Likopēns

Likopēns tomātu sulā

Likopēns – vīriešu seksuālās izturības vitamīns.

Vīriešu dzimumdzīve parasti izbeidzās 3 iespējamos veidos: prostatīts, kas var pāriet prostatas vēzī, locekļa asinsvadu nodilums un vecuma izraisīta smadzeņu degradācija.

Bet eksistē kāds brīnumvitamīns, kas vienlaikus cīnās ar visiem trim šiem faktoriem. Tas ir Likopēns, kas sastopams dažādos augļos un dārzeņos.

Kas tad ir Likopēns?

Likopēns ir fitoviela karotonoīods. Tas ir arī dabiskais pigments, kas nodrošina augu un augļu spilgti sarkani oranžo krāsu. Pārtika tehnologi to izmanto kā dabisko krāsvielu.

Onkologi likopēnu iesaka saviem pacientiem, tāpat arī kā kardiologi saviem un dietologi to rekomendē pret aptaukošanos. Likopēns simtiem reižu efektīvāk aizsargā šūnas pret novecošanos, kā vitamīns E.

Kā tad likopēns ietekmē vīriešu veselību?

  1. Jebkura prostatas dziedzera trauma vai mazākais iekaisums var ar laiku novest pie prostatas vēža. Traumēt prostatu var ļoti vienkārši – pietiek kaut vai pasēdēt uz auksta akmens, paslīdēt un nokrist uz pēcpuses, pārslimot kādu venērisku saslimšanu vai arī izdzert spaini alus. Puse vīriešu pasaulē slimo ar kādu no prostatas saslimšanām. Regulāra likopēna lietošana aizsargā prostatu no saslimšanām un palīdz ātrāk izveseļoties. Likopēns var aizsargāt organismu no jebkuras onkoloģiskas saslimšanas. Aizsargā plaušas, kuņģi un zarnas, jo tas ir viens no stiprākajiem antioksidantiem. Viena likopēna molekula var neitralizēt 13 brīvo radikāļu molekulas, kuras var izraisīt vēzi. Likopēns ir ieteicams arī sievietēm, jo aizsargā no dzemdes kakliņa vēža un krūts dziedzera vēža. Likopēns efektīvs arī osteoporozes, diabēta un pat neauglības ārstēšanā.
  2. Kamēr vien cilvēks dzīvo, viņš uzkrāj savos asinsvados holesterīnu. Asinsvadi nosprostojas un asinis tajos plūst lēnāk. Tāpēc arī ar gadiem un aptaukošanās ietekmē vīrieša lepnums vairs nepilda savu funkciju. Aizsērējušo asinsvadu dēļ tas vairs nevar piepildīties ar asinīm. Savukārt, likopēns izšķīdina aterosklerotiskās plāksnītes un attīra asinsvadus. Tīri asinsvadi ir elastīgi, tajos neveidojas trombi un samazinās asinsspiediens. Attiecīgi infarkta un insulta risks samazinās par veselu trešdaļu un paaugstinās dzīves ilgums.
  3. Tātad. Likopēns ir viens no stiprākajiem antioksidantiem, kas aizsargā šūnas no novecošanās, attīra asinsvadus no holesterīna un nodrošina visu orgānu normālu asinsapgādi. Smadzeņu šūnām pietiktu pat ar vienu no šīm funkcijām, lai saglabātu mūžīgu jaunību. Tādām smadzenēm ne vecuma marazms, ne Parkinsona ne Alchemera slimības, ne insults nav bīstami.

Likopēna avoti.

Līderis likopēna satura ziņā ir tomāts. Un oranžajos tomātos pat ir lielāks likopēna saturs kā sarkanajos. Labākā likopēna īpašība ir tā, ka tas nesabrūk pie termiskās apstrādes, bet saglabājās visos tomātu produktos – kečupā, tomātu pastā, tomātu sulā. Vēl likopēns ir sastopams arbūzos, sarkanajos greifrūtos, mežrozītēs, hurmā, žāvētās aprikozēs.

Ieteicamā diennakts deva pieaugušam cilvēkam ir 5 mg likopēna. 100 g žāvētu aprikožu satur 0.8 mg likopēna, kas ir 16% no IDD.

Pārvēršot tomātos tas būtu 4 tomāti dienā vai 2 glāzes dabiskas tomātu sulas. Vēl var papildus lietot medu, jo tas pastiprina likopēna iedarbību.

Likopēna blakusefekti.

Likopēns ir nekaitīgs. To var lietot neierobežoti. Vienīgi pārmērīga tā lietošana var izmainīt ādas krāsu un tā var kļūt dzeltenīga. Pārtraucot lietot likopēnu saturošus produktus, āda 3 nedēļu laikā iegūst savu dabīgo krāsu.

Blaknes var izraisīt vienīgi paši likopēnu saturošie produkti. Tomāti var izraisīt dedzināšanas sajūtu kuņģī, bet pēc pārmērīgas arbūzu lietošanas būs biežāk jāapmeklē tualete.

Tātad likopēns :

  • Ir viens no stiprākajiem antioksidantiem, kas aizsargā šūnas no brīvo radikāļu iznīcinošās iedarbības
  • ir nozīmīgs prostatas dziedzera, plaušu, kuņģa, sirds un acu veselības uzturēšanā
  • šķīdina taukus kuņģa un zarnu traktā

Likopēnu satur Nutrilite uztura bagātinātājs: Augļu un dārzeņu koncentrāts. Satur 3.1 mg likopēna, kas ir 62% no IDD.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *