Olbaltumvielas

Augu olbaltumvielas

Olbaltumvielas mūsu organismam nepieciešamas katru dienu.

Mūsu organismā katru dienu notiek noārdīšanās un atjaunošanās procesi – veidojas jaunas šūnas, sintezējas hormoni, fermenti un tam visam ir nepieciešamas olbaltumvielas jeb proteīns, kas satur “celtniecības blokus” jeb aminoskābes. Cilvēkam ir nepieciešamas 20 aminoskābes, no kurām 9 ir neaizvietojamās un tās katru dienu nepieciešams uzņemt ar ēdienu. Olbaltumvielas ir jāuzņem katru dienu un vēlams katrā ēdienreizē, jo, atšķirībā no taukiem un ogļhidrātiem, olbaltumvielu rezerves organisms uzkrāt nespēj. Sabalansētā uzturā svarīgāka nozīme ir tieši augu izcelsmes olbaltumvielām.

Kāds proteīns mums nepieciešams?

Normālai organisma darbībai nepieciešams proteīns, kas ne tikai satur 20 aminoskābes, bet sarindo arī tās noteiktā secībā. Tā deficīta gadījumā organismam nākas ziedot savas olbaltumvielas, lai varētu izveidot jaunas šūnas. Šādos gadījumos pirmām kārtām cieš imūnsistēmas, muskuļu, aknas, fermentu, hormonu šūnas, kas vēl vairāk traucē vielmaiņu.

Olbaltumvielu funkcijas organismā:

 • Uzbūves funkcija – galvenais šūnu celtniecības materiāls. Nepieciešamas muskuļu masas veidošanai un uzturēšanai, hormonu. enzīmu, imūnšūnu, hemoglobīna izstrādē. Olbaltumvielas ir organisma šķidrumu sastāvos. Nozīmīga loma organisma skābju un sārmu līdzsvara nodrošināšanā.
 • Transporta funkcija – veic skābekļa transportu pa asinīm. Nodrošina vitamīnu un citu molekulu transportu pa organismu. Ja trūkst olbaltums, vitamīni var netikt nogādāti nepieciešamajās vietās.
 • Enerģētiskā funkcija – pēc celtniecības pāri palikušais olbaltums var tikt izmantots enerģijas veidošanai organismā.
 • Aizsargfunkcija – nodrošina organisma imunitāti. Ja organismā iekļūst vīrusi, tad b-limfocīti izstrādā speciālas olbaltumvielas – antivielas cīņai ar vīrusiem.
 • Fermentatīvā funkcija – piedalās fermentu izstrādē.

Kāpēc lietot augu proteīna pulveri?

Šis proteīnu pulveris sastāv no 3 augu izcelsmes produktiem: sojas, kviešiem un zirņiem, kas nodrošina augstvērtīgu augu olbaltumu. Satur 20 aminoskābes pareizā secībā, nesatur piena cukuru laktozi, ko daudzi cilvēki nespēj pārstrādāt sakarā ar fermentu trūkumu. Satur minimālu daudzumu taukus, bet nesatur holesterīnu, kas ir dzīvnieku izcelsmes olbaltumu sastāvā. Tādējādi šo produktu var lietot cilvēki ar vielmaiņas traucējumiem, aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimībām, cukura diabētu utml. Viena 10g porcija proteīna pulvera satur 8g augstvērtīga dabīga proteīna, kas sastāda 10-15% no ieteicamās diennakts devas. Diennaktī nepieciešams 1g proteīna uz 1kg ķermeņa masas. Šis augu proteīna pulveris ir labāk sabalansēta alternatīva tādiem proteīnu avotiem kā sarkanā gaļa, siers, olas un pilnpiens. Var pievienot ēdienam, kā arī gatavot kokteiļus. Neizmaina ēdiena garšu un nesatur krāsvielas, konservantus un mākslīgos aromatizētājus.

Augu proteīna pulvera iedarbība uz organismu.

Stiprina veselību. Šo 3 augu kombinācija labvēlīgi ietekmē sirds veselību, īpaši, ja ar tiem tiek aizstāti citi olbaltumi ar augstu tauku saturu. Labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu, samazina iespējamību attīstīties aterosklerozei, infarktiem, insultiem, hipertonijai, 2. tipa cukura diabētam, iekaisumu slimībām un priekšlaicīgai novecošanai. To nodrošina optimāls aminoskābju sastāvs, augstā uzsūkšanās spēja un piesātināto taukskābju un holesterīna neesamība šajā produktā. Ar vecumu nepieciešams vairāk olbaltuma, bet mazāk dzīvnieku izcelsmes produktu. Šo problēmu palīdz risināt augu izcelsmes olbaltums. Uzņemtās aminoskābes nodrošina imūnšūnu un muskuļu šūnu veidošanu, uzlabo aizkuņģa dziedzera darbību un vispārīgi stiprina organismu.

Saglabā muskuļus. Pēc 50 gadu vecuma organisms katru gadu zaudē 1.5% muskuļu masas, kas traucē vielmaiņu, veicina aptaukošanos un vispārēju nogurumu. Pēc 60 gadu vecuma pat līdz 3% ķermeņa masas gadā tiek zaudēts. Tas ietekmē spēju kustēties un nodarboties ar ikdienas darbiem. Proteīnu pulveris nodrošina muskuļu masas uzturēšanu.

Noderīgs pie sporta aktivitātēm. Papildus sporta aktivitātēm lietojot kvalitatīvu augu proteīnu, organisms tiek nodrošināts ar kvalitatīvām aminoskābēm, kas veicina muskuļu attīstību, veicina spēku un izturību. Īpaši nepieciešams sportiskiem jauniešiem organisma veidošanas un attīstības laikā.

Palīdz svara regulēšanā. Pareizs aminoskābju saturs palīdz pareizai svara regulēšanai – tauku samazināšanai un muskuļu saglabāšanai. Tas pateicoties olbaltumam leptīnam, kas stimulē tauku noārdīšanos taukšūnās. Sojas olbaltums ir ar augstu uzsūkšanas spēju un padara diētiskos kokteiļus sātīgus un nomāc apetīti.

Palīdz aknām. Labvēlīgi ietekmē aknu darbību. Liels daudzums taukšūnu aknās traucē to spējai veikt detoksikāciju. To izraisa aminoskābes metionīna trūkums. Šajā augu proteīna pulverī tās ir pietiekoši, lai novērstu šo trūkumu. Tāpat proteīnā esošā aminoskābe cisteīns stiprina organisma imūno aizsardzību, jo veicina antioksidanta glutationa izstrādi aknās.

Veģetāriešiem un vegāniem. Palīdz uzņemt visas dzīvībai nepieciešamās aminoskābes cilvēkiem, kas nelieto dzīvnieku izcelsmes pārtiku, jo šis produkts satur tikai dabīgas augu izcelsmes sastāvdaļas.

Kas liecina par olbaltumvielu trūkumu organismā:

 • muskuļu šķiedras un dzīslas kļūst vājas,
 • vēdera pūšanās, gāzu veidošanās, zarnu trakta vājums,
 • kuņģa vai resnās zarnas noslīdēšana,
 • no rīta piepampusi seja vai rokas, maisiņi zem acīm,
 • vakaros piepampst kājas,
 • samazinās cukura saturs asinīs,
 • priekšlaicīga novecošanās,
 • matu izkrišana,
 • muskuļu vājums,
 • mazasinība,
 • vispārējs nogurums.

Kad nepieciešams lietot papildus olbaltumvielas?

Olbaltumvielas atrodamas katrā mūsu organisma šūnā un ir nepieciešamas matu, ādas,muskuļu, saistaudu un iekšējo orgānu atjaunošanai.

Uzņemt papildus daudzumu olbaltumvielu nepieciešams:

 • bērniem un pusaudžiem,
 • sievietēm esot gaidībās un barojot ar krūti,
 • sportistiem un cilvēkiem, kas strādā smagu fizisku darbu,
 • visiem pārējiem cilvēkiem paaugstināta stresa periodos, pie lielākām fiziskām slodzēm, pēc traumām un operācijām.

450g augu izcelsmes proteīnu pulvera maksā 48.79eur. Pastāvīgiem sadarbības partneriem iespējamas īpašas atlaides, par ko jautājiet privāti.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *