Slims vai vesels

Veselīgs uztursKāpēc man nepatīk vārds “slims”?

Man nepatīk lietot tādu vārdu kā “slims”, jo tā nozīme ir negatīva. Tā vietā es labāk lietoju vārdu “vesels” un domāju par to, kā būt veselam, nevis ko darīt, kad jau esmu slims. Bet kā rāda statistika, cilvēki labprātāk pielieto vārdu slims un par savu veselību sāk domāt tikai tajā brīdī, kad šis stāvoklis jau ir pienācis.

Vārds “slims” visdrīzāk ir atvasinājums no vārda “slimība”, kas nozīmē organisma funkciju traucējumus. Veselā organismā stabilu stāvokli nodrošina homeostāze, bet ja organisma aizsargmehānismi nedarbojas pilnvērtīgi, tad homeostāze tiek izjaukta un rodas slimība. No sengrieķu valodas šis vārds tiek iztulkots kā “nevesels, slims” un nozīmē to, ka cilvēks ir tik nespējīgs, ka pats savā labā vairs nespēj izdarīt neko. Es gan teiktu, ka mūsdienās parasti tā ir negribēšana kaut ko darīt savā labā vai arī vienkārši nevērība pret savu ķermeni un tā signāliem un vajadzībām.

Es tā vietā, lai meklētu risinājumus tajā brīdī, kad jau esmu slims, izvēlos domāt par savu veselību laicīgi un kopumā un pielietoju savā dzīvē Veselības koncepciju.

Kas ir Veselības koncepcija?

Veselības koncepcija piedāvā rūpēties par organismu laicīgi pirms to ir skārusi slimība un ieklausīties tajā, lai saprastu, kas kurā brīdī tam visvairāk nepieciešams. Veselības koncepcija ietver sevī četrus soļus, kas nodrošina organisma ilgspējīgu un veselīgu funkcionēšanu. Un tie ir:

  • Padzirdīt organismu. Ūdens ir mūsu planētas dzīvības avots un kvalitatīvs ūdens ir galvenais instruments veselības atjaunošanai un stiprināšanai. Mūsu organisms sastāv ap 70% no ūdens un visi organisma procesi pārsvarā notiek ūdens vidē, tāpēc ir svarīgi, lai ūdens organismā vienmēr būtu pietiekamā daudzumā. Ūdens uzņemšanas norma cilvēkam ir 30ml uz 1 svara kilogramu – tātad 70kg smagam cilvēkam dienā būtu jāizdzer 2.1L ūdens. Pats gan šo normu arī nevaru izdzert, bet arī 1.5L dienā jau ir daudz, salīdzinot ar to, ka kādreiz papildus ūdeni nedzēru nemaz. Un es tagad jūtos labāk.
  • Attīrīt organismu. Saskaņā ar Pasaules Veselības Organizācijas datiem, 75% pasaules iedzīvotāju, neatkarīgi no viņu dzīves līmeņa, ir parazitārās infekcijas. Tāpat pētījumi rāda, ka gandrīz 80% slimību var būt ne tikai parazītu, bet arī organisma piesārņojuma izraisītas. Tāpēc ir svarīgi ne tikai dzert kvalitatīvu ūdeni pietiekošā daudzumā, bet arī attīrīt organismu no parazītiem, toksīniem un vielmaiņas galaproduktiem vismaz vienu reizi gadā. Svarīgi šajā attīrīšanās procesā ir pielietot saudzīgus un dabīgus līdzekļus, lai neizraisītu organisma intoksikāciju.
  • Pabarot organismu. Pareizs un kvalitatīvs uzturs ir viens no galvenajiem nosacījumiem veselības saglabāšanā. Taču ikdienas steigā ne vienmēr varam atļauties pilnvērtīgi paēst un arī pārtikas produkti ne vienmēr satur vajadzīgās uzturvielas, bet ļoti bieži satur arī nevēlamus blakusproduktus. Tas saistīts ar to, ka augsnes netiek vairs mēslotas ar organisko mēslojumu un augi nesaņem vajadzīgas izejvielas, kas veido to uzturvērtību un nodrošina vitamīnu un minerālvielu daudzumu tajos. Tā vietā lieto ķīmiskos minerālmēslus un citus ķīmiskus augu aizsardzības līdzekļus, kuru atlikumi nereti tiek arī atrasti augļu un dārzeņu sastāvos. Lietojot pārtikā šādus produktus, šie ķīmiskie atkritumi uzkrājas mūsu organismā toksīnu veidā un traucē pilnvērtīgu organisma funkcionēšanu. Tāpēc, cik iespējams, es izvēlos lietot bioloģiski audzētu pārtikas produkciju un papildus lietoju bioloģiski audzētus un ražotus uztura bagātinātājus, kas kompensē ar pārtiku neuzņemto barības vielu daudzumu.
  • Aizsargāt organismu. Mūsdienu straujais dienas ritms, stress, piesārņojums, elektromagnētiskais starojums dara savu un iedarbojas uz mūsu organismu. Ar pārtiku bieži vien mēs saņemam arī antibiotiķu, hormonu un augšanas stimulātoru atlikumus, kas tiek izmantoti dzīvnieku audzēšanā. Visi šie savienojumi nosēžas mūsu organismā toksīnu veidā un ietekmē tā imunitāti un veselību. PVO pētījums atklāja, ka 65% no visām veselības problēmām ir saistītas ar apkārtējo vidi. Tāpēc ir svarīgi laicīgi rūpēties par organisma aizsardzību pret šiem faktoriem ar dabīgiem līdzekļiem ceļot organisma imunitāti un palīdzot izvadīt toksīnus, kā arī aizsargājot to pret elektromagnētisko starojumu.

veselibas koncepcija

Ja arī Jūs vēlaties būt veseli un dzīvot ilgi, tad aicinu pievienoties veselo cilvēku klubiņam Vesels.eu Telegram grupa

Produktus veselībai, organisma padzirdīšanai, attīrīšanai, pabarošanai un aizsardzībai ar 30% atlaidi var iegādāties šeit: NSP veikals

Par produktu cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *