Alveja mūsu ikdienā

Atkal esmu sastapies ar šo augu, kuru atceros savā dzīvē jau no bērnības. Tas derēja visam – gan nobrāzumam gan sasitumam gan skabargas izvilkšanai un iekaisumu ārstēšanai.

Šis augs aug Meksikā, Madagaskarā un Āfrikā savvaļā, bet mūsu mājās parasti istabā puķu podā. To jau kopš seniem laikiem izmanto kā ļoti vērtīgu ārstniecības augu, saucot pat par pirmo palīdzību vai nemirstības augu. Alveja satur vairāk kā 75 ārstnieciskās vielas, tās sastāvā ir vitamīni D, A, C, E, B1, B2, B3, B6, B12, ogļhidrāti, beta karotīns, aminoskābes, minerālvielas, fermenti, enzīmi, dažādi cukuri un taukskābes. Alvejas sastāvā ir aloīns, kas rūpējas par dziedinošu, baktericīdu un tonizējošu iedarbību. Tai ir pretiekaisuma un dezinficējoša iedarbība tāpēc tā palīdz brūcēm ātrāk sadzīt.

Alvejai piemīt antibakteriālas un attīrošas īpašības un to izmanto daudz un dažādu krēmu un losjonu ražošanā. Tikai pērkot šādus līdzekļus būtu vērts paskatīties uz alvejas procentuālo sastāvu produktā, piemēram, ja alveja ir mazāk par 65%, tad tas nebūs spējīgs palīdzēt galvas ādas un matu atjaunošanā. Bet saules apdegumu ārstēšanai pietiks, ja procentuālais saturs būs virs 20%.

No alvejas tiek gatavoti arī dažādi gēli un dzērieni, ko lieto iekšķīgi. Tas ir viens no labākajiem līdzekļiem kuņģa un zarnu trakta problēmu gadījumos.

Tā kā tuvojas rudens sezona, tad ieteikšu dažus veidus kā alveju lietot šai laikā. Piemēram, iesnām iesaka degunā pilināt alvejas sulu 3-8 pilienus ar 3-5 stundu starplaiku. Un saaukstēšanās gadījumā var lietot tējkaroti alvejas sulas uz glāzi piena 3 reizes dienā.

Protams ir arī izstrādāti speciāli uztura bagātinātāji uz alvejas bāzes un viens no tiem ir Aloemannan, kas satur alvejas koncentrātu.

Preparātiem uz alvejas bāzes piemīt pretvīrusu iedarbība, tie pasargā organismu no herpēm, masalām, veicina radiokatīvo vielu un smago metālu izvadīšanu no organisma.

Aloemannānam piemīt vispārēja spēcinoša un stimulējoša iedarbība. Tas veicina organisma atveseļošanos un  paaugstina aizsardzības spējas cīņā ar infekcijām un slimībām.

Tās sastāvā esošie polisaharīdi un monosaharīdi palīdz organismam tikt galā ar iekaisuma procesiem, kas rodas kuņģa-zarnu trakta slimību gadījumos, veicina gļotādas bojājumu dzīšanu, uzlabo gremošanu un aknu darbību.

Saponīniem piemīt pretiekaisuma īpašības, tie aktīvi bloķē hinīnus, kas izraisa iekaisuma reakcijas kuņģa-zarnu traktā.

Alvejas antrahinoniem piemīt unikāla un maiga vēdera izeju mīkstinoša iedarbība, jo netiek traucēti gremošanas procesi tievajās zarnās un barības vielu uzsūkšanās, bet tiek veicināta toksisko vielu izvadīšana no organisma.

Aminoskābes: 20 no 22 un 7 no 8 neaizvietojamām aminoskābēm – ir audu treģenerācijai nepieciešamo olbaltumvielu avoti.

Aloemanāna sastāvā esošās linsēklas satur līdz 40% eļļas, 24% olbaltumvielu, 6-8% gļotu. glicerīdus, ogļhidrātus, organiskās skābes, fermentus, A vitamīnu. Sēklu gļotām piemīt nomierinoša un gļotādu apvelkoša iedarbība, tās mazina kairinājumu, kuru var izraisīt dažādas vielas, kas nokļūst kuņģa zarnu traktā. Turklāt linsēklas satur fitoestrogēnus, kas pozitīvi ietekmē organisma hormonālo stāvokli, novēršot vairāku nopietnu slimību attīstību.

Lecitīns aktīvi piedalās lipīdu maiņā, novēršot aknu taukaino deģenerāciju.

Šis uztura bagātinātājs paaugstina hemoglobīna līmeni, nostiprina smaganas, izvada no organisma toksīnus, iedarbojas analgētiski.

Aloemanānu lieto:

  • Pie ādas bojājumiem un slimībām (visi brūču veidi, kukaiņu kodumi, apdegumi, kārpas u. c.)
  • Matu augšanas stimulēšanai, ādas elastības paaugstināšanai
  • Kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūlas ārstēšanai
  • Pie bronhiālās astmas
  • Pie anēmijas
  • Acu slimībām (tuvredzība, konjunktivīts, keratīts, stiklveida ķermeņa apduļķošanās).

Sastāvs: Aloe vera un  viskozie  polisaharīdi attiecībās 200:1 (katra kapsula satur 28,3 g tīras Aloe vera sulas) u.c.

Aloemannan palīdzēs šādu slimību gadījumos: gastrīts, kolīts, kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla, Krona slimība, aknu darbības traucējumi.

Jautājumu gadījumos ar mani varat sazināties pa lapas augšā atrodamajiem kontaktiem.

Tas tā iesākumā. Domāju ka tēmu par alveju un tās produktiem vēl turpināšu tāpēc sekojiet jaunumiem.

You may also like...

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *