Aminoskābe – Taurīns

Taurīns: krampju, tūsku un augsta asinsspiediena uzvarētājs

Kad es sāku apzināties, ka daudzas bioloģiski aktīvās uzturvielas, pateicoties savai augstajai efektivitātei un bezriska iedarbībai uz organismu pelnīti pretendē uz to, lai visi ārsti tās sāktu izmantot kā „ārstniecības prioritāros līdzekļus daudzu veselības problēmu risināšanai, tad kā pirmo e iedomājos L-taurīns.. Komplimentārās medicīnas ārsti atkal un atkal atgriežas pie šīs aminoskābes tik daudzveidīgu slimību un sindromu ārstēšanai, kā sirds mazspēja, ūdens aizture organismā (tūskas), hipertonija, astma, krampju lēkmes un makulas deģenerācija. Ja pārējie medicīnas profesiju pārstāvji atzītu un saprastu taurīna vērtību, tas nemainīgi atrastos populārāko „zāļu” trijniekā..

Atšķirībā no citām aminoskābēm, taurīns nav organisma proteīnu sastāvdaļa. Tā uzdevums ir pārvaldīt šūnu membrānu darbību, aizturot kāliju un magniju šūnu iekšienē, bet nātrija pārpalikumus — ārpusē.. Tādā veidā taurīns darbojas kā diurētiķis (urīndzenošs līdzeklis). Taču, atšķirībā no spēcīgas iedarbības diurētiskajiem preparātiem, taurīns nav šūnu inde. Tas nebojā nieres. Patiesībā, par cik taurīns atvieglo nieru slimību norisi eksperimentālajiem dzīvniekiem, to piedāvāja izmantot arī kā palīglīdzekli vairāku nieru slimību ārstēšanai cilvēkiem. Taču, farmācijai šajā sakarā savi plāni un intereses.

Taurīns — labākais līdzeklis visiem stāvokļiem, kad nepieciešama liekā šķidruma izvadīšana no organisma, tai skaitā, sirds nepietiekamības, aknu slimību un olnīcu vēža gadījumos. Pat tajos, šķietami „maznozīmīgajos” brīžos, kad jūs nedaudz pietūkstat – piemēram, pēc ilgstošas sēdēšanas autobusa vai lidmašīnas salonā, vai tuvojoties „mēnešreizēm”, dažas kapsulas taurīna lieliski noderēs, nebaidoties no blaknēm.. Tas ir kas daudz vērtīgāk, nekā lielākā daļa farmaceitisko diurētiķu, kurus pēdējo gadu laikā tiek vainoti tieši pretējā efektā – šķidruma uzkrāšanā audos un to pašu tūsku izraisīšanā, kuru likvidēšanai tie it kā domāti. Taurīna „blaknes”, atšķirībā no tiem, ir visai patīkamas un izpaužas kā papildus „bonuss”. Regulāra šīs aminoskābes uzņemšana ir lielisks palīgs mūsu organisma antioksidantu aizsardzībai, stiprina imūnsistēmu un sirds muskuli, stabilizē sirds ritmu, novērš trombu veidošanos, pasargā no cukura diabēta attīstības un veicina gremošanu.

Sirds slimības

Tūkstošiem manu pacientu ar augstu asinsspiedienu, gadiem lietoja uztura bagātinātājus ar taurīnu un guva no tā reālus rezultātus. Papildus tam, ka šī aminoskābe veicina liekā šķidruma izvadīšanu no organisma, kas pats par sevi ir augstu asinsspiedienu regulējošs faktors, tas arī nomierina simpātisko nervu sistēmu (kura var spazmēt asinsvadus), tādējādi samazinot artēriju spazmas, kuras izraisa asinsspiediena paaugstināšanos.

Taurīna iedarbība mikrocirkulācijas traucējumu un sirds mazspējas simptomu mazināšanai ir pierādīta un dokumentēta. Kādēļ taurīns palīdz? Bez diurētiskās iedarbības, taurīns stiprina sirds muskuli un uztur kālija līdzsvaru šūnās. Tam ir noteicošā loma sirds kontraktilitātes (ritma) regulēšanā, un tas pasargā no toksiskās iedarbības riska, noteiktu medikamentu – Adriamicīns (dokso-rubicīns) u.c., ko izmanto ķīmijterapijā, un kuri bieži izraisa sirdslēkmes, aritmiju un sirdsdarbības apstāšanos.

Aritmija — regulāra sirds ritma traucējumi — bieži sakrīt ar taurīna un magnija deficītu organismā. Taurīna un magnija uztura bagātinātāji ir neatņemama sastāvdaļa sirds ritma procesā. Bez tam, tie novērš holesterīna pielipšanu artēriju sieniņām, veicina stabilizācijas kaitīgo asins tauku izvadi no organisma un kavē trombocītu salipšanu, traucējot trombu veidošanos.

Krampju lēkmes

Personīgi es ticu tam, ko redzu. Kas man zināms bez šaubu ēnas, tas ir fakts, ka maniem pacientiem, kas cieš no epileptiskām vai kādām citām nervu sistēmas uzbudinājuma lēkmēm, šo lēkmju nav, kad viņi regulāri lieto taurīnu. Kad viņi aizmirst to izdarīt, pēc kāda laika lēkmes atjaunojas. Taurīns noņem arī konvulsijas, ko rada smadzeņu audu tūska, kā, piemēram, smadzeņu audzēju gadījumos. Dažas „pārtikas” ķimikālijas smadzeņu hiperkairinātāji), piemēram, nātrija glutamāts* un apartams**, pazemina taurīna koncentrāciju organismā, kas var būt par vienu no iemesliem tam, kāpēc šis pārtikas piedevas saista ar krampju lēkmēm.

Laiku pa laikam tiek publicēti raksti, kas apstrīd taurīna nozīmi dažādu lēkmju ārstēšanā. Man atbilde uz to – nemainīgi taurīnterapijas klīniskie rezultāti Atkinsa Centrā. Pacientu rezultātu novērošana – tas ir zinātniskais pētījums. Veiksmīga pretepilepsijas medikamentu lietošanas pārtraukšana maniem pacientiem – tas ir zinātnisks fakts.

Redzes traucējumi.

Mūsu acs tīklenes stienīšos un konusiņos koncentrēts daudz augstāks polinepiesātināto taukskābju līmenis nekā citās organisma šūnās. Šiem taukiem nepieciešama pastāvīga antioksidantu aizsardzība, kuru nodrošina šūnu uzturvielas, to starp, arī taurīns. Taurīna deficīts, gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, izraisa tīklenes bojājumus.

Izmantojot intravenozi taurīna injekcijas, dr. Roberts Bredfords panāca krasu redzes uzlabošanos cilvēkiem ar makulas deģenerāciju. Taurīns, izrādījās, ir viena no no nedaudzajām dabīgajām vai sintētiskajām vielām, kura spēj labvēlīgi iedarboties uz šo, praktiski neārstējamo, acs tīklenes slimību. Dažreiz šī aminoskābe var būt noderīga vēl viena akluma iemesla – tīklenes pigmentārās deģenerācijas (retinitis pigmentosa) novēršanai.

Novājināta imūnsistēma.

Intravenozas taurīna injekcijas tieši tāpat var ātri sniegt vērtīgu palīdzību novājinātas imūnsistēmas atjaunošanā. Šī aminoskābe, kura visvairāk sastopama asins balto ķermenīšu šūnās, aizsargā šos „kareivjus”, kas cīnās ar infekcijām, no pašiznīcināšanās, kas notiek viņu cīņas gaitā ar organismam bīstamajiem mikroorganismiem. Taurīna trūkuma rezultātā baltie asins ķermenīši, bieži vien, vispār nav spējīgi veikt savas aizsargfunkcijas zemās aktivitātes dēļ, kas pamatīgi pazemina organisma imūnstatusu.

Augsts cukura līmenis asinīs.

Kaut arī I pakāpes un II pakāpes cukura diabēts ir divas dažādas saslimšanas, taurīns palīdz stabilizēt cukura līmeni asinīs abos gadījumos. Cilvēkiem ar II tipa cukura diabētu, tas palielina šūnu jutību pret insulīnu; ar I tipa diabētu, ik dienas uzņemot 1,5 g taurīna, stabili samazinās cukura līmenis un samazinās patoloģiskā trombocītu aktivitāte. Diabēta slimniekiem taurīna koncentrācija asinīs vienmēr ir zem normas, kas, iespējams, izraisa šiem cilvēkiem jutību uz retinopātiju un sirds slimības.

Tauku vielmaiņa.

Holesterīna un citu tauku sašķelšanai organismā ir nepieciešama žults – ferments, ko izstrādā aknas ar taurīna palīdzību. Taurīna klātbūtne nodrošina žults šķidrināšanu, un tā mazāk pakļauta žultsakmeņu veidošanai. Tas jo īpaši svarīgi tiem, kam izoperēts žultspūslis, vai kuriem aknas nestrādā optimālā režīmā. Bez tam, taurīna uztura bagātinātāji palīdz labāk sagremot taukus cilvēkiem ar žultspūšļa fibromu.

Apgrūtināta elpošana.

Mūsu plaušas pakļautas brīvo radikāļu iedarbībai lielākā mērā, nekā jebkura cita ķermeņa daļa. Taurīns spēlē ļoti svarīgu lomu šo audu aizsardzībā. Balstoties uz pētījumiem ar dzīvniekiem, taurīns nodrošina gandrīz pilnīgu elpošanas sistēmas orgānu aizsardzību no tādas bīstamības, kā, piemēram, ozona iedarbība. Visiem, kas cieš no astmas, ieteicams regulāri uzņemt taurīnu — astmatiskās lēkmes būtiski samazinās ik dienu uzņemot 500 mg taurīna plaušu aerosola veidā.

Taurīna lietošanas ieteikumi.

Par cik taurīns sintezējas organismā (ļoti mazā daudzumā), tas pieder pie tām uzturvielām, ko oficiālā medicīna par „neaizstājamām” neuzskata. Tomēr taurīna deficīts organismā novērots lielākajai daļai iedzīvotāju, īpaši, ja jūs neēdat vēžveidīgos un moluskus — visbagātākos šis aminoskābes pārtikas avotus. Divas sēru saturošās aminoskābes, kas organismā var pārvērsties tauriņā – metionīns un cisteīns — visvairāk sastopamas olās un gaļā. Taču, šie produkti reti iekļauti to cilvēku ēdienkartē, kas pieturas pie zema tauku satura diētas. Un nekad – veģetāriešu ēdienkartēs.

Estrogēnu aizstājējterapija un ķīmijterapija bloķē taurīna sintēzi organismā; tās pat iedarbojas uz labvēlīgajām baktērijām un rada to deficītu (disbakterioze) kuņģa- zarnu traktā (Coral club probiotiķi – Mega acidophilus, Coral Probiotic, Bio Kurunga un vitamīns B6 var palīdzēt atjaunot pareizo zarnu mikrofloras līdzsvaru). Zīdaiņiem taurīns var būt neaizstājama uzturviela: mātes pienā tā ir daudz, bet nemaz nav govs pienā. Par laimi, tagad taurīnu pievieno daudziem zīdaiņu mākslīgajiem maisījumiem.

Taurīna izmantošana saistīta arī ar dažām negatīvām reakcijām. Ar šo aminoskābi neiesaka aizrauties tiem, kam ir kuņģa vai divpadsmit pirkstu zarnas čūla, jo tā var veicināt kuņģa skābes pastiprinātu izdalīšanos. Visiem pārējiem ikdienas deva no 1 līdz 3 g, nekādas nepatīkamas izjūtas neradīs. Dažiem cilvēkiem deva no 5 g un vairāk, dažreiz var izraisīt caureju. Krampju lēkmju, tūskas, augsta asinsspiediena u.c. simptomu mazināšanai, terapeitiskā deva svārstās no 1,5 līdz 4 g robežās katru dienu vairākās porcijās.

* garšas pastiprinātājs, ko plaši izmanto kulinārijā.
** cukura aizvietotājs, izmanto praktiski visos gāzētajos dzērienos.

Roberts Atkinss. “Dabas alternatīva medikamentiem”

Coral taurīna iepakojumā ir 90 kapsulas.

Par produkta cenu un iegādi jautājiet šeit: Vesels.eu Telegram grupa

Uztura bagātinātāji neaizvieto pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu un neārstē (šim esot jābūt).

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *