo aknu un nieru darbību, pazemina asinsspiedienu un holesterīna līmeni asinīs, labvēlīgi ietekmē redzi. Pienenes satur daudz antioksidantu un luteīnu, kas pieder pie pretvēža līdzekļiem. Pieneņu saknēs karatonoīdu ir vairāk nekā burkānos, kālija vairāk kā banānos, lecitīna vairāk kā sojā, C vitamīna vairāk kā citronos un dzelzs vairāk kā spinātos.

Dabīgie Coral Club līdzekļi ar pieneni.

Ja kādam liekas par garlaicīgu ēst pienenes svaigā veidā vai lasīt pumpurus un ziedus un gatavot ikdienā, tad ir pieejami vairāki Koraļļu kluba uztura bagātinātāji ar pieneni.

Skudru koka miza ar pieneni (Pau D’Arco with Dandelion).

Šim līdzeklim ir pretvīrusu, antibakteriāla un pretiekaisuma iedarbība. Šis augu komplekss (skudru koku miza, vīnogu kauliņi, olīvkoks un pienene) aizkavē vīrusu, sēnīšu un patogēno mikroorganismu darbību, stiprina imunitāti, palielinot organisma aizsargspēju pret dažādām vīrusu un bakteriālajām infekcijām.

Lieto pie elpceļu saslimšanām, iekaisumiem, uroģenitālās sistēmas saslimšanām, sēnīšu saslimšanām un strutainiem ādas izsitumiem.

Coral artišoks (Coral Artichoke).

Šo līdzekli lieto, lai uzlabotu aknu darbību. Satur dabas hepatoprotektorus artišoku un piena dadzi un aktīvos komponentus – pienenes, betaīnu un sasmalcinātus koraļļus.

Stimulē žults veidošanos un izdalīšanos. Izvada no organisma toksīnus. Normalizē vielmaiņu un uzlabo ādas stāvokli. Nodrošina viegli diurētisku efektu.

Par produktu cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *