Dabisko šampūnu lietošanas priekšrocības

Veseli mati

Izņemot folikulu, mūsu mati būtībā ir miruši. Tātad vai vispār ir kāda nozīme, vai mūsu lietotie šampūni satur ķīmiskas vielas un citus toksīnus?

Jā, dažu iemeslu dēļ, tam ir nozīme. ASV ģeoloģiskajā pētījumā, kas tika veikts 2017.gada sākumā, ASV notekūdeņu ceļos tika atrasti ķīmiski konservanti no šampūniem un citiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem. Šīs ķīmiskās vielas var izjaukt zivju un citu ūdenī dzīvojošo sugu endokrīno sistēmu un potenciāli kaitēt cilvēkam dzīvniekiem, kuri lieto uzturā šīs piesārņotās jūras veltes un dzer ķīmiski piesātinātu ūdeni.

Labākais veids, kā aizsargāt gan cilvēku veselību, gan vidi, ir izvēlēties šampūnus ar dabīgām sastāvdaļām. Atkarībā no tā, kādas ir jūsu prasības pret šampūnu, meklējiet šādas sastāvdaļas:

  • Mitrinošs: Papaija, mango, mandarīns, kaktusa ekstrakts, gurķis, artišoks
  • Lai mati izskatītos biezāki: Citronzāle, kumelīte, kliņģerīte, B vitamīns, kvieši, rīsi vai sojas proteīns
  • Lai izceltu matus: Citronzāle, zaļā tēja, kumelīte, kliņģerītes, citrons, greifrūts
  • Lai novērstu toksīnu uzkrāšanos: Kviešu zāle
  • Pabarot bojātus matus: Lavanda, kliņģerītes, nātre, salvija, juka, zeltsakne, burkānu sēklas
  • Veicināt matu augšanu: Gurķi, apiņi
  • Lai nemudžinātos un nemezglotos: Samtenes, amoliņš, pasiflora
  • Kuplinošs: Rozmarīns, baziliks, salvija
  • Galvas ādas veselības uzlabošanai: Diždadzis, kumelītes, ehinaceja, zaļā tēja, medus, zirgkastaņa, piparmētras, timiāns, tējas koka eļļa, eikalipts.

Dažreiz šīs dabiskās sastāvdaļas var atrast arī tradicionālajos šampūnos, bet jūs atradīsiet tur arī ķīmiskās vielas.

Šeit ir divas galvenās šampūnu sastāvdaļu kategorijas, no kā jāuzmanās, kā arī to dabiskās alternatīvas:

  • Konservanti. Tā kā šampūni galvenokārt ir ūdens, tiem ir vajadzīgi konservanti, lai novērstu baktēriju, stafilokoku, pelējuma un sēnīšu vairošanos. Daudzos tradicionālajos šampūnos tiek izmantoti parabēna konservanti, kas var izraisīt cilvēka reproduktīvo funkciju traucējumus. Dabiskie konservanti satur citrusaugu ekstraktus, piemēram, greipfrūtu sēklas, antiseptiskas ēteriskās eļļas, piemēram, kumelītes un ehinacejas, un alfa tokoferolu (E vitamīnu).
  • Virsmas aktīvās vielas. Šīs vielas veido šampūna konsistenci un veicina putošanu. Daudzos sintētiskajos šampūnos kā virsmaktīvās vielas tiek izmantots ķīmiski sintezēts dietānolamīns (DEA) vai nātrija laurils vai laureta sulfāts. Dabīgie šampūni bieži vien balstās uz kokosriekstu saturošām piedevām, piemēram, olefīnu.

Nobeigumā atliek vien ieteikt, lai saglabātu savus matus veselīgus un nepiesārņotu apkārtējo vidi, izvēlieties dabiskos šampūnus.

Es savu izvēli esmu izdarījis un iepērkos Amway internetveikalā, kas piedāvā tikai dabiskas izcelsmes produktus un uztura bagātinātājus.

Šos šampūnus vari atrast šeit: AMWAY

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *