Magnijs

Magnijs – tā īpašības un nozīmīgums cilvēka organismā.

Magnijs ir dzīvības minerāls. Magnijs ir viens no nozīmīgākajiem minerāliem ne tikai cilvēka organismā bet ik katrā dzīvībā uz Zemes. Nav nejaušība, ka tā nosaukums cēlies no franču vārda „ Magnifique” , kas nozīmē „lieliskais”. Magnija atomi ir pamats visam dzīvajam – tie ir pamata elements zaļajos augos. Cilvēka organismā magnijs ir struktūru veidojošais elements. Tas nozīmē, ka magnijam ir vienmēr jābūt pietiekošā daudzumā skeleta kaulos, muskuļos, endokrīnajos dziedzeros un asinīs. Pie magnija trūkuma kvalitatīva visu šo sistēmu funkcionēšana ir vienkārši neiespējama.

Magnijs piedalās vairāk kā 300 bioķīmiskos procesos cilvēka organismā. Magnija disbalanss nekavējoties izraisa nesaskaņas dažādās organisma sistēmās.

Magnija trūkuma pazīmes ir: muskuļu saspringums un krampji, roku drebēšana, spiedoša sajūta sirds apvidū un paātrināta sirdsdarbība, aizcietējumi, uzbudināmība, bezmiegs, galvas reiboņi, nogurums un nespēks, apetītes zudums un vēl citas dažādas kaites.

Tā kā magnijs organismā ir cieši saistīts ar citiem elementiem, tad tā trūkums izsauc arī citu elementu disbalansu. Piemēram, kālijs nenoturās organisma šūnās, ja nav saistīts ar magniju. Šeit var rasties sirds-asinsvadu sistēmas problēmas. Magnija trūkuma dēl var rasties problēmas ar kauliem, zobiem un matu stāvokli.

Kā jau iepriekš tika minēts, magnijs ir organisma pamata elements un jau sākotnēji ir organisma sastāvā. Tad kāpēc rodas šī elementa trūkums? Tas saistīts ar to, ka magnijs viegli izskalojās no organisma dēļ nepareiza dzīves veida. Alkohola lietošana, biežs stress, nepareizs uzturs, pārmērīga melnās tējas un kafijas lietošana, pastiprināta svīšana – tas viss palielina magnija izstrādāšanos.

Magnija diennakts norma ir 400 mg vīriešiem un 320 mg sievietēm. Pie palielinātiem stresiem un alkohola lietošanas gadījumā organismam ir vajadzīgs vairāk magnija.

Kā strādā magnijs cilvēka organismā:

  • Piedalās enerģijas veidošanas procesos organisma šūnās.
  • Nodrošina nervu sistēmas veselību. Speciālisti norāda, ka magnijs nodrošina organismā līdzsvaru un mieru. Šis minerāls ietekmē arī laimes hormona serotonīna veidošanos. Tāpēc pie pietiekama magnija daudzuma organismā nav problēmas ar izgulēšanos un garastāvokļa maiņām. Pazūd arī emocionālās un fiziskās problēmas, kas saistītas ar uzbudinājumu un raizēm.
  • Magnijs piedalās gremošanas procesos. Reti kurš saskatīs magnija trūkumu tādos gadījumos kā aizcietējumi. Bet tieši magnijs nodrošina kustību aktivitātes zarnu traktā. Magnija joni sastopami arī siekalās un kuņģa sulā, kur nodrošina labāku barības vielu uzsūkšanos. Magnijs veicina žults izdalīšanos.
  • Magnijs piedalās arī nieru darbības procesos. Pietiekams magnija daudzums nepieciešams nierakmeņu slimību profilaksei.
  • Magnijs nepieciešams normālas sirds un asinsvadu darbības nodrošināšanai saistībā ar kāliju. Turklāt magnijs kā sava veida elektrolīts nodrošina šķidrumu līdzsvaru un tā regulē arteriālo asinsspiedienu.
  • Magnijs ir skaistuma minerāls. Tā klātbūtne palīdz uzlabot zobu, matu un nagu stāvokli.
  • Magnijs nepieciešams diabēta profilaksei, tā kā tas veicina labāku insulīna atbrīvošanos.
  • Grūtniecības laikā magnijs nodrošina normālu dzemdes muskuļu tonusu un attiecīgi novērš spontānos abortus. Sievietēm magnijs nepieciešams hormonu līdzsvaram tā palīdzot izvairīties no nepatīkamām sajūtām pie pirmsmenstruālā sindroma.
  • Tāpat magnijs piedalās veselas imūnsistēmas nodrošināšanā.

Magnija pārpilnība organismā sastopama reti, jo veselas nieres izvada lieko magnija daudzumu ātri un efektīvi.

Magnija uzņemšanu organismā traucē arī pārāk liels tauku un kalcija daudzums pārtikā.

Kā papildināt magnija daudzumu organismā?

Pie nepietiekama magnija daudzuma organismā, ārsts var izrakstīt kapsulas, bet no ķīmiski sintezētām minerālvielām liels labums nebūs, jo tās grūti uzsūcās organismā. Tāpēc labāk ir lietot uzturā ar magniju bagātus produktus un tie būtu: ķirbju sēklas, mandeles, lazdu rieksti, brokoļi, zaļie dārzeņi, jūras augos (brūnaļļģēs un citos), diedzētās sēklās, riekstos un pākšaugos, avokado . Fitīna pārpilnība riekstos padara magniju grūtāk uzņemamu organismā, tāpēc zaļie dārzeņi ir viens no labākajiem magnija avotiem.

Vēl magnijs organismam viegli uzņemamā veidā ir pieejams dabīgajos uztura bagātinātājos, ko parasti piedāvā tīkla mārketinga kompānijas. Šajos produktos magniju iegūst no augiem, kas ir dabīgā vidē audzēti bez apstrādes ar ķīmiskiem preparātiem.

Daži no tiem:

XS Magnijs pulverveida formā, kas viegli šķīst zem mēles.  Iepakojumā 30 gb un katrā paciņa ir 100% ieteicamā Magnija dienas norma. Patīkama garša un ātri uzsūcās organismā. Īpaši ieteicams sportistiem un aktīviem cilvēkiem pie palielinātām slodzēm, lai izvairītos no muskuļu saspringuma un krampjiem.

Kalcijs, Magnijs un D vitamīns. Dabīgas izcelsmes minerālu un vitamīnu komplekss.. D vitamīns nepieciešams, lai kalcijs un magnijs labāk uzsūktos organismā. Iepakojumā 90 tabletes, kas paredzētas 30 dienām.

Pieejams arī Kalcija un Magnija košļājamās tabletes bērniem, kas ir ar patīkamu garšu un bērni tās labprāt lieto.

Par produktu cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *